بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

مسجد حیدر باکو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با مسجد حیدر باکو آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این مسجد زیبا و دیدنی در کشور آذربایجان در ادامه با ما همراه باشید.

مسجد حیدر (Heydar Mosque) مسجدی واقع در حومه بینه‌قدی باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان می‌باشد. مسجد حیدر در ۲۶ دسامبر سال ۲۰۱۴ به بهره‌برداری رسید.

بلیط سفر

مسجد در مساحتی ۱۲۰۰۰ متر مربع ساخته شده‌است، که مساحت داخلی آن به ۴۲۰۰ متر مربع می‌رسد. نمای ساختمان با استفاده از سنگ‌های خاصی که از اجزاء سبک معماری شیروان آب‌شوران آذربایجان تلقی می‌گردد، پوشانیده شده‌است. مسجد نه تنها بزرگ‌ترین مسجد در منطقه قفقاز محسوب می‌شود، بلکه بزرگ‌ترین فرش ماشینی را داراست.

مسجد حیدر باکو
مسجد حیدر باکو

مسجد حیدر با ظرفیتی چهار هزار نفره، واجد چهار مناره می‌باشد، که ارتفاع هر یک از آن‌ها به ۹۵ متر می‌رسد. بنای مسجد شامل دو گنبد- گنبد اصلی و فرعی است، که هر یک از آن‌ها به اندازه ای به ترتیب ۵۵ و ۳۵ متر ساخته و روی آن‌ها آیات قرآنی نوشته شده‌اند. تزئین مسجد حیدر به نحو استادانه‌ای انجام گرفته، بطوریکه تنوع زیور آلات تزئینی، هارمونی و هماهنگی خاصی را در معماری مسجد به وجود آورده است.

مسجد حیدر باکو
مسجد حیدر باکو

دسترسی

برای رفتن به این مسجد که معمولا تور لیدرها هم خیلی آن را نمیشناسند می توانید در ایستگاه متروی nesimi پیاده شوید و با یک پیاده روی ١٠-١۵ دقیقه ای به مسجد حیدر خواهید رسید. زیبایی و معماری این مسجد شما را شگفت زده خواهد کرد بنابراین بازدید از آن را حتما در برنامه سفر خود قرار دهید.

مسجد حیدر باکو

آدرس مسجد حیدر: Hamza Babashov, Baku, Azerbaijan

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In آذربایجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *