دریاچه توشن ، دریاچه ای زیبا در گرگان

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

دریاچه توشن

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با دریاچه توشن آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این دریاچه زیبا در نزدیکی گرگان در ادامه با ما همراه باشید.

گرگان از شهرهای شمالی ایران و مرکز استان گلستان است، آب و هوای معتدل دارد. هرچند تابستان‌های آن نسبتا گرم و شرجی است. اقلیم منطقه بسیار گوناگون و متنوع است. این شهر زیبا یکی از مقاصد پرطرفدار برای سفر در میان مردم به خصوص در ایام تعطیلات و نوروز است. گرگان جاهای دیدنی بسیاری دارد که بدون شک باید حتما در سفر به این شهر زیبا و سرسبز از آنها دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با دریاچه توشن گرگان در ادامه با ما باشید.

دریاچه توشن در حاشیه جنوبی روستای توشن در النگدره واقع در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان گرگان قرار دارد. وجود مناطق جنگلی النگدره در کنار دریاچه سد و وجود ماهیان مختلف در آب دریاچه، فضایی زیبا به این محیط بخشیده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دریاچه توشن گرگان از سطح دریا ۲۵۰ متر ارتفاع دارد. طول دریاچه حدود ۳۰۰ متر و عرض آن ۱۳۰ متر می باشد. با توجه به سد دریاچه ای آرام و بدون موج با آبی شفاف و وجود ماهی های رنگارنگ مختلف که در حال شنا هستند، در اطراف این دریاچه چمن زراها و درختان بلند وجود دارد که این سد را زیبا و محیط را جذاب تر نموده است.

این دریاچه یکی از مقاصد محبوب مردم گرگان برای تفریح و پیک نیک بوده و به خاطر وجود ماهی های خوراکی در آب برای افراد علاقه مند به ماهیگیری نیز جای مناسبی است. این منطقه در فصول مختلف مورد استفاده ماهیگیری و کمپینگ قرار می‌گیرد.

دریاچه توشن

دسترسی

برای رسیدن به این دریاچه باید از روستای زیبای توشن  که نام دریاچه از آن گرفته شده است، عبور کنید و با پیمودن جاده ای خاکی و کمی پیچ در پیچ به این سد خاکی برسید که مثل نگینی سبز رنگ در میان انبوه درختان پنهان شده است.

آدرس دریاچه توشن: استان گلستان، گرگان، روستای توشن، جاده توشن

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨