آکواریوم دبی کجاست ؟ | Dubai

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آکواریوم دبی

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آکواریوم دبی صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این جاذبه دیدنی معروف در دبی در ادامه با ما همراه باشید.

کشور امارات متحده عربی و به خصوص شهر دبی یکی از مقاصد توریستی و گردشگری بسیار محبوب در جهان است. این شهر با چهره لوکس، ساختمان های بلند و حس و حال لاکچری خود گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اما فقط معماری باشکوه این کشور نیست که آن را جذاب کرده است، بلکه کشور امارات و شهر دبی مکان های تفریحی و جاذبه های دیدنی بسیار زیادی نیز دارد. یکی از مکان های دیدنی معروف، آکواریوم دبی است. در ادامه بیشتر با این جاذبه آشنا می شویم.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و یکی از بهترین دیدنی های دبی در سال ۲۰۱۸ به انتخاب سایت معروف و معتبر تریپ ادوایز شده است. شما می توانید در این آکواریوم کنار کوسه ها و ۳۳ هزار نوع ماهی دیگر شنا کنید و تجربه ای منحصر به فرد در سفر به دبی داشته باشید. جالب است بدانید درون این آکواریوم بیش از 10 میلیون لیتر آب وجود دارد. نام آکواریوم دبی در کتاب گینس به عنوان بزرگ ترین پانل اکریلیک در دنیا به ثبت رسیده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


شما با رفتن به دبی مال با یک تیر چند نشان می زنید، خرید از دبی مال یکی از بهترین مرکز خرید دنیا، بازدید از برج خلیفه، تماشای آبنمای دبی و جالب تر از همه این که در دبی مال به بازدید از دنیای زیر آبی می روید که جزو 10 آکواریوم بزرگ برتر دنیا می باشد.

تونل شیشه ای آکواریوم دبی یکی از بخش های جذاب آن است. در مجموع حدود ۴۰ گونه مختلف از ماهی ها و دیگر جانداران دریایی نظیر روکودیل پوزه کوتاه آفریقایی، خروس دریایی، اسب دریایی، مارماهی راه راه، آراپایما، ماهی کمانگیر، پوزه پارویی، سیکلید ها و… در آکواریوم دبی وجود دارد، نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید حتی در نیمه های شب هم از این مجموعه دیدن کنید.

آکواریوم دبی
آکواریوم دبی

قسمت اصلی آکواریوم دبی تونل آن بوده که نمایی 270 درجه از این آکواریوم را در اختیار گردشگران قرار می دهد. تماشای موجودات دریایی در کنار صخره های موجود در این آکواریوم بسیار لذت بخش می باشد. گردشگران می توانند نمای بیرونی این آکواریوم را در داخل دبی مال مشاهده کنند. تماشای این آکواریوم از بیرون آن به خوبی نمای داخلی نیست اما در نوع خود بسیار زیبا می باشد.

این مجموعه شامل سه بخش مختلف است که عبارتند از:

  • تونل شیشه‌ای: با طول ۴۸ متر که در طبقه‌ی همکف قرار دارد و آکواریوم به صورت طاقی در سقف این تونل و در ارتفاع ۱۱ متری از کف آن واقع شده است. هنگامی که وارد تونل می‌شوید، با نمای ۲۷۰ درجه‌ا‌ی که از آکواریوم در اختیارتان قرار می‌گیرد و دیدن انواع موجودات اقیانوسی، حس قدم زدن در آب‌های پهناور دنیا را تجربه خواهید کرد.
  • مخزن اصلی آکواریوم: که شامل هزاران جاندار دریایی، از ماهی‌های کوچک گرفته تا انواع مختلفی از کوسه‌ها و سفره ماهی‌هاست.
  • باغ وحش زیر آبی: در طبقه‎‌ی دوم دبی مال قرار دارد و در آن، گونه‌های متنوعی از موجودات آبزی را از نزدیک خواهید دید و با موجودات عجیب و غریبی که در دریاها و رودخانه‌ها ساکن هستند بیشتر آشنا خواهید شد. این باغ وحش، خود از سه بخشِ زیست محیطی مجزا به نام‌های جنگل‌ بارانی، اقیانوس زنده و ساحل صخره‌ای تشکیل شده است.
آکواریوم دبی
آکواریوم دبی

بخش های مختلف و تفریحات

 قایق سواری

قایق های موجود در طبقه دوم آکواریوم دبی دارای کف شیشه ای بوده و ظرفیتی در حدود 10 نفر دارد. گردشگران با استفاده از این قایق ها می توانند موجودات زنده را از نمایی دیگر مشاهده کنند. افراد لازم است بدانند که استفاده از این قایق ها برای کودکان زیر 3 سال ممنوع می باشد.

باغ وحش مجازی

یکی از محبوب ترین بخش های موجود در آکواریوم دبی، بخش واقعیت مجازی است، افراد در این بخش می توانند به کمک واقعیت مجازی حیوانات بسیاری را که برخی از آن ها منقرض شده اند، مشاهده کنند. VR ZOO در طبقه همکف این آکواریوم قرار گرفته است.

آکواریوم دبی
آکواریوم دبی

غذا دادن به ماهی ها و جانوران

یکی از جالب ترین فعالیت هایی که می توانید در این مجموعه مشاهده کنید، زمان غذا دادن کارکنان آکواریوم به ماهی ها با لباس غواصی است. شما هم می توانید کنار شیشه مخزن بایستید و نحوه تغذیه این ماهی ها را تماشا کنید و یا گاه دستکش به دست کنید و در غذا دادن به موجودات شریک شوید.  البته هر کدام از این ماهی ها زمان خاصی برای غذا خوردنشان دارند به طور مثال سفره ماهی ها ساعت ۱۰:۳۰ و کوسه های ساعت ۱۴ غذا می خورند.

تماشای کروکودیل شاه

تماشای یکی از بزرگترین کروکودیل های جهان از نزدیک نیز یکی دیگر از بخش های محبوب در این آکواریوم می باشد. این کروکودیل سنی در حدود 40 سال داشته و طول آن بیشتر از 5 متر است، همچنین جالب است بدانید که وزن این کروکودیل بیش از 750 کیلوگرم می باشد.

ملاقات با کوسه ها

میزان هیجانتان هنگام بازدید از آکواریوم دبی قرار است که بیشتر شود، برای اینکار شما باید لباس غواصی بپوشید و درون یک قفس بروید و به اعمال ۱۰ میلیون لیتری آکواریوم دبی بروید. زمانی که درون آب می روید می توانید از فاصله چند سانتی متری کوسه ها را تماشا کنید. در این برنامه ۳۰ دقیقه ای، به غیر از دیدن کوسه ها، شما را به دیگر بخش های آکواریوم می برند و می توانید غذا خوردن بچه کوسه ها را از نزدیک ببینید و اطلاعات جالبی درباره نحوه رشد و پرورش کوسه ها به دست آورید.

آکواریوم دبی
آکواریوم دبی

غواصی با کوسه ها

این بار دیدن کوسه ها برایتان می تواند هیجان ماورایی داشته باشد، چرا این دفعه خبری قفس نمی باشد و به صورت واقعی با کوسه های ملاقات شکارچی های قدرتمند دریا ملاقات خواهید داشت. نیازی به ترس نیست چرا که غواصان حرفه ای آکواریوم تمام مدت مراقب شما هستند راهنمایی های لازم را به شما می کنند.

* هر روز ۳ نوبت برنامه غواصی با کوسه ها برگزار می شود و گنجایش هر برنامه ۴ غواص است.

* حداقل سن افراد برای شرکت باید ۱۰ سال باشد و شرکت کنندگان باید از سلامت کامل برخوردار باشند.

حیوانات شب امارات

یکی دیگر از بخش های محبوب در این آکواریوم بخش حیوانات شب امارات می باشد. گردشگران می توانند در این قسمت از آکواریوم دبی حیوانات بومی امارات مانند خفاش میوه خوار، عقرب، خارپشت، آفتاب پرست، مارمولک خادم و رتیل را مشاهده کنند. مساحت این بخش در حدود 200 متر مربع می باشد.

آکواریوم دبی
آکواریوم دبی

نکات قابل توجه

  • حتما به همراه خودتان یک دوربین عکاسی ببرید تا بتوانید لحظات خوشی که در این مجموعه دارید یا ثبت کنید، اما در برخی از قسمت های این آکواریوم عکاسی با فلش ممنوع است و دلیلش هم این است که فلش برای ماهی ها ضرر دارد.
  • بسته به سرعت شما، زمان بازدید از آکواریوم دبی متفاوت خواهد بود. با این حال حداقل زمانی که برای بازدید از این مجموعه می توانید کنار بگذارید، دو ساعت است اما اگر بخواهید از هر بخش سر فرصت بازدید کنید، این مدت به بیش از ۲ ساعت افزایش خواهد یافت.
  • اغلب بخش های آکواریوم دبی را می توان با ویلچر و کالسکه بازدید کرد و به این ترتیب ناتوانان و کم توانان جسمی و مادران شیرده نیز می توانند به آکواریوم دبی بروند.
  • برای این که رایگان از آکواریوم دبی دیدن کنید می توانید تنها از ماهی های بزرگ و اصلی که در بیرون از مجموعه آکواریوم دیدن نمایید.
  • اگر هتل اقامتتان یکی از هتل های سوفی‌تل، ریکسوس، د وستین، له مریدیان مینا سیاحی، هابتور گرند، له رویال مریدیان، د ریتز کارلتون، موون‌پیک، ریکسوس پریمیر و هیلتون باشد آکواریوم دبی به شما سرویس های رایگان ارائه می دهد.
  • توجه داشتید که برای بازدید از آکواریوم دبی لباس های پوشیده بر تن داشته باشید.

آدرس: کشور امارات، دبی، بزرگراه شیخ زاید، خیابان دوحه، دبی مال

ساعت کاری: همه روزه از ساعت 12:00 الی 22:00 – جمعه ها و شنبه ها از ساعت 10:00 الی 00:00

هزینه بلیط: ۱۲۰ درهم شامل تمام پکیج ها اعم از: قایق شیشه ای، تونل، باغ وحش و …

وبسایت رسمی: thedubaiaquarium.com

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨