سفر باتو

پله های اسپانیایی رم

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره پله های اسپانیایی رم صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با عریض ترین و طولانی ترین پلکان اروپا، در ادامه با ما باشید.


   تبلیغات    

            | تور لحظه آخری استانبول |


رم پایتخت ایتالیا، شهری است پر از جاذبه های تاریخی به طوری که وقتی در شهر قدم می زنید حس می کنید سفری به گذشته داشته اید زیرا تمام خیابان ها و کوچه پس کوچه ها پر از ساختمان ها و فضاهای تاریخی منحصر به فرد است که یادآور امپراطوری بزرگ رم می باشند. در این بین پله های اسپانیایی (spanish steps) یکی از بهترین یادگارهای سبک باروک است.

این پله ها به سبک باروک ساخته شده اند و جایی عالی برای نشستن و لذت بردن از اتمسفر و حال و هوای شهر ابدی رم است. این پله ها در مجموع 135 پله ی عریض هستند که به شکل منحنی ساخته شده اند و در بعضی از جاها مستقیم و در بعضی جاها هم حالت تراسی شکل دارند. پله های اسپانیایی همچنین قسمت پایینی پیازا دی اسپاگنا را به قسمت بالایی پیازا دی اسپاگنا وصل می کنند.

پله های اسپانیایی رم
پله های اسپانیایی رم

طرح آن را معمار نسبتا ناشناس ایتالیایی به نام «فرانچسکو دی سانکتیس» کشید و هزینه‌ی ساخت پلکان هم از میراث دیپلمات فرانسوی به نام «اتینه گوفیر» تامین شد. درواقع پله‌های اسپانیایی برای ایجاد ارتباط میان سفارت اسپانیا و «کلیسای ترینیتا دی مونتی» که در آن زمان تحت سرپرستی پادشاه فرانسه بود، ساخته شد.

این مطلب را هم مطالعه کنید
سیر تا پیاز سفر به بروکسل با تورهای لحظه آخری

1 1 - پله های اسپانیایی رم ، ایتالیا | Rome

وقتی که از این پله های پایین می آیید می توانید یک فواره ی قدیمی سبک باروک را هم ببینید که به آن della Barcaccia می گویند که به معنای فواره ی قایق قدیمی است. این فواره به شکل یک کشتی در حال غرق شدن ساخته شده است و در پس آن افسانه ای وجود دارد. می گویند که در قرن شانزدهم که رودخانه ی تیبر درست در همین نقطه بوده است و طغیان کرده بوده، یک قایق ماهیگیری را به این منطقه آورده و غرق شده است.

پله های اسپانیایی رم
پله های اسپانیایی رم

پله های اسپانیایی در رم چندین و چند بار مرمت شده اند و به همین دلیل امروزه خوردن هر نوع خوراکی ای در روی این پله ها کاملا غدقن است و دلیل آن هم واضح است برای این که این پله ها را تمیز و سالم نگه دارند. در دوران رنسانس هم این پله ها از مهم ترین جاذبه های گردشگری رم بودند و این موضوع حتی تا به امروز هم صادق است. این پله ها اگر چه در خود رم شناخته شده بودند ولی برای کشورهای دیگر همچنان ناشناس بودند تا این که در سال ۱۹۵۳ یکی از فیلم های معروف هالیوودی به نام تعطیلات رمی در آن فیلمبرداری شد و این جاذبه برای مردم کشور آمریکا و دیگر کشورها هم شناخته شده شد.

پله های اسپانیایی رم
پله های اسپانیایی رم

در سمت چپ پله‌ها، «چایخانه‌ی بابینگتون» قرار دارد که بیش از یک قرن به سرو چای انگلیسی پرداخته است. این چایخانه در سال ۱۸۹۳ توسط دو شهروند انگلیسی به نام‌های «ایزابل کارگیل» و «آنا ماریا بابینگتون» تأسیس شد. در آن زمان چای فقط در داروخانه‌ها فروخته می‌شد. «چایخانه‌های بابینگتون» در حال حاضر، بخش رستوران را هم در خود جای داده است. یادتان نرود در بازدید از این پله ها حتما چای انگلیسی خوش عطر را امتحان کنید.

این مطلب را هم مطالعه کنید
کاخ کرملین مسکو ، روسیه | Moscow
پله های اسپانیایی رم
پله های اسپانیایی رم

اگر به این پله‌های رم سر بزنید می‌توانید نقاشان زیادی را روی پله ها ببینید که نشسته‌اند و در حالی که یک مدل انسانی روبروی آن ها نشسته است او را نقاشی می‌کنند.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


  تبلیغات   

            | لمینت دندان | کامپوزیت دندان | ایمپلنت دندان | ارتودنسی |


  • متناسب بودن مقاله
  • کیفیت تصاویر ارائه شده
  • ارزشمند بودن اطلاعات ارائه شده
امتیاز کل
4.5
در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Load More In اروپا

دیدگاه خود را ثبت کنید