روستای کمرد جاجرود ، طبیعتی زیبا در اطراف تهران | Kamard

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

روستای کمرد

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با روستای کمرد  آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این روستا و طبیعت زیبای آن در ادامه با ما همراه باشید.

جاجرود یکی از بخش‌های شهرستان پردیس استان تهران است که در 37 کیلومتری شرق تهران واقع شده است. جاجرود یکی از مناطق خوش آب‌وهوا و سرسبز تهران به شمار می‌رود که قدمتی تاریخی داشته و جاذبه‌ها و دیدنی‌های طبیعی متنوعی را در خود جای داده است. اگر از شلوغی و آب‌وهوای شهر تهران خسته شده‌اید، بازدید از جاجرود و روستاهای آن را در تعطیلات و به ویژه در فصل بهار و تابستان پیشنهاد می‌کنیم تا از آب‌وهوای مطبوع و طبیعت بکر و سرسبز آن لذت ببرید.

کَمَرْد (Kamard) یکی از روستاهای زیبای واقع در بخش جاجرود است. این روستا در ۲۵ کیلومتری شهر تهران در مسیر جاده آبعلی قرار دارد و دارای آب و هوای کوهستانی و معتدل است. آبشاری به ارتفاع ۲۰ متر که در دیوارهٔ آن یک غار به مساحت ۱۰ مترمربع به نام غار چهل‌دختر وجود دارد در این روستا قرار دارد و از جاذبه های محبوب آن است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


خانه‌های کمرد از دو نوع قدیمی صدساله و ویلاهای نوساز هستند. در این روستا دو امام‌زاده، یکی به نام طیب ابن طاهر که در شرق روستا قرار دارد و منسوب به امام زین‌العابدین، امام چهارم است، و دیگری به نام دوبرادران که مزار آنها در کنار چشمهٔ کوچکی به نام چشمهٔ دوبرادران با تعدادی درخت و تنها با یک سنگ بزرگ مشخص است و در کمرکش کوه جنوبی روستا به نام نسوم قرار گرفته‌ است.

از جمله دیدنی ها و تفریحات این روستا می توان غار های اطراف این منطقه را نام برد. کمرد دارای غار های بزرگ و کوچک فراوانی است که می تواند مقصد بسیار خوبی برای گردشگران جسور و کنجکاو باشد. گشتن در رمز و راز طبیعت زیبای این روستا خالی از لطف نبوده و می تواند شما را به اعماق درونتان ببرد.

روستای کمرد
روستای کمرد

دیدنی های روستای کمرد

آبشار کمرد

پس از حدود 10 دقیقه پیاده روی از کمرد به منطقه ای می رسید که پر از درختان چنار و زرشک کوهی و نارون است و انتهای آن را که بنگرید یک صخره ی بزرگ را می بینید که بزرگ و مرتفع بوده و با خزه ها و گیاهانی همچون پر سیاوشان پوشیده شده است. در انتهای این دره می توانید آبشار معروف این روستا را ببینید که چیزی حدود 20 متر ارتفاع دارد و به زیبایی هر چه تمام تر خودنمایی می کند. البته توجه کنید که این آبشار تنها در فصل بهار جاری است.

روستای کمرد - Photo: bamnews.ir
روستای کمرد – Photo: bamnews.ir

غار چهل دختر

غار چهل دختر نیز درست در پشت آبریز چاه واقع شده است و گفته می شود علت نامگذاری آن به دلیل رفتن 40 دختر به داخل غار و بازنگشتن آن ها بوده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در این منطقه سنگ هایی وجود دارند که بویی شبیه به نفت دارند و دلیل متقاعد کننده ای نیز برای آن وجود ندارد.

امامزاده های روستا

همچنین دو امامزاده به نام طیب ابن طاهر و دو برادران نیز در این روستا وجود دارند که اولی در سمت شرقی روستا و دومی در کنار چشمه ای واقع شده است و از دیگر مناطق گردشگری کمرد به شمار می رود.

بهترین زمان سفر

از آن جایی که کمرد در دامنه ی شرقي قله ای به نام آراکوه با ارتفاع چیزی حدود ۲۶۵۰ متر واقع شده است بنابراین به لحاظ آب و هوایی یک روستای کوهستانی بوده و در اغلب اوقات دارای هوایی بارانی و سرد است. بنابراین پاییز این منطقه بسیار زیبا و دلنشین و زمستانی سراسر سرما و برف دارد. فصل بهار کمرد نیز بسیار زیبا و دیدنی بوده و هوایی مطبوع دارد. شب های بهاری کمرد هم پرستاره، خنک و بسیار دلچسب می باشد.

روستای کمرد - Photo: Moh.mnazari
روستای کمرد – Photo: Moh.mnazari

دسترسی 

روستای کمرد در جاده ای که از تهران به سمت هراز می رود (سمت شرق) قرار دارد. در این جاده پس از آن که حدودا 20 کیلومتر را طی نمودید و از پل رودخانه ی جاجرود نیز گذر کردید یک جاده ی فرعی می بینید که در سمت شمالی جاده قرار دارد و شما را به این روستای زیبا می رساند. در واقع شما چیزی حدود 3 کیلومتر باید از تهران به سمت بومهم بروید تا به این جاده برسید و پس از گذشتن از این جاده نیز به روستای کمرد خواهید رسید.

آدرس: استان تهران، شهرستان پردیس، جاجرود، روستای کمرد

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨