جزایر هجده گانه فارو ، دانمارک | Faroe Islands

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

جزایر فارو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با جزایر فارو آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این جزایر هجده گانه در کشور دانمارک در ادامه با ما همراه باشید.

دانمارک (Denmark) با نام رسمی پادشاهی دانمارک کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. دانمارک جنوبی‌ترین کشور اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند. کشور پادشاهی دانمارک بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی است.

جزایر فارو یا جزایر فاروئه (Faroe Islands) نام جزایر هجده‌گانه‌ای است که به عنوان یکی از منطقه‌های خودگردان دانمارک شناخته می‌شود. جزایر فارو و گرینلند بخشی از پادشاهی دانمارک به‌شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن‌ها خودگردانی اعطا شده‌ است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


این مجمع‌الجزایر در شمال اروپا و منطقهٔ اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی، تقریبا در فاصله‌ای برابر از ایسلند، نروژ و بریتانیا واقع شده‌است و پایتخت آن توشهاون می‌باشد. از مجموع ۱۸ جزیره‌ای که جزایر فارو را تشکیل داده‌اند، ۱۷ جزیره مسکونی‌اند و بزرگ‌ترین آن‌ها به نام استریموی ۳۸۵ کیلومتر مربع مساحت دارد. اقلیم آن معتدل، بارانی و اغلب ابری است.

این جزایر نزدیک ۳۲۰ کیلومتر با انگلیس فاصله دارد. هم چنین فاصله مشابهی را با نروژ و ایسلند دارد. تقریبا ۵۰ هزار نفر در جزایر فارو زندگی می کنند. فاروئی ها، زبان محلی خودشان را دارند که زبان فاروئی نامیده می شود. البته آن ها معمولا زبان دانمارکی را به عنوان زبان دوم بلدند.

از بین ۱۸ جزیره ی فارو، هفده جزیره مسکونی اند اما جزیره ی کوچک لوتلا دیمون مسکونی نیست. لوتلا دیمون اما، پرندگان زیبا و گوسفندان وحشی را میزبانی می کند. ابر ها به طور معمول، این جزیره ی زیبا را می پوشانند.

جزیره ی کالسوی، یک جزیره ی بلند و باریک است. بهترین راه برای لذت بردن از کالسوی، هایکینگ و پیاده گردی به سمت فانوس دریایی آن است. در صورتی که هوا خیلی ابری نباشد، از فانوس دریایی کالسوی می توانید به صورت پانورامیک ۵ جزیره ی دیگر را ببینید.

جزایر فارو
جزایر فارو

یکی از مشخصه ها ی جزایر فارو،، سقف های چمنی بالای خانه ها است. که این مشخصه به زیبایی خانه های این منطقه افزوده است و هر بازدیدکننده ای را به سمت خود جذب می کنند. در جزایر فارو، از ۳۶۵ روز سال، ۳۰۰ روز آن بارانی است. به همین خاطر، سقف های چمنی به بخشی جدایی ناپذیر از معماری فاروئی تبدیل شده اند.

توشهاون که پایتخت جزایر فارو است، ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد. در پایتخت این کشور، خانه های رنگی، کلیسا های قدیمی و موزه های متعددی وجود دارد. مجموعه جزایر فارو در حال تبدیل شدن به یک مقصد توریستی جذاب اند. فارو به معنای گوسفند است. جزایر فارو هر ساله پنج فستیوال موسیقی را میزبانی می کنند. این جزایر مقصد جذابی برای کوهنوردان و صخره نوردان خواهد بود.

جزایر فارو
جزایر فارو

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨