معرفی کتاب هایی در مورد خودشناسی

معرفی کتاب هایی در مورد خودشناسی

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

اتفاقات زیادی در زندگی هر شخص باعث می‌شود که مسیر و روند تصمیمات او تغبیر کند. مطالعه کتاب یکی از اصلی‌ ترین گزینه‌ های روی داد این تغییرات است. در صورتی که به خواندن کتاب علاقه‌مند باشید متوجه خواهید شد که هر کلمه و جمله‌ای که به ذهنتان وارد می‌شود تأثیر به سزایی بر روی دیدگاهتان در مورد تمام اتفاقات دارد. همچنین اگر به مباحث روان‌شناسی علاقه داشته باشید به خواندن کتاب‌هایی در مورد خودشناسی نیز روی خواهید آورد. برخی از این کتاب‌ها ادبیات سنگین و تخصصی دارند؛ لذا ناگزیر به خواندن کتاب‌هایی با سبک داستانی خواهید شد. در ادامه چندین مورد از کتاب‌های خودشناسی را معرفی خواهیم کرد که در بانک کتاب وطن بوک و بیشتر کتاب‌فروشی‌های ایران موجود است.

خودشناسی به چه معناست؟

در ساده‌ترین بیان می‌توان گفت که خودشناسی مربوط به آگاهی درست در مورد علایق و آرزوها بوده و فرد با پیدا کردن نقاط قوت خود می‌تواند مسیر درستی در زندگی پیدا کند. هر شخصی با یافتن ضعف‌ها و ترس‌ها همراه با خواسته‌هایش از زندگی خواهد توانست در آینده جایگاه شغلی و اجتماعی بهتری به دست بیاورد. به‌علاوه رسیدن به خودشناسی باعث می‌شود که هدف گذاری در زندگی به درستی انجام شود.

رسیدن به خودشناسی 8 گام متفاوت دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مطالعه کتاب‌های مربوطه است. در صورتی که به این موضوع علاقه‌مند هستید با خواندن کتاب‌های زیر خواهید توانست به این آگاهی دست یابید. فراموش نکنید هر شخصی برای تغییر دیدگاه متعصبانه‌ای که به زندگی دارد باید حداقل یک‌بار یکی از کتاب‌های خودشناسی را مطالعه کند.

معرفی کتاب هایی در مورد خودشناسی

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


کتابی با عنوان نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

این کتاب اثر آلبرت آلیس و آرتور لانگ است. با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که چگونه احساسات خود را کنترل کنید و به یک فرد فعال، سرزنده و با شور و نشاط تبدیل شوید. خواندن کتاب (نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد) موجب خواهد شد که کنترل بیشتری بر روی خود داشته باشید و اطرافیان نتوانند اعصاب شما را به هم بریزند. در نظر داشته باشید در این کتاب مجموعه‌ای از مهارت‌ها آموزش داده می‌شود. زمانی که این نوشته‌ها را بخوانید به‌مرورزمان متوجه خواهید شد که دلخوری و ناراحتی که از دوستان و اقوام داشته را کنار گذاشته‌اید و با آرامش بیشتری به زندگی خود ادامه می‌دهید.

در این کتاب روش‌هایی معرفی شده که نگاهی خاص و واقع‌بینانه به دوروبرتان داشته باشید و در مورد موضوعات مختلف بتوانید تمام جوانب را بررسی کنید. لازم به ذکر است که نویسنده‌های این کتاب هر دو مدرک دکترا داشتند و به خوبی از تأثیرات مباحث روان‌شناسی در زندگی مطلع بودند و به درستی آن‌ها را در این کتاب معرفی کرده‌اند.

خودت را به فنا نده

گری جان بیشاپ نویسنده‌ای اهل اسکاتلند بود که با نوشتن کتاب (خودت را به فنا نده) تلنگری بر افکار خوانندگان این کتاب وارد می‌کند. جالب است بدانید این کتاب از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز بوده که در دو نسخه چاپی و الکترونیکی به مردم عرضه شده است. نوشته‌های گری جان بیشاپ در مورد قضاوت‌های درونی و افکاری که موجب می‌شود شخص احساس خوبی نسبت به خودش نداشته باشد است. متأسفانه بیشتر مردم با افکار مخرب همواره در حال خود تخریب هستند. تحمل استرس‌ها و فشارهای روحی ناشی از این افکار، آرامش زندگی را از بین برده و فرد را به کام بیماری‌های روانی خواهد کشید.

خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند از شر افکار درونی و بگومگوهای ناخواسته با خودتان خلاص شوید و به سمت تعالی و جسارت برای برداشتن گام‌های مهمی در زندگی پیش بروید. در نظر داشته باشید خواندن این کتاب شخص را به تفکری عمیق وامی‌دارد و نگاهی درست در مورد احساسات درونی به فرد خواهد داد. این کتاب چون در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفت بانک کتاب نیز آن را موجود کرده است.

معرفی کتاب هایی در مورد خودشناسی

کتاب هنر و علم خودشناسی

کتاب هنر و علم خودشناسی اثری از پیتر هالینز یکی از معروف‌ترین کتاب‌ها برای رسیدن به خودشناسی و شخصیت شناسی بوده و طرفداران زیادی را در میان تمام کتاب‌های موجود در بانک کتاب ایران به خود اختصاص داده است. با خواندن این کتاب متوجه می‌شوید که صفت‌های آدم‌ها از کجا سرچشمه می‌گیرد. در نظر داشته باشید رسیدن به این شناخت موجب می‌شود گام‌های بعدی زندگی را به درستی بردارید.

پیتر هالینز در این کتاب سعی کرده پیچیده‌ترین و سنگین‌ترین مباحث روان‌شناسی را در قالب یک متن شیوا به مخاطب منتقل کند. متن این کتاب به قدری شیوا و روان است که مخاطب تمام نکات مربوط به حوزه علمی روان‌شناسی ذکر شده را درک خواهد کرد.

موهبت کامل نبودن

کتاب موهبت کامل نبودن در سال ۲۰۱۰ به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های چند سال اخیر بوده و حدود ۲ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است. محتوای اصلی کتاب در مورد خود واقعی شخصیت هر فرد می‌باشد. نویسنده با ادبیاتی سلیس سعی کرده راهکارهای متفاوتی را برای رسیدن به خودشناسی ارائه دهد. کتاب (موهبت کامل نبودن) چون دارای ضرب‌المثل‌ها، حکایات و داستان‌های زندگی افراد دیگر است به صورت کاملاً ملموس معایب کمال‌گرایی و زندگی بی‌عیب و نقص را توضیح می‌دهد. زمانی که این مشکلات مورد بررسی قرار می‌گیرد روش‌هایی برای گریز از ایجاد مشکل را معرفی خواهد شد.

معرفی کتاب هایی در مورد خودشناسی

تنها خواندن کتاب برای رسیدن به خودشناسی مؤثر است؟

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم رسیدن به خودشناسی نیز مانند دیگر کارها تنها با مطالعه امکان‌پذیر نیست. زمانی که شما تصمیم بگیرید در این حوزه مطالعه داشته باشید و از آن‌ها نتیجه بگیرید باید در کنار خواندن کتاب‌های مختلف گام‌های دیگری نیز بردارید. به‌عنوان مثال در وهله اول می‌بایست شخصیت خودتان را بدون کم‌وکاست بر روی برگه توصیف کنید. زمانی که بتوانید نقاط ضعف و قوت خود را بدون اغراق بیان کنید مهم‌ترین گام رسیدن به خودشناسی را طی کرده‌اید.

سپس با بررسی رفتارهایی که در طول روز انجام می‌دهید متوجه برخی از معایب رفتاری و اخلاقی خود خواهید شد. اکنون وقت آن است که نظرات دیگران را نیز جویا شوید. امکان دارد نظرات دیگران در مورد شما با تفکرتان متفاوت باشد؛ لذا در این مرحله صبور باشید. یادگیری مهم‌ترین و اصلی‌ترین مرحله خودشناسی است. در این مرحله با خرید کتاب‌های متفاوت از بانک کتاب و مطالعه آن‌ها به این آگاهی دست خواهید یافت. الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید