بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

بندر بریس 

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با بندر بریس ، بندر زیبای چابهار آشنا خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

چابهار مهمترین بندر بازرگانی بلوچستان است که تعداد بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب می‌کند. بازدیدکنندگان در بازدید از این شهر می‌توانند به تماشای ساحل های دیدنی همچون ساحل بندر بریس چابهار بروند و از منظره زیبای آن دیدن کنند. در پس کوه‌های مخروطی و در 60 کیلومتری شرق چابهار، بندری زیبا به نام بریس، در امتداد دریای عمان وجود به چشم‌ می‌خورد.

این ساحل بندری در روستای بریس قرار گرفته، که آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. روستای بریس از شمال به کوه‌های مریخی سر به فلک کشیده و از غرب به دریای عمان ختم می‌شود. مسافران در بازدید از ساحل بندر بریس می‌توانند، در کنار دریای بی‌کرانِ عمان سواحل صخره‌ای و سواحل ماسه‌ای بی‌نظیری را تماشا کنند و سری به جاذبه های طبیعی دیگری که خور قدیم بریس نام دارد، بزنند.

بلیط سفر

بندر بریس 
بندر بریس

بندربریس کجاست؟

در60 کیلومتری چابهار و درشرق کناره های سواحل بی نظیر مکران و درمیان کوه های مینیاتوری، درامتداد حاشیه ی ساحلی دریای عمان، بندر زیبای بریس واقع شده است، بندری که ازگذشته های دور مامن صیادان و ماهیگیران بوده است، مکانی که درآن جا می توان زیبایی های چشم نواز و باشکوه دریای عمان را به نظاره نشست. این بندرهمچون شبه جزیره است که صخره های باشکوهی برآن مشرف هستند. ارتفاع بریس از سطح دریا 10 متر و حداقل آب درخور4 متراست. با توجه به آخرین تقسیمات کشوری بریس دردهستان نگور از بخش دشتیاری شهرستان چابهار واقع شده و فاصله ی آن از بخش نگور44 کیلومتر است.

بندر بریس 
بندر بریس

بندر ساحلی بریس، همیشه آرام با مردمانی خون گرم و مهمان نواز است که صید و صیادی آن با همت و تلاش‌های بی‌وفقه مردمانش رونق دارد. مسافرانی که به چابهار سفر می‌کنند، بازدید از ساحل بندر بریس را نباید فراموش کنند. چرا که می‌توانند هم به قایق سواری بپردازند و هم به نظاره صیادان پرتلاش بنشینند. در ساحل بندر بریس، صیادانش با ساحل، آفتاب سوزان و امواج کوچک و بزرگ دوستی دیرینه دارند. به طوری که زبری پوست دستان و تیره شدن رنگ پوست آن‌ها گواه این موضوع است. گردشگران در بازدید از چابهار می‌توانند بوسه ساحل با دریا به وقت غروب خورشید را ببینند و پرواز مرغان دریایی را تماشا کنند. همچنین به تماشای ساحل آرام بنشینید و به صدای برخورد موج بر صخره‌ها که محکم و استوار است، گوش فرا دهید. پس از گشت‌وگذار در ساحل بندر بریس، از دیگر دیدنی های چابهار همچون اسکله پسابندر، جزیره شیطان و گل افشان چابهار دیدن کنید.

بندر بریس 
بندر بریس

در بندربریس  همیشه صیادی  حرف اول و آخر مردمانش بوده و هست. در بریس صید و صیادی با همت و تلاش‌های بی‌وقفه مردمانش رواج دارد. مردمان بندر بریس عشقشان دریاست. تماشای قایق‌ها و لنج‌های صیادی برگشته از دریا و صدای شرشر آب دریا در کنار آوای دل‌انگیز و قهقه مرغان دریایی، نظاره صیادان پرتلاش و زحمت‌کش برای گردشگران لذت‌بخش است. بریس بندری است  که صیادانش با ساحل و امواج کوچک و بزرگ و آفتاب سوزان دوستی دیرینه و جدایی‌ناپذیری دارند و تیره شدن رنگ پوست و زبری پوست دستان آن‌ها، گواه این موضوع است.

بندر بریس 
بندر بریس

همچنین در منطقه بریس، کوسه ماهی صید می‌شود. انتهای باله دمی کوسه‌ماهی بعد از صید، قطع شده و به وسیله پمپاژ، خون کوسه خارج شده و آنگاه آن را نمک‌سود کرده، به بازارهای پاکستان ارسال می‌کنند. قیمت هر کیلو گوشت کوسه در بازارهای پاکستان ۶۰ روپیه است که با برنامه‌ریزی صحیح در بهره‌برداری مناسب در صید این گروه از ماهیان و صدور آن به کشورهای همسایه و آسیای دور، سهم بسزایی در درآمد ارزی خواهد داشت. از دیگر آبزیان گرانقیمت که در آب‌های شور در سواحل صخره‌ایی دریای عمان و ازجمله بریس وجود دارد، سخت‌پوست زیبایی به نام شاه‌میگو یا «لابستر» است که ارزش غذایی بالایی داشته و عمدتا صادر می‌شود. بریس ۱۳ هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو است.

بندر بریس 
بندر بریس


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In چابهار

1 نظر

 1. شهاب شیردل

  مارس 14, 2019 at 07:08

  امتیاز بازدید کننده: ستاره ها ۴

  پاسخ

 2. رسول خوشروان آذر

  می 17, 2019 at 10:40

  سلام. ماحدود۱۴ نفرمرد۵۵سال به بالاهستیم (همکلاسان دوره دانشگاه) وقراراست درفاصله زمانی ۲۱تا۲۴ آبان ماه ۹۸ از چاه بهارومناطق توریستی آن دیدن کنیم. بازدیدازدرک هم دربرنامه مان هست. می خواستم ببینم آیادرروستای درک امکان اقامت برای ۱۴ نفربرای یک شب وجودداردیانه؟ خیلی ممنون میشوم اگرکسی که درامرگردشگری درروستافعال می باشد جواب بدهد. تلفن من ۰۹۱۴۴۰۶۰۱۱۵ می باشد. رسول ازتبریز

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *