آبشار و دشت دریوک ، چالوس | Chalus

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار و دشت دریوک

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با آبشار و دشت دریوک آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این دشت زیبا و آبشارش در چالوس مازندران در ادامه با ما همراه باشید.

چالوس از شهرهای کهن استان مازندران است که در جلگه میانی کرانه دریای خزر جای گرفته‌ است. این شهر یکی از شهرهای مهم و پرطرفدار است که از محبوبیت بالایی در میان بازدیدکنندگان برخوردار است و جاذبه های بسیار زیادی دارد. چالوس یکی از مهمترین قطب های گردشگری ایران است. یکی از دیدنی های زیبای چالوس دشت دریوک و آبشار آن است.

آبشار و دشت دریوک (Daryouk) یکی از ییلاق های بسیار زیبا و پرطرفدار در فصل تابستان می باشد که در منطقه نمارستاق در 40 کیلومتری آمل در استان مازندران قرار گرفته است. با طی حدود دو سوم از جاده هزار در قلب منطقه البرز مرکزی به محلی به نام دو راهی پنج آب می رسید و از آنجا پس از یک ساعت پیاده روی از روستای نمارستاق به دشتی کوچک ولی بسیار زیبا و دوست داشتنی به نام دریوک خواهید رسید. دشت دریوک ، دشتی زیبا و سرسبز است که رودخانه ای در آن جاری است و چند چشمه در اطراف آن وجود دارد. آبشار دریوک نیز در ضلع شرقی این دشت قرار دارد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


با ادامه راه در فاصله ای کوتاه آبشار دریوک نمایان می شود که بلندترین آبشار زمینی ایران است. این دشت دیدنی وسیع با آبشاری بلند با سنگلاخ هایی سخت مکانی است که گردشگران، طبیعت دوستان و کوهنوردان بسیاری را به سوی خود می کشاند. همچنین دریاچه سد دریوک یکی از جاذبه های بی نظیر و دیدنی این منطقه است.

آبشار دریوک که در حدود 100 متر ارتفاع دارد در جنوب روستای نمار و میان دره شرقی دریوک واقع شده است. مسیر فرعی نمار، مابین روستاهای هردورود و کهرود از قسمت غربی جاده هراز از محل سه راهی پنج آب جدا شده و از میان دره ای دیدنی و سرسبز به طول حدود 25 کیلومتر می گذرد.

آبشار و دشت دریوک
آبشار و دشت دریوک

بهترین فصل سفر

هر زمانی که به دشت نمارستاق تا آبشار دریوک سفر کنید منطقه‌ای بی‌نظیر و تماشایی خواهید دید. اما بیشتر گردشگرها فصل بهار و تابستان را برای سفر به این منطقه انتخاب می‌کنند. در واقع، بهترین زمان سفر به دشت نمارستاق تا آبشار دریوک از ماه خرداد تا ماه مهر است. از آنجایی که این منطقه ناحیه‌ای ییلاقی به شمار می‌رود، تابستان‌های بسیار خنکی دارد.

جاذبه های دیدنی منطقه

از دیگر جاذبه های دیدنی این منطقه می توان به چشمه های آب معدنی، چهل چشمه، چشمه لهرا و دشت سفید اشاره کرد. همچنین دشت بالایی و پایه کوه های آن از دیگر منابع طبیعی مربوط به این منطقه می باشند.

آبشار و دشت دریوک
آبشار و دشت دریوک

چطور به دشت دریوک برویم ؟

اگر قصد سفر به این دشت زیبا را دارید، مسیر دسترسی به این ییلاق از جاده هراز، 40 کیلومتری جنوب آمل به سمت شرق و سپس طی کردن جاده ای آسفالته به طول 18 کیلومتر تا روستای نمار است.

برای رفتن به دشت نمارستاق تا آبشار دریوک سبک سفر کنید. حتما کفش مناسب پیاده‌روی و کوه‌پیمایی بپوشید. یادتان باشد در این سفر از رودخانه می‌گذرید و کنار آبشار می‌روید، پس لباسی به همراه داشته باشید که در برابر رطوبت شما را محافظت کند. یک دست لباس اضافه هم با خود بردارید. به همراه داشتن زیرانداز انفرادی هم فکر بدی نیست. اما لوازم ضروری، داروهای شخصی و کارت شناسایی را فراموش نکنید.

آبشار و دشت دریوک
آبشار و دشت دریوک

آدرس: استان مازندران، 40 کیلومتری آمل، منطقه نمارستاق

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨