خرید تور

جاهای دیدنی چالوس

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با جاهای دیدنی چالوس آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با بهشت گردشگران در استان مازندران در ادامه با ما همراه باشید.


   تبلیغات    

            | تور لحظه آخری استانبول |


چالوس از شهرهای کهن استان مازندران است که در جلگه میانی کرانه دریای خزر جای گرفته‌است. این شهر یکی از شهرهای مهم و پرطرفدار است که از محبوبیت بالایی در میان بازدیدکنندگان برخوردار است و جاذبه های بسیار زیادی دارد. چالوس یکی از مهمترین قطب های گردشگری ایران است. در ادامه به معرفی جاهای دیدنی چالوس میپردازیم.

پارک جنگلی نمک آبرود

نمک آبرود با ۲۰۰ هکتار مساحت پوشیده از جنگل که عمر برخی از شمشادهای آن تا ۷۰۰ سال می‌رسد، یکی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است که با امکانات متنوع خود مانند تله کابین، اقامتگاه، رستوران و شهربازی، پذیرایی مسافرین است.

جاهای دیدنی چالوس
جاهای دیدنی چالوس

دریاچه ولشت

یکی از دریاچه‌های آب شیرین کشور، دریاچه ولشت است که در منطقه کلاردشت قرار دارد و با طبیعت بکر خود، محیط مناسبی برای پرندگان و آبزیان فراهم کرده است.

جاهای دیدنی چالوس
جاهای دیدنی چالوس

آبشار هریجان چالوس

آبشار هریجان واقع در غرب روستای هریجان و در گردنه هزارچم جاده تهران به چالوس با بیش از ۹ متر ارتفاع، یکی از زیبایی‌های البرز است. برای ورود به منطقه حفاظت شده و صعود به ارتفاعات پشت آبشار هریجان، نیاز به مجوز اداره محیط زیست چالوس بوده که با یک تماس میسر می‌گردد.

این مطلب را هم مطالعه کنید
پاسارگاد شیراز ، میراث باشکوه کوروش بزرگ | Pasargadae
جاهای دیدنی چالوس
جاهای دیدنی چالوس

دریاچه سد دریوک

دریاچه سد دریوک در دامنه کوه دال کمر و در مقابل دره ولی آباد هزارچم با مساحت بالغ بر یک هکتار واقع شده است. عمق این دریاچه حدود ۵ متر و آب آن شیرین است. باتوجه به اینکه اطارف دریاچه از مراتع و مزارع پوشیده شده، زیستگاه پرندگان بومی و وحشی بسیاری نیز است. در فصل سرما و زمستان پرندگانی همچون مرغابی و غاز در اطراف آن مشاهده می‌شود.

جاهای دیدنی چالوس
جاهای دیدنی چالوس

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس در ۶ کیلومتری چالوس و بین چالوس و مرزن آباد بعد از پلیس راه چالوس قرار دارد. یکی از مکان های دیدنی این جنگل پل سنگی طلاجو بوده که بر روی رودخانه ای که در دل این جنگل وجود دارد احداث شده است. در دل جنگل های انبوه و سر سبز پارک جنگلی فین چالوس، تالابی پوشیده از نی و گیاهان مردابی وجود دارد و سطح این مرداب با نیلوفر آبی پوشیده شده است.

جاهای دیدنی چالوس
جاهای دیدنی چالوس

مرداب کندوچال

مرداب کندوچال با مساحتی بالغ بر یک هکتار و حدود ۵ متر عمق در میان جنگل انبوه فین چالوس واقع شده است. سطح این مرداب پر از نی گیاهان مردابی است و اطارف آن نیز از درختان انبوه پوشیده شده است. مرداب کندوچال در ارتفاع حدود ۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و آب آن از چشمه‌های اطراف تامین می‌شود و به همین علت شیرین است. همچنین پرندگان و حیوانات گوناگونی از این مرداب استفاده می‌کنند.

این مطلب را هم مطالعه کنید
خلیج گواتر ، کرانه ای زیبا در چابهار | Chabahar
جاهای دیدنی چالوس
جاهای دیدنی چالوس

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


  تبلیغات   

            | لمینت دندان | کامپوزیت دندان | ایمپلنت دندان | ارتودنسی |


  • متناسب بودن مقاله
  • کیفیت تصاویر ارائه شده
  • ارزشمند بودن اطلاعات ارائه شده
امتیاز کل
4.5
در حال ارسال
نظرات کاربر
4 (1 رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Load More In ایران

دیدگاه خود را ثبت کنید