لیدوما تریپ

سفر در دوران کرونا

امسال بزرگترین دغدغه همه مردم در امان ماندن از این ویروس است. طبیعتاً با طولانی شدن دوره‌ همه‌گیری این ویروس خطرناک، مردم ایران و دنیا با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی تا حدودی زندگی طبیعی خود را در پیش گرفته‌اند. اگر سفر ضروری در پیش دارید، با رعایت اصول بهداشتی و انتخاب روش‌های کم‌خطر، سفری امن و بی‌دغدغه را برای خود و عزیزانتان برنامه‌ریزی کنید. برای آشنایی با نکات سفر در دوران کرونا ، تا انتهای این مطلب همراه تاپ توریست باشید.سفر در دوران کرونا

انتخاب مناسب‌ترین مقصد برای سفر

سفر ایمن و حفط سلامتی مهم‌ترین نکته‌ای است که در این تابستان باید به آن توجه نمود. در نتیجه انتخاب مقصد سفر از مهم‌ترین نکات است. توصیه می‌شود از سفر به شهرها و استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند و از حضور در فروشگاه‌ها و مکان‌های تفریحی شلوغ مانند رستوران‌های شلوغ خودداری نمائید. فقط فضاهای باز و خلوت مانند ساحل و جنگل را برای تفریح کنید.

متأسفانه با گذشت چندین ماه از شیوع این بیماری، هنوز راه حل قطعی برای مهار ویروس کرونا پیدا نشده است و تنها راه حل پیشنهادی فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی است. مهم‌ترین توصیه عدم حضور در اماکن شلوغ و پرازدحام و انجام کارهای غیر ضروری است.سفر در دوران کرونا

چند اقدامی که در سفر باید انجام داد:

برنامه غذایی سالم 

یکی از مهم ترین مواردی که باید درطول سفر به آن توجه داشته باشیم سطح ایمنی بدن ما می باشد، ویروس کرونا در صورتی که ایمنی بدن شخص مبتلا بالا باشد با علائم بسیار خفیف تر بروز می کند و در نهایت به سادگی معالجه می شود، بنابراین ضروری است که در این ایام حواسمان به میزان ایمنی بدنمان باشد، به هنگام سفر به سبب تغییرات آب و هوایی و شرایط زندگی ممکن است سیستم ایمنی بدن کمی دچار تغییر و تضعیف شود در نتیجه مهم است که به کمک تغذیه سالم و اصولی سطح ایمنی بدن خود را بالا نگه داریم. توجه داشته باشید که خوردن مواد غذایی حاوی ویتامین های C و B و D3 و E می تواند کمک کننده باشد.

شست و شوی مرتب دست ها 

همه ما می دانیم که مهم ترین راه مقابله با ویروس کرونا، رعایت بهداشت فردی واز همه مهم تر شست و شوی دست ها می باشد،  با شست و شوی دست ها می توانیم تا حد زیادی در طول سفر از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم، توجه داشته باشید که حین سفر به سبب مشغله و هیجانات موجود از شستن دست ها غافل نشوید.سفر در دوران کرونا

ضدعفونی دست ها و وسایل شخصی 

درصورتی که در زمان شیوع کرونا یا هر بیماری مسری دیگری سفر می کنید در نظر داشته باشید که وسایل ضد عفونی نظیر الکل، ژل های بهداشتی و غیره را به همراه داشته باشید، لازم به ذکر است  که ضد عفونی کردن دست ها و وسایل شخصی تا حد بسیاری در پیشگیری از بیماری کرونا موثر است و در سفر راه خوبی برای رعایت بهداشت شخصی می باشد.

عدم حضور در اماکن شلوغ 

در زمان شیوع هر بیماری مسری بهتر است از قرار گیری در جمع های شلوغ جلوگیری نمایید، در غیر این صورت ممکن است به بیماری دچار شوید، بنابراین تا حد امکان از قرار گیری در مجامع جلوگیری نمایید.

عدم استفاده از وسایل عمومی و تفریحات پر خطر 

وسایل عمومی و اغلب وسایل تفریحی به سبب تماسی که در محیط دارند همواره در معرض آلودگی هستند، بنابراین استفاده از آن ها توصیه نمی شود و بهتر است که در سفر از این دسته از وسایل استفاده نکرده و یا در صورت استفاده ازوسایل ضد عفونی استفاده کنید.سفر در دوران کرونا

به همراه بردن مواد غذایی خشک

احتمالاً می دانید که  فعالیت رستوران ها یکی از مواردی است که به سبب شیوع کرونا در کشور تحت تأثیر قرار گرفت، چرا که بهتر است تا حد امکان از غذاهای سالم و خانگی استفاده نمایید، درسفر نیز می توانید انواع غذاهای خشک را به همراه داشته باشید و از آن ها تغذیه نمایید.

به حیوانات خیابانی نزدیک نشوید

ممکن است در سفر با حیوانات خیابانی مواجه شویم، برخی تصور می کنند  حیوانات اهلی و وحشی به کرونا ویروس مبتلا نمی شوند اما باید بدانید که سازمان بهداشت جهانی به هیچ عنوان این موضوع را تأیید نمی کند، بنابراین بهتر است از دست زدن و نزدیک شدن به این حیوانات به ویژه در سفر خودداری نمایید.

آب آشامیدنی تصویه شده با خود به همراه داشته باشید

تا حد امکان از آب های آشامیدنی تصویه شده و یا پلمپ برای آشامیدن استفاده نمایید، چرا که آب های آشامیدنی نیز ممکن است به ویروس آلوده باشند.

پس از سفر چه باید کرد:

پس از بازگشت از سفر، پروتکل‌های ورود به منزل رعایت شود و تمام لوازم و وسایلی که وارد منزل می‌شود، باید مطابق پروتکل‌های بهداشتی ورود به منزل ضدعفونی شوند.

پس از بازگشت از سفر، تا ۱۴روز مراودات اجتماعی خود (به ویژه میهمانی‌ها) را محدود کنید تا در صورتی که ناقل بدون علامت هستید، افراد آسیب پذیر درگیر بیماری نشوند.سفر در دوران کرونا


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In راهنمای سفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *