لیدوما تریپ

روستای تنیان

در این مطلب از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با روستای تنیان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این روستای سرسبز در صومعه سرا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

تنیان، دهستانی از توابع بخش میرزا کوچک جنگلی شهرستان صومعه‌سرا در استان گیلان ایران قرار دارد و متشکل از ۱۱ روستاست. فاصله منطقه تنیان تا مرکز صومعه‌سرا ۳۳ کیلومتر است و همچنین این منطقه در ۱۲کیلومتری گوراب‌زرمیخ و ۹ کیلومتری ماسال قرار دارد.

روستای تنیان دارای توانمندی ویژه‌ای در بخش گردشگری است، وجود جاذبه‌های طبیعی و زیبا نظیر رودخانه، چشمه و غار این منطقه را به یک منطقه ویژه گردشگری تبدیل کرده که در طول سال پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مسافران به ویژه تعطیلات نوروز و تابستان است.

تنیان از لحاظ جغرافیایی از سه طرف محصور کوهستان است و دارای طبیعتی بکر و دست‌نخورده است. وجود جنگل و رودخانه‌ها زیبایی این منطقه را دو چندان کرده ‌است. اهالی تنیان به زبان تالشی صحبت می‌کنند. این منطقه دارای ۴۰۰هکتار اراضی شالیزاری است.

Photo: Mahin Mohammad Zadeh
Photo: Mahin Mohammad Zadeh

آب و هوای معتدل و جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این منطقه توانسته گردشگران و مسافران بسیاری را به خود جذب کند. جنگل‌های سرسبز تنیان یکی دیگر از شاخص‌ترین جاذبه گردشگری این منطقه است. بقعه متبرکه سید علی اصغر و علی اکبَر تنیان معروف به بقعه گردَه‌کوه از جاذبه‌های مذهبی تنیان است.

در روستای تنیان استخری بسیار زیبا دیده می‌شود که با پوشش جنگلی بسیار زیبا آراسته شده است. کمی بالاتر «غار خونابکش» دیده می‌شود، بالاتر به دشت پلنگان می‌رسیم که پوشیده از درختان صنوبر و توسکا است. سپس به روستای سیاه‌کوه می‌رسیم که در آن پارک جنگلی دیده می‌شود و این جنگل پوشیده از درختان افرا است.

روستای تنیان
روستای تنیان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش

 • پارک جنگلی چیتگر تهران | Tehran

  پارک جنگلی چیتگر در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با پارک جنگلی چیتگر آشنا خو…
 • پارک جنگلی لویزان تهران | Tehran

  پارک جنگلی لویزان در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با پارک جنگلی لویزان آشنا …
 • سوغات تبریز

  سوغات تبریز چیست ؟ | Tabriz

  سوغات تبریز در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با سوغات تبریز استان آذربایج…
Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *