معبد دیدایما
معبد دیدایما

آشنایی با معبد دیدایما در کوش آداسی | Turkey

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

معبد دیدایما

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با معبد دیدایما در کوش آداسی ترکیه آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

شهر کوش آداسی که در غرب ترکیه قرار دارد یکی از مناطق پر طرفدار برای گردشگران به شمار می‌رود. شهری بندری که با داشتن آثار تاریخی به جا مانده از گذشتگان، از فرهنگ و تاریخ بسیار غنی برخوردار است.

در کوش آداسی محوطه ای افسانه ای وجود دارد که به آن دیدایما (Didyma) می گویند و از دیدنی ها و جاذبه های کوش آداسی است. دیدایما بعد از بنای دلفی در یونان باستان به عنوان دومین تالار مذهبی مهم و بزرگ در جهان باستان به شمار می رفته است. این مکان مرکز تمرکز افراد تمدن هلینمی ها بوده است و به همین خاطر این تالار در این مکان ساخته شده است. دیدایما بنایی بسیار مهم است و از زمان کنستانتین به بعد رو به زوال رفت.

دیدایما بنایی است که هنوز هم پس از گذشت قرن ها از ساخت آن بخش هایی سالم و سرپا دارد و شکوه دوران گذشته خود را نمایان می کند و به رخ بازدید کنندگان می کشد. دیدایما دومین معبد بزرگ دنیای باستان در این منطقه است که از اهمیت بسیاری برخوردار بود و تا زمان حکومت کنستانتین این اهمیت را حفظ کرده بود.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


با قدم زدن در میان باقی مانده های معبد دیدایما می توانید تاریخ را ببینید. این روزها از 122 ستون این معبد مهم دوران هلنیست تنها تعدادی سالم هستند اما با دیدن همان ستون های سالم می توانید نمای کلی بنا را حدس بزنید و متوجه شکوه آن در دوران باستان شوید.

معبد دیدایما

خانه افسانه ای دیدایما یا معبد آپولو در شهر دیدیم واقع شده و تحت فرمان کنستانتین کبیر بوده که از 300 سال، پیش از میلاد مسیح ساخت این معبد آغاز شد و جالب است بدانید که 500 سال به طول انجامید اما هیچ وقت تکمیل نشد و به اتمام نرسید.

پیشگویی در معبد افسانه ای دیدایما از اهمیت به سزایی برخوردار بوده که هلنیسکی(مرکز مذهبی هلنیسکی) به آن مرتبط بود و نسبت به پیشگویی دلفی در جایگاه دوم قرار داشته است.ا ین پیشگویی ها در دوره ی فرمانروایی کنستانتین و همچنین به دلیل گرویدن او به مسیحیت به مرور کمرنگ شد. از جاذبه های این معبد میتوان به 122 ستون معبد،مجسمه پوزیدون و مجسمه ای از سر مردوسا اشاره کرد.

معبد دیدایما الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)