ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آیا قصد مهاجرت به ترکیه را دارید ؟ آیا می دانید ارزانترین شهرهای ترکیه کدام ها هستند؟ آیا اطلاعاتی از هزینه های زندگی در کشور ترکیه را دارید؟ آیا می دانید بودجه مورد نیاز برای امر و معاش در ترکیه چقدر می باشد؟ در ادامه می خواهیم لیست ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی برای شما عزیزان معرفی کنیم.

در سال های اخیر سفر و مهاجرت به کشور ترکیه بسیار افزایش یافته است و با توجه به نزدیکی ایران و ترکیه به یکدیگر و نزدیک بودن آداب رسوم و فرهنگ این دو کشور بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه زندگی و پیشرفت کاری و تحصیلی خود در اولویت قرار می دهند. اکثر افرادی که خواهان مهاجرت به این کشور را دارند در وهله اول به دنبال ارزان ترین و کم هزینه ترین شهرهای ترکیه برای زندگی هستند که این موضوع با توجه به مقدار بودجه افراد متغیر خواهد بود. شهرهای ترکیه با توجه به بافت و امکانات و موقعیت قرارگیری از هزینه های زندگی متنوعی برخوردار می باشند به گونه ای می توان گفت شهرهای استانبول، آنتالیا، بودروم، آلانیا و … از جمله شهرهای گران ترکیه بوده و سطح کیفیت زندگی در آنها بسیار بالا می باشد. سطح دسترسی به امکانات در این شهرها بسیار راحت و سریع بوده و به طبع هزینه های بالایی را نیز می طلبد و افرادی که به دنبال هزینه های پایین برای اقامت در کشور ترکیه هستند نمی توانند این شهرها را برای زندگی و اسکن انتخاب کنند.

در سال های اخیر یافتن ارزانترین شهرهای ترکیه برای اقامت برای مهاجرین به یکی از اصلی ترین دغدغه های ذهنی آنها تبدیل شده، زیرا قیمت خرید مسکن در ترکیه در شهرهای مختلف متفاوت است. به این منظور وب سایت ما با ارائه بهترین خدمات و با در اختیار گذاشتن مشاورین حرفه ای در این خصوص به بهترین شکل شما را راهنمایی می کنند. در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید می توانید کامل ترین و جامع ترین اطلاعات را از طریق مشاوران سایت ما به دست آورده و مناسب ترین انتخاب را برای زندگی مقرون به صرفه در ترکیه داشته باشید.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


شهر آغری  Agri

در خصوص ارزانترین شهرهای ترکیه می توان شهر آغری را در اوایل لیست برای شما دوستان معرفی نمود. این شهر نام خود را از کوه آغری که بزرگترین کوه ترکیه می باشد، گرفته است. این کوه از لحاظ موقعیت زمین شناسی حائز اهمیت بوده و در سال 1829 اولین صعود به این کوه انجام شده و دومین صعود در سال 1970 می باشد. آغری شهری با بافت قدیمی و مدرن و انبوهی از جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری می باشد که اغلب دیدنی های این شهر ساختمان های قدیمی و جاذبه های باستانی به شمار می رود. هزینه های زندگی در این شهر با توجه به هزینه های سفر، هزینه های اقامت، هزینه های خورد و خوراک و حمل و نقل بسیار مقرون به صرفه و ارزان می باشد. مهاجرت به این شهر با توجه به کم هزینه بودن در امر و معاش برای افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بسیاری از مهاجرین ایرانی، شهر آغری را برای مقصد سفر و اقامت خود انتخاب می کنند.

آدی یامان Adıyaman

از دیگر ارزانترین شهرهای ترکیه می توان به آدیامان اشاره نمود که با داشتن قدمتی نزدیک به چهل هزار سال از قبل میلاد از کهن ترین سرزمین ها شناخته شده است. این شهر باستانی با داشتن طبیعتی بکر و افسانه های تاریخی هرساله مقصد سفرهای بسیاری از مسافران و گردشگران واقع می باشد. شما می توانید برای داشتن هزینه های پایین و به عنوان انتخاب یکی از ارزانترین شهرهای ترکیه، این شهر را با بررسی تمام امکانات رفاهی و کیفیت زندگی در اولویت قرار دهید. در حال حاضر جمعیت قابل توجهی از کردهای ترکیه در این شهر دور هم جمع شده اند و هر سال با ورود مهاجرین متعدد شاهد اقوام مختلفی از کشورهای مختلف در این شهر می باشیم.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی
Figure 2 آدیامان، ارزانترین شهرهای ترکیه

آفیون Afyon از ارزانترین شهرهای ترکیه

آفیون شهری در مرکز استان آفیون قره حصار بوده و در فاصله 350 کیلومتری از آنکارا پایتخت ترکیه قرار گرفته است. این شهر دارای جمعیتی حدود 600.000 نفر بوده و یکی از زیباترین و بهترین شهرهای کشور ترکیه شناخته می شود. موزه پیروزی به عنوان قدیمی ترین جاذبه های ترکیه در این شهر قرار گرفته است و علاقه مندان به تاریخ و باستان شناسی می توانند با حضور در این موزه به تاریخ کهن ترکیه و آفیون پی ببرند. این شهر با وجود اینکه یکی از محبوب ترین قطب های گردشگری در ترکیه به شمار می رود اما هزینه های زندگی در آن نسبت به دیگر شهرهای بزرگ ترکیه بسیار ارزان می باشد و افراد می توانند با کمترین هزینه ها در هتل های  ستاره اقامت داشته باشند.

آماسیا Amasya بهترین و ارزانترین شهرهای ترکیه

آماسیا یکی از کوچکترین و ارزانترین شهرهای ترکیه می باشد که برخلاف کوچک بودن مساحتش از پر گردشگر پذیر ترین شهرهای ترکیه بوده و انبوهی از توریست ها را سالانه در خود مشاهده می کند. این شهر در شمال ترکیه واقع شده و از لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی بسیار معتدل می باشد و دلیل این امر قرار گرفتن بر روی تپه های سنگی و در کنار دریا بودن آماسیا می باشد. این شهر در همسایگی دریای سیاه بوده و در دره ای باریک که روی رودخانه یسیلمارک است واقع شده و به شکلی می باشد که انگار به تمامی کوه های سنگی اطرافش پشت کرده است.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی
Figure 3 آماسیا، ارزانترین شهرهای ترکیه

آرتوین Artvin کوچکترین و ارزانترین شهرهای ترکیه

آرتوین شهری بسیار زیبا و رویایی می باشد که به عنوان بهشت طبیعی ترکیه شناخته شده و با دره ها، رودخانه های خروشان، جنگل های وسیع و کوه های شیب دار تشکیل شده است. اگر به دنبال ارزانترین شهرهای ترکیه بهتر است این گزینه را از دست ندهید چرا که برای زندگی در محیطی به دور از شلوغی و در آرامش و هزینه های کم آرتوین بهترین نقطه در ترکیه به شمار می رود. این شهر در شرق دریای سیاه بوده و آرداهان، ریزه و ارزروم از جمله همسایگانش می باشد. بر اساس تحقیق های انجام شده سکونتگاه هایی با قدمت 2000 سال پیش از میلاد مسیح در این شهر یافته شده است که نشان از قدمت طولانی آرتوین می باشد.

بالیک اسیر Balikesir

بالیک اسیر شهری با زمین های حاصلخیز، درختان زیتون و مجاور با دریای اژه و مارمارا می باشد که بر این اساس می توان نتیجه گرفت از آب و هوای بسیار دلپذیر و معتدلی برخوردار است این شهر با مناطقی چون ازمیر، چاناکاله، بورسا همسایه بوده و به عنوان میزبان بهشت اکسیژن در منطقه آلتینلوکا می باشد.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی
Figure 4 بالیک اسیر، ارزانترین شهرهای ترکیه

بیلجیک Bilecik

از دیگر ارزانترین شهرهای ترکیه می خواهیم شما را با بیلجیک آشنا کنیم این شهر در اوایل 3000 سال قبل از میلاد تشکیل شده و از مساحتی کوچکی برخوردار است و به عنوان منبع مهم باستان شناسی و فرهنگ غنی ترکیه به شمار می رود. این شهر در مجاورت کوه های بلند و رودخانه های خروشان در مرز ترکیه است و از طبیعت بکری بهره مند می باشد.

بینگل Bingöl

بینگل یکی از ارزانترین شهرهای ترکیه و به عنوان شهرهای کردنشین ترکیه شناخته می شود. این شهر با داشتن مساحت و جمعیت کم توسط تعداد بسیاری از دریاچه یخچال احاطه می باشد. بینگل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در ترکیه بوده و هم چنین بر اساس امکانات رفاهی متوسط هزینه های زندگی در این شهر نیز به طبع پایین می باشد.

بیتلیس Bitlis

شهر بیتلیس یکی از شهرهای دره ای و هم چنین ارزانترین شهرهای ترکیه است. بیتلیس در شرق ترکیه بوده و در ارتفاع 1545 متری و 15 کیلومتری دریاچه وان قرار گرفته و به گونه ای می توان گفت پایه اقتصاد بیتلیس از کشاورزی، میوه، دانه و تنباکو می باشد. صنعت در این شهر محدود بوده و اغلب به بافندگی، رنگرزی پارچه های درشت و تنباکو می پردازند. معماری و بافت بیتلیس به قرون سنتی و وسطایی برمیگردد در حالت کلی می توان گفت شرایط زندگی در این شهر هنوز به طور کامل مدرنیته نشده است.

بولو  Bolu

بولو شهری در میان آنکارا و استانبول می باشد که در ایام تعطیلی یکی از شلوغ ترین و هیاهو ترین شهرهای توریستی ترکیه بوده و به دلیل داشتن جاذبه های تفریحی و دیدنی بسیار مقصد سفرهای گردشگری بسیاری قرار می گیرد. بولو یکی از ارزانترین محله ھای استانبول برای زندگی است. مهاجرینی به دنبال یک محله ارزان و نزدیک به شهر بزرگ استانبول هستند، می توانند این شهر را برای اقامت خود انتخاب کنند.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی
Figure 5 بولو، ارزانترین شهرهای ترکیه

بوردور Burdur

از ارزانترین شهرهای ترکیه در منطقه غربی مدیترانه می توان به بوردور اشاره کرد که در جنوب غربی آناتولی واقع شده است و پایتخت فرهنگی منطقه نیز به شمار می رود این شهر کوچک به سرزمین دریاچه های گل سرخ معروف بوده و با قدمت هزاران ساله خود از طبیعی دست نخورده و فرهنگ غنی با مردمانی خوش منش در گوشه ای از ترکیه جای گرفته است.

چناق قلعه  Çanakkale

چناق قلعه پلی بین قاره اروپا و آسیا است و می توان مردمانی با فرهنگ و نژادهای مختلفی را در این شهر مشاهده نمود که در آغاز سده های تاریخی از انواع فرهنگ ها و ادیان میزبانی کرده است این شهر با وسعت 9172 کیلومتر مربع در جنوب غربی ترکیه می باشد و در اغلب ایام سال آب و هوای معتدلی را داراست.

چانکیری  Çankırı

چانکری در فاصله 140 کیلومتری شمال آنکارا و در دره ای پرآب واقع شده و از دیگر ارزانترین شهرهای ترکیه برای اقامت مهاجرین شناخته شده است. این شهر در دوران باستان با نام گانرگا معروف بوده و پس از مدتی به کانداری و کانگاری نیز تبدیل شده است. در این شهر می توان بافت قدیم و جدید را در یک تصویر مشاهده نمود مردمان این شهر افرادی بسیار خونسرد و مهربان بوده و رابطه خونگرمی با مهاجرین و مسافران دارند.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی

Figure 6 چانکیری، ارزانترین شهرهای ترکیه

چوروم  Çorum

چوروم شهری واقع در بخش آسیایی ترکیه بوده و در ناحیه دریای سیاه قرار گرفته است که با چانکیری، قرق قلعه، سینوپ، سامسون، یوزگات همسایه می باشد. این شهر با داشتن 527 هزار نفر جمعیت از شلوغی و ازدحام به دور بوده و مساحتی به ابعاد 12.8 هزار کیلومتر مربع دارد. اکثر ساکنین این شهر مسلمانان بوده که در دو دسته شیعه و سنی تقسیم شده اند.

الازیق  Elazığ

الازیق شهری در ناحیه آناتولی بوده و مساحت آن بسیار کوچک می باشد این شهر در استان الازیغ قرار گرفته و با شهرهای آریجاک، آغین، بالو، آلاجه کایه و … همسایه می باشد کوچک و کم جمعیت بودن این شهر سبب گردشگر پذیر نبودن این شهر نشده بلکه توجه بسیاری را به دلیل داشتن زیبایی های خاص و دیدنی های بی نظیر به خود جذب کرده است. .

ارزینجان  Erzincan

ارزینجان به عنوان قطب پیست اسکی در ترکیه شناخته شده است که در فصل زمستان انبوهی از مسافران را برای ورزش های زمستانی می توان در این شهر مشاهده نمود که به منظور بالا رفتن از کوه از ماشین های کابلی استفاده می کنند در مرکز اسکی ارزینجان می توان کوه آرگان را از نزدیک دید.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی
Figure 7 ارزینجان، ارزانترین شهرهای ترکیه

از دیگر ارزانترین شهرهای ترکیه

از سایر مواردی که می توان به عنوان ارزانترین شهرهای ترکیه برای شما عزیزان معرفی کرد شهر گیره سوم  Giresum ، گوموش هانه  Gümüşhane ، هاکاری  Hakkari و کرشهیر  Kırşehirرا نام برد. گیره سوم شهری با جمعیت 90.034 نفری با وسعت کم می باشد و هم چنین از شهرهای دریای سیاه به شمار می رود. گوموش هانه شهری با ارتفاع 1227 متری و مساحت 26.08 کیلومتر مربع و از شهرهای دریای سیاه می باشد. هاکاری شهری در ناحیه آناتولی بوده و در جنوب شرقی ترکیه نزدیک به مرز ایران قرار گرفته است که 58.145 نفر جمعیت دارد. کرشهیر از دیگر شهرهای آناتولی بوده که در سرشماری آخر جمعیت آن به 88.105 نفر رسیده است این شهر از قدمت طولانی برخوردار بوده و جاذبه های تاریخی بسیاری را داراست. در این خصوص برای راهنمایی بیشتر و دریافت مشاوره می توانید از مشاوران هوم ترکی کمک بگیرید.

سوالات متداول برای انتخاب ارزانترین شهرهای ترکیه

برای انتخاب ارزانترین شهرهای ترکیه چه آیتم هایی را باید در نظر داشته باشیم؟

فرهنگ و آداب و رسوم شهر، باور و عقاید، امنیت حاکم در سطح شهری، آسایش و آرامش محیط انتخابی برای زندگی و…

چه هزینه هایی در ارزان بودن هزینه زندگی تاثیر گذار می باشد؟

در خصوص انتخاب ارزانترین شهرهای ترکیه مواردی از جمله قیمت جابجایی و حمل و نقل، قیمت اقامت و هزینه اجاره هتل و خانه، قیمت خورد و خوراک در هزینه ها تاثیر بسزایی خواهد داشت

آیا هزینه های اقامت تنها به امر و معاش محدود می باشد؟

در صورتی که اقامت دائم نداشته باشید در این صورت هزینه هایی برای پاسپورت در زمان اتمام اعتبار باید در نظر داشته باشید.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی

نتیجه گیری در ارزانترین شهرهای ترکیه

برای سفر و اقامت در ارزانترین شهرهای ترکیه تنوع بسیاری را پیش روی خواهید داشت که به منظور انتخاب صحیح و مناسب با شرایط می توانید از طریق وب سایت ما اقدام نموده و نکات بسیار مهمی را در خصوص مهاجرت و اقامت در ترکیه به دست آورید توجه داشته باشید که شهرهای بسیار بزرگ و با امکانات رفاهی بالا از هزینه های بالاتری نیز برخوردار خواهند بود.