روستای درک ، تلاقی صحرا و دریا | سیستان و بلوچستان

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

روستای درک

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره روستای درک چابهار صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این روستای شگفت انگیز و زیبا، در ادامه با مجله تاپ توریست باشید.

روستای درک یک روستای شگفت انگیز با طبیعت فوق العاده ، زیبا و بکر است که در بخش زرآباد شهرستان کنارک چابهار قرار گرفته است. این روستا که صحنه زیبای کنار هم قرار گرفتن دریا و صحرا را دارد به یکی از مقاصد بی نظیر برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است. روستای دَرَک در انتهای نقشه استان سیستان و بلوچستان و نزدیک مرز دریایی 2 استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان و در حوزه بخش زرآباد شهرستان کنارک واقع شده است.

با توجه به اینکه سال 1396 استان سیستان وبلوچستان مقصد گردشگری ایرانیان معرفی شده، فرصت مناسبی برای معرفی بهتر مناطق مختلف گردشگری، تاریخی و دیدنی بلوچستان و سواحل مکران است. مناطق بکر استان سیستان و بلوچستان قطعا ارزش بازدید دارد. تماشای زیبایی های این روستا هر گردشگری را به وجد می آورد و ساعت ها از دیدن آن لذت میبرید، مشاهده سواحل ماسه ای بدون سنگ در کنار کوه، جنگل و نخلستان جذابیت خاصی به این منطقه داده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


روستای درک
روستای درک

چند نقطه در دنیا بیشتر نیست که دریا و صحرا با یکدگیر در یک قاب بگنجند. سواحل کشور نامبیا و سواحل کشور شیلی مطرح ترین ساحل های شبیه روستای درک زرآباد دارد. هنگام غروب به بالای یکی از رمل های این منطقه بروید و بی نظیرترین غروب خورشید را تماشا کنید.

جاذبه ها و تفریحات روستای درک

رمل هایی با خاصیت درمانی

یکی از مواردی که شاید در روستا ببیند مردمانی است که برای رهایی از دردهای عضلانی و استخوانی خود را با شن ها پوشانده اند، محلی ها اعتقاد دارند که این رمل ها خاصیت درمانی دارند. پیشنهاد می کنیم این کار را امتحان کنید کار جالبی حداقل به نظر می رسد.

تماشای غروب

غروب در میان تمام جلوه های طبیعت و آسمان، بی شک زیباترین آن هاست،‌ چه برسد به اینکه این زیبایی در کنار پهنه بی کران دریای مکران و رمل های شنی ساحل درک اتفاق بیفتد. غروبی در میان نخلستان ها، دریا و رمل های دیدنی که در هر لحظه، رنگ آن با جابه‌جا شدن خورشید تغییر می کند و معنای تازه ای از زیبایی را به نمایش می گذارد.

آفرود

رمل های شنی، ساحل گسترده و طولانی، ترکیبی عالی برای آفرود بازهاست. جایی که می توان با ماشین های مخصوص آفرود از فراز و فرود بر روی رمل ها و تپه های شنی لذت بسیار برد و در گستره ساحل آن تا مدت ها رانندگی کرد. آفرود شاخه ای از رانندگی خارج از جاده است که در مسیرهای دشواری مانند گل، کویر، کوهستان ها و … انجام می پذیرد و در آن بیشتر از خودروهای شاسی بلند و مجهز استفاده می شود.

روستای درک
روستای درک

جاده بی نظیر کنارک به درک

اگر از سمت چابهار و کنارک به طرف روستای درک زرآباد راه بیافتید. جاده منظره ای بسیار زیبا در اختیارتان می گذارد که هوش از سر هر جنبنده ای بیرون می برد.

پیاده روی و عکاسی

عکاسی و پیاده روی در این مکان نه تنها که تفریح است بلکه کاری  هیجان انگیز به شمار می آید چرا که ساحل به قدری زیباست که در هر لحظه منظره ای خاص جلویتان قرار می دهد  که نفستان را بند می آورد.

ورزش های آبی در ساحل دریای عمان

یکی از تفریح های جذاب در هر ساحلی، شنا در دریاست که لذت فراوانی دارد و لذت آن در دریای نیلگون عمان در روستای درک چند برابر نیز می شود. هر چند امکانات عمومی در ساحل درک وجود ندارد و شنا در این دریا با سختی هایی همراه است؛ ولی این تجربه به تمام سختی هایش می ارزد.

اقامت در درک

در مصاحبه ای که خبرگزاری ایرنا با دهیار روستای درک -آقای عظیم اسحاقی- داشت؛ ایشان از آمادگی روستا و تزیین خانه های بومی و بلوچی برای پذیرش حدود 60 نفر در زمان عید نوروز خبر داده بود. هزینه اسکان، پذیرایی و اقامت هر گردشگر در شبانه روز در درک برای نوروز سال 1396، 88 هزار تومان بود. به نظر می رسد چنانچه برای اسکان در این روستا به مشکل بر بخورید یا وسایل لازم برای کمپینگ نداشته باشید؛ می توانید روی کمک اهالی درک حساب باز کنید.

روستای درک
روستای درک

بهترین فصل سفر

سیستان و بلوچستان از استان های خشک و گرم کشور است و به دلیل خشکسالی طولانی مدت، بارش باران در آن خیلی کم اتفاق می افتد؛ اما روستای درک به دلیل وزش بادهای موسمی از سوی اقیانوس هند در بیشتر مواقع هوای بهاری دارد و به نسبت جاهای دیگر خنک تر است.

بهار و تابستان:‌ از اوایل بهار تا اواسط این فصل می توان به درک سفر کرد و این موقع از سال یکی از بهترین زمان ها برای زدن به جاده و به سمت درک است؛ اما هوا که رو به گرمی می رود به ویژه در فصل تابستان بر گرمای هوا افزوده و از لذت سفر به این منطقه کم می شود.

پاییز و زمستان: پاییز هنوز هوا در سیستان و بلوچستان اندکی گرم است؛ اما بادهای موسمی مونسون آب و هوای چابهار و سواحل دریای عمان را تا اندازه زیادی مطبوع می کند و مسافران بسیاری را در این زمان به سوی خود می خواند. زمستان نیز یکی از بهترین وقت ها برای سفر به روستا و ساحل درک است.

دسترسی

برای رسیدن به درک می توانید از دو مسیر استفاده کنید؛ یا از سمت استان هرمزگان و شهر بندرعباس به سمت درک حرکت کنید و با عبور از بندر میناب و بندر جاسک خود را به این روستا برسانید. یا از سمت استان سیستان و بلوچستان به سمت چابهار و کنارک حرکت کرده و راه روستای زرآباد را در پیش بگیرید.

آدرس: استان سیستان و بلوچستان، شهر کنارک، بخش زرآباد، دهستان زرآباد شرقی

فاصله روستای درک تا چابهار الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨