رزرو آنلاین اقامتگاه بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

جنگل توسکستان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با جنگل توسکستان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این جنگل زیبا در جاده گرگان-شاهرود در ادامه با ما همراه باشید.

گرگان از شهرهای شمالی ایران و مرکز استان گلستان است، آب و هوای معتدل دارد. هرچند تابستان‌های آن نسبتاً گرم و شرجی است. اقلیم منطقه بسیار گوناگون و متنوع است. این شهر زیبا یکی از مقاصد پرطرفدار برای سفر در میان مردم به خصوص در ایام تعطیلات و نوروز است. گرگان جاهای دیدنی بسیاری دارد که بدون شک باید حتما در سفر به این شهر زیبا و سرسبز از آنها دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با جنگل توسکستان در ادامه با ما باشید.

منطقه گردشگری توسکستان در ۱۸ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان گرگان از ابتدای روستای توسکستان تا دشت سرعلی آباد (اول روستای توریستی چهار باغ) به طول تقریباً ۳۵ کیلومتر در امتداد جاده گرگان -شاهرود واقع شده‌ است. این جنگل زیبا که با جنگل‌های جهان‌نما هم همسایه است، بخشی از پارک هیرکانی است که به‌ تازگی به پارک ملی شده تبدیل شده است.

بلیط سفر

جاده توسکستان یکی از جاده‌های زیبای پاییزی ایران است. یک جاده تقریبا ۳۰ کیلومتری، از میانه جنگل توسکستان می‌گذرد و می‌توانید در هر جای این مسیر که دوست دارید، از خودرو پیاده شده و گردش کنید.

جنگل توسکستان
جنگل توسکستان

هر چقدر جاده از طی می کنیم و از میان جنگل ها به سمت بالا می روید درختان بلندتر می شوند به گونه ای که وقتی به منطقه ی جهان نما می رسید پوشش گیاهی تغییر چشمگیری پیدا می کند و درختان توسکا کم کم به درختان ارس تغییر می کنند.

در دامنه‌های شمال شرق البرز و در میانه گرگان و شاهرود می‌توان در میان یکی از زیباترین جاده‌های جنگلی ایران سفر کرد، به ‌ویژه آنکه پاییز با همه رنگارنگی‌اش هم از راه رسیده باشد و انواع درختان جنگل توسکستان گرگان و بته‌های جنگلی از توسکا گرفته تا اورس و انواع بلوط و سرخدار دو سوی جاده را پر از رنگ کرده باشند.

جنگل توسکستان
جنگل توسکستان

در نظر داشته باشید برپا کردن آتش و بساط کباب را فراموش کنید، به این دلیل که این درختان بسیار خشک‌اند و احتمال آتش‌سوزی بسیار بالاست. علاوه بر این لباس گرم را هم فراموش نکنید. این منطقه در پاییز بسیار خنک می‌شود و احتمال بارندگی هم بالاست.

جاذبه های طبیعی منطقه

 • جنگل توسکستان
 • روستای توسکستان
 • آبشار توسکستان
 • دشت سرعلی‌آباد
 • چشمه باغ سرهنگ
 • روستای چهار باغ

جاذبه های اطراف جنگل توسکسان

 • پارک جنگلی النگدره

مقاله کامل پارک جنگلی النگدره گرگان | گلستان

جنگل توسکستان
جنگل توسکستان
 • پارک جنگلی قرق
 • روستای زیارت

 • دریاچه توشن
جنگل توسکستان
جنگل توسکستان
 • آبشار لوه

 بهترین فصل برای سفر

هر زمانی که بخواهید به این منطقه سفر کنید می توان گفت که شرایط مناسبی برقرار است. اما این جنگل در فصل پاییز به یکی از بی بدل ترین مکان ها در گرگان تبدیل می شود و دلیل آن هم رنگ زردی است که درختان به خود می گیرند.

دسترسی

برای رسیدن به این جنگل اگر در تهران هستیم باید وارد جاده هرازیا فیروزکوه شویم و از شهرهای ساری و بهشهر، به گرگان برویم. این جنگل‌ها در فاصله ۱۳ کیلومتری از گرگان قرار گرفته و حدود ۱۳ کیلومتر بعد از گرگان، در سمت راست، تابلوی جاده فرعی جنگل توسکستان را می‌بینیم. بعد از حدود ۱۵ کیلومتر رانندگی به روستای «توسکستان» یا  اول جنگل می‌رسیم. اگر از مشهد می‌خواهیم به سمت این جاده برویم هم اول باید وارد جاده آسیایی شویم و بعد از جنگل گلستان و در ۱۳ کیلومتری گرگان به سمت چپ بپیچیم. مسیر زیبای شاهرود گرگان نیز از جنگل توسکستان می‌گذرد.

جنگل توسکستان
جنگل توسکستان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *