مهم ترین بخش گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا
پذیرش تحصیلی کانادا

مهم ترین بخش گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

یکی از اولین مراحل اقدام برای مهاجرت تحصیلی و پذیرش تحصیلی کانادا نوشتن یه Sop یا انگیزه ‌نامه تحصیلی قابل قبوله. جالبه بدونید نوشتن انگیزه‌نامه تحصیلی خیلی مهمه و بسیاری از دانشگاه یکی از اصلی‌ترین شروط پذیرش رو کیفیت sop در نظر می‌گیرند.

انگیزه ‌نامه تحصیلی چیست؟

انگیزه‌ نامه تحصیلی درواقع فرم یا نوشته‌ایه که هدف شما از تحصیل در رشته‌ی موردنظر و دانشگاه محل تحصیل رو مشخص می‌کنه. ما در ایران معمولا توجه زیادی به این مسائل نداریم اما اگه واقعا می‌خواید درخواست پذیرشتون پذیرفته بشه بهتره خیلی خیلی بهتر از هر وقت دیگه‌ای sop یا همون Statement of purose رو بنویسید و برای دانشگاه ارسال کنید.

چطور یک sop استاندارد بنویسیم؟

برای نوشتن انگیزه‌ نامه باید در درجه‌ی اول مشخص کنید که قصد دارید در چه رشته‌ای تحصیل کنید و هدفتون از انتخاب این رشته و این دانشگاه چیه؟ به عبارت دیگه باید بگید چه چیز نظر شما رو به خود جلب کرده.

همچنین باید قید کنید که در رشته‌ی انتخابی چقدر مهارت، سابقه یا آشنایی دارید و برنامه‌ی شما برای بعد از فارغ‌التحصیلی‌تون چیه؟

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


در پایان هم علاوه بر بحث‌های مربوط به رشته و تحصیل باید کمی از خودتون و علایق و رفتارهاتون بنویسید و به دانشگاه اطمینان بدید که در صورت تحصیل در اونجا می‌تونید در یک یا چند زمینه‌ی خاص بهشون کمک کنید. درصورتی هم که بتونید کمی درباره‌ی فرهنگ کشور مقصد تحقیق کنید و ویژگی‌های مهم مردم اون منطقه رو در رفتار خودتون در نظر بگیرید، می‌تونید امید بیشتری به قبول انگیزه‌نامه تون داشته باشید.

بنابراین یادتون باشه که تکراری ننویسید، هدف و قصدتون از تحصیل رو به خوبی بنویسید و چیزهایی هم از فرهنگ کشور مقصد و عادات رفتاری خودتون آماده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برنامه های استانی کانادا، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا، شرایط مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به وب سایت oktoboard.ir بزرگترین مرجع اخذ انواع ویزا و اقامت مراجعه فرمایید. الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨