تنگ روخانچال نوشهر ، مازندران ☀️ + تورهای یک روزه

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

تنگ روخانچال

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با تنگ روخانچال آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این تنگ زیبا و بهشتی در شهرستان نوشهر استان مازندران در ادامه با ما همراه باشید.

تنگ روخانچال یا روح خان چال اسم یک منطقه جنگلی در نزدیکی عباس آباد استان مازندران می باشد که یکی از مقاصد گردشگری در فصل تابستان است. روخانچال تنگه ای تمیز و زلال با پوشش سبز و رویایی گیاهان است که بر خلاف تنگ دار شلوغ و پر از جمعیت نیست و شما می توانید از بکر بودن این منطقه بی نهایت لذت ببرید.

تنگ روخانچال
تنگ روخانچال

تفاوت تنگ و تنگه

تنگه در واقع باریکه ای از آب است که دو دریای مختلف را به هم وصل می کند. اگر بخواهیم مثالی در این زمینه بزنیم، بدون شک تنگه هرمز بهترین نمونه خواهد بود. اما تنگ در اصطلاح به دره ای می گویند که بیش از اندازه باریک باشد. معمولا دیوارهای تنگ ها صخره های قائم و پر شیب هستند. تنگ واشی، تنگ دار و تنگ روخانچال نمونه هایی از تنگ های کشور هستند.

تنگ روخانچال

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


جاذبه های سفر

معمولا شما برای رسیدن به آبشار حدود دو کیلومتر مسافت را در رودخانه ای که عمق آن تا زانویتان می باشد باید طی کنید تا به حوضچه های آب تنی برسید. اما در آنجا منظره هایی بی نظیر با تفریحات عالی در انتظارتان است.

از جمله جاذبه های سفر به این تنگ زیبا، رودخانه نوردی و آب نوردی، جنگل‌نوردی، پیمایش تنگه و آب بازی، لذت آب بازی و آب تنی در حوضچه های طبیعی و همچنین کمپ در جنگل های نوشهر است.


پیشنهاد ویژه خرید تور روخانچال

از طریق لینک زیر میتوانید تورهای یک روزه روخانچال را با کمترین قیمت و بصورت آنلاین خرید کنید

توضیحات : جنگل نوردی، بازدید از تنگه های زیبا، رودخانه نوردی ، آبتنی و شنا در حوضچه ها و… 1 ساعت و نیم رودخانه نوردی (15 دقیقه داخل جنگل و مابقی داخل رودخانه و آب هستش) خدمات برنامه : تور لیدر، اتوبوس توریستی ، بیمه گردشگری، مجوز رسمی ، یک وعده صبحانه ، یک وعده عصرانه، ورودیه مسیر

۱ روز     |  درجه سختی متوسط   |  ظرفیت کل تا ۱۰ نفر     |  حمل و نقل, اقامت, تجهیزات, نوشیدنی, غذا, بلیت
محل حرکت: کرج : میدان حافظ تهران : میدان اپادانا زمان و ساعت حرکت: جمعه 3 تیر ساعت 4:00 تهران ، 4:30 کرج

خرید اینترنتی


 

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨