مزارع گل کلزا چین
مزارع گل کلزا چین

مزارع گل کلزا (کانولا) در Luoping ، چین

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

مزارع گل کلزا چین

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با مزارع گل کلزا چین آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید تا با این دشت طلایی و زیبا بیشتر آشنا شوید.

در فصل بهار، حومه شهر لیوپینگ در شرق چین به منظره ای فوق العاده زیبا و دیدنی از گل های زرد رنگ تبدیل میشود. گل های زرد رنگ کلزا یا کانولا (Canola Flower Fields)، تمام زمین ها و تپه های اطراف این شهر را پر میکنند و عطرشان نه تنها انسان ها بلکه زنبور های عسل را هم به خود جذب می کند.

مزارع طلایی کانولا به قدری وسیع هستند که شما از هر زاویه ای می توانید آنها را تماشا کنید اما همین وسعت و گستردگی ممکن است مانع تماشای تمام نقاط آن به طور همزمان شود در نتیجه بهترین زاویه برای تماشای این پدیده زیبا از ارتفاعات و بلندی هایی مانند تپه خروس طلایی و صد هزار تپه می باشد. از این زاویه می توانید منظره مزارع کلزا را با اشکال مختلف تماشا کنید.

مزارع گل کلزا چین

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


گل های کانولا، که به کلزا هم معروف هستند، برای تولید روغن آشپزی استفاده می شوند. این گل ها علاوه بر این که برای توریست ها و عکاسان جذاب هستند، گل مورد علاقه زنبورها هم محسوب می شوند. به همین دلیل زنبورداران در زمان شکوفه این گل ها در بهمن تا فروردین در میان آنها چادر می زنند.

اگرچه همه جا در اطراف شهر کوچک لوپینگ در رنگ زرد غوطه ور است اما شاید بهترین جا برای دیدن آنها از روی بلندی هایی مانند تپه خروس طلایی (aka Jinjifeng) و صدهزار تپه باشد. بعضی از اشکالی که این گل ها در مزارع تراسی به خود می گیرند بی نظیر است.

مزارع گل کلزا چین

بهترین زمان برای بازدید از لووپینگ معمولاً از اواسط فوریه تا مارس است، فصل شکوفه ‌دهی گل‌ های کلزا، زمانی که می ‌توانید از اقیانوس طلایی لذت ببرید. تاریخ مشخصی برای فصل شکوفه دهی کامل وجود ندارد زیرا بستگی به دما / بارندگی و تابش نور آفتاب دارد. در برخی سال ها، گل ها در اوایل فوریه شکوفا می شوند و در ماه مارس چیز زیادی برای لذت بردن وجود ندارد.

اوایل ماه مارس و اوایل آوریل زمانی است که جشنواره های قومی مهم در لووپینگ برگزار می شود و زمان خوبی برای تجربه فرهنگ اقلیت و شرکت در جشن های سنتی است.

لووپینگ مترادف با مزارع کلزای طلایی چین است. جشنواره بین المللی فرهنگ گل های کلزا لووپینگ از اواخر فوریه تا اوایل آوریل برگزار می شود. در این ماه‌ها، نه تنها می‌توانید گل‌های زرد را تحسین کنید، بلکه می‌توانید فعالیت‌های مختلفی مانند نمایش‌های هنری، نمایشگاه‌های نقاشی یا حتی یک ماراتن در اقیانوس گل تماشا کنید یا در آن شرکت کنید.

مزارع گل کلزا چین

  الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)