بندر پرین
بندر پرین

بندر باستانی پرین در کوش آداسی ، ترکیه | Turkey

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

بندر پرین

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با بندر پرین ، یکی از بهترین جاذبه های ترکیه آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

بندر پرین (Priene)، یکی از شهرهای باستانی بسیار معروف واقع در کشور ترکیه است. این شهر باستانی، سالانه میزبان گردشگران بسیار زیادی از سایر نقاط جهان است. این بندر، در جزیره ای به نام کوش آداسی قرار دارد. کوش آداسی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است، اما بندر باستانی پرین، به نوعی بهترین آثار باستانی است که می توان در این جزیره پیدا کرد.

مکان قرار گیری بندر باستانی هلنیستیک پرین، در منطقه ای کوهستانی واقع در جزیره کوش آداسی است. کوه هایی که در مکان این بندر قرار دارند، باعث می شوند که منظره زیبایی برای تصویر برداری به وجود بیاید. از این رو بسیاری از عکاسان حرفه ای، حداقل یک بار از بندر باستانی پرین دیدن کرده اند و عکس های بسیار زیبایی را از این اثر باستانی ثبت کردند.

بندر پرین

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


بندر هلنیستیک پرین در دوران باستان

شهر باستانی پرین یک بندر باستانی است که در روزگاران قدیم محل تجارت مردمان محلی بوده و داد و ستدهای مختلفی را به خود دیده است. قدمت این ناحیه به سیصد سال قبل از میلاد باز می گردد.

در آن دوران این بندر یکی از بندرگاه های اصلی برای تجارت محسوب می شد. زمانی که رودخانه مایندر خشک شد این شهر هم به گل نشست و بندر با تمام ابهت خود سقوط کرد. معبد آتنا که در بالاترین نقطه شهر قرار  گرفته است یکی از جاذبه های اصلی این ناحیه به حساب می آید.

بندر پرین

مکان های باستانی 

از جمله ویرانه های معروفی که در این بندر باستانی واقع شده است، معبد آتنا است. آتنا یکی از خدایان یونان باستان است. آتنا به عنوان خدای خرد و جنگاوری شناخته می شد. معبد آتنا، بنایی بود که برای ادای احترام به آتنا بنا شد. این معبد، همچنین در بالاترین نقطه شهر پرین واقع شده است و گردشگران زیادی را در طول سال جذب می کند.

در این بندر، یک آمفی تئاتر نیز وجود دارد که گردشگران بسیاری، با هدف دیدن کردن از این آمفی تئاتر، وارد بندر می شوند. ظرفیت این آمفی تئاتر، به شش هزار و پانصد نفر می رسید، که در دوران باستان تعداد بسیار زیادی بود. اکنون از این آمفی تئاتر، بیش از یک ویرانه باقی نمانده است.

بندر پرین

دسترسی

همانطور که پیش تر گفته شد، این بندر، در کشور ترکیه واقع شده است. بندر پرین در جزیره ای به نام کوش آداسی، واقع در آیدین قرار دارد. فاصله این بندر تا شهر آیدین ترکیه، حدود 70 کیلومتر، و همچنین فاصله اش با مرکز کوش آداسی، حدود 40 کیلومتر می باشد.

  الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)