بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

امامزاده ابراهیم بابلسر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با امامزاده ابراهیم بابلسر آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این آستان مقدس در شهر بابلسر در ادامه با ما باشید.

بابلسر یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران، در شمال ایران، بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان بابلسر است. بابلسر شهری ساحلی با آب و هوایی عالی است که باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است.

امامزاده ابراهیم بابلسر، بنایی است که در قرن نهم هجری در مرکز شهر قدیم بابلسر ساخته شده و در واقع یکی از زیارتگاه های مهم و قابل توجه عوام در منطقه‌ی مازندران به‌شمار می‌رود.

بلیط سفر

گفتنی است که در بین اهالی منطقه، امامزاده ابراهیم به نام “ابوجواب” معروف بوده و محلی‌ها عقیده دارند که امامزاده ابراهیم پسر امام موسی (ع) می‌باشد و مورخان اخوتش با امام رضا (ع) را تائید میکنند و به روایتی نام ایشان ابراهیم ابن الامام موسی کاظم (علیه السلام) معروف به ابوجواب می باشد. به علت وجود همین آرامگاه در گذشته بابلسر به نام مشهدسر شهرت یافته بود.

امامزاده ابراهیم بابلسر
امامزاده ابراهیم بابلسر

بنای امامزاده ابراهیم به سال ۸۴۱ هجری قمری به فرمان سید بی بی خاتون (همسر سلطان امیر شمس الدین از اوامر دوره تیموری) ساخته شده است. این امامزاده بنایی است ۸ ضلعی، با گنبدی کلاه درویشی که دارای عظمت خاصی است و ساختمان مسجدی بزرگ و بنایی برای آبدارخانه یا نظایر آن به این بنا افزوده‌اند.

داخل بنای اصلی و بر جرز مسجد گچ‌بری‌های ظریفی است که در نوع خود بی‌نظیر است. این بنا ازنظر دارا بودن آثار تاریخی ارزشمند هنری مانند درهای نفیس، صندوق چوبین و کتیبه‌های متعدد شهرت دارد. در روی درب‌های این بنا سه تاریخ ۸۵۷، ۸۵۸ و ۸۴۱ هجری قمری حک‌ شده است.

امامزاده ابراهیم بابلسر
امامزاده ابراهیم بابلسر

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *