بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

تنگ روخانچال

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با تنگ روخانچال آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این تنگ زیبا و بهشتی در شهرستان نوشهر استان مازندران در ادامه با ما همراه باشید.

تنگ روخانچال یا روح خان چال اسم یک منطقه جنگلی در نزدیکی عباس آباد استان مازندران می باشد که یکی از مقاصد گردشگری در فصل تابستان است. روخانچال تنگه ای تمیز و زلال با پوشش سبز و رویایی گیاهان است که بر خلاف تنگ دار شلوغ و پر از جمعیت نیست و شما می توانید از بکر بودن این منطقه بی نهایت لذت ببرید.

تنگ روخانچال
تنگ روخانچال

تفاوت تنگ و تنگه

تنگه در واقع باریکه ای از آب است که دو دریای مختلف را به هم وصل می کند. اگر بخواهیم مثالی در این زمینه بزنیم، بدون شک تنگه هرمز بهترین نمونه خواهد بود. اما تنگ در اصطلاح به دره ای می گویند که بیش از اندازه باریک باشد. معمولا دیوارهای تنگ ها صخره های قائم و پر شیب هستند. تنگ واشی، تنگ دار و تنگ روخانچال نمونه هایی از تنگ های کشور هستند.

تنگ روخانچال

جاذبه های سفر

معمولا شما برای رسیدن به آبشار حدود دو کیلومتر مسافت را در رودخانه ای که عمق آن تا زانویتان می باشد باید طی کنید تا به حوضچه های آب تنی برسید. اما در آنجا منظره هایی بی نظیر با تفریحات عالی در انتظارتان است.

از جمله جاذبه های سفر به این تنگ زیبا، رودخانه نوردی و آب نوردی، جنگل‌نوردی، پیمایش تنگه و آب بازی، لذت آب بازی و آب تنی در حوضچه های طبیعی و همچنین کمپ در جنگل های نوشهر است.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *