رزرو آنلاین اقامتگاه بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

سوغات روستای کندوان

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با سوغات روستای کندوان که یکی از جاذبه های منحصر به فرد استان آذربایجان شرقی می باشد آشنا خواهیم کرد. پس اگر قصد سفر به تبریز و روستای صخره ای کندوان را تا آخر این مقاله با ما همراه باشید

کندوان روستایی است از جنس صخره های سهند، روستایی شگفت انگیز در دل کوه و خانه غارهایی دستکن با قدمتی چندهزار ساله. کندوان تلفیقی از معجزه طبیعت و دستان پر تلاش مردمانی است که خانه هایشان را در دل کوه بنا کرده اند. آن هم نه با چیدن آجر روی هم بلکه با تراشیدن مخروط هایی که در اثر گدازه های آتش فشانیبه وجود آمده اند. حیف است که به تبریز سفر کنیم و از دیدن این روستای بی نظیرکه تنها دو هم نوع در جهان دارد بهرمند نشویم.

بلیط سفر

سوغات روستای کندوان

به هنگام بازدید از روستای کندوان و مشاهده کران‌ها، اولین تصویری که به ذهن خطور می‌کند، شباهت این صخره‌ها به کندوهای عسل است؛ این در حالی است که عسل یکی از مهم‌ترین سوغات‌های کندوان است حتی در مسیر نیز وقتی به سمت روستای کندوان حرکت می کنید، می توانید کندوهای عسل را مشاهده کنید.

سوغات روستای کندوان

خشکبار نیز یکی دیگر از سوغات خطه آذربایجان است که برکت آب و هوای مناسب در اکثر مناطق استان محصولات خشکبار با کیفیت عالی عرضه می‌شوند. در صورت سفر به کندوان در فصل تابستان می‌توان از میوه‌های درختان پربار منطقه مانند زردآلو، آلبالو و… نیز بهره‌مند شد.

سوغات روستای کندوان

صنایع دستی و انواع بافته‌ها نیز که بیشتر دسترنج زنان این سرزمین است در کندوان نیز یافت و در جایجای روستا عرضه می‌شود.

سوغات روستای کندوان
سوغات روستای کندوان

چشمه‌های آب معدنی کندوان نیز یکی از جاذبه‌ها و سوغات این روستای باستانی محسوب می‌شود و به دلیل برخورداری از کمترین درصد سختی و سنگینی برای درمان بیماری‌های کلیوی بسیار مفید است.

سوغات روستای کندوان
سوغات روستای کندوان


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In آذربایجان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *