لیدوما تریپ

پارک جنگلی توسکا چمخاله

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با پارک جنگلی توسکا چمخاله آشنا خواهیم شد. برای آشنایی با این پارک جنگلی در چمخاله در استان گیلان در ادامه با ما همراه باشید.

چمخاله یکی از شهرهای زیبای ساحلی استان گیلان است که در بخش مرکزی شهرستان لنگرود واقع شده ‌است. این منطقه بکر و زیبا نزدیکترین ساحل به لنگرود بوده و به عنوان یکی از نقاط توریستی استان گیلان به شمار می رود. چاف و چمخاله در 10 کیلومتری شرق شهرستان لنگرود، 20 کیلومتری شرق لاهیجان و 39 کیلومتری غرب رودسر قرار دارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های شهر توریستی چاف و چمخاله، استقرار بخش اعظم اراضی آن در کناره ساحل دریاست که به آن جلوه‌ای خاص و بدیع داده ‌است. این شهر از دیر باز مورد استفاده و توجه گردشگران قرار داشته و بعد از بندر انزلی دومین قطب توریستی و ساحل فعال در خطه گیلان به شمار می‌رفته ‌است.

مکانی را که اغلب با عنوان پل چوبی چمخاله می شناسند همان پارک جنگلی توسکا (Tooska Forest Park) می باشد که با مشارکت شهرداری چاف و چمخاله احداث گردیده است و اکنون محلی برای بازدید کلیه اهالی و مسافران گرامی می باشد.

هرگاه صحبت از پل چوبی چمخاله می شود، افرادی که از این مکان زیبا بازدید کرده اند، محیطی زیبا را به خاطر می آورند که درختانی تنومند و سرسبز داشته و پلی چوبی را در آغوش گرفته و این پل از لابلای سرسبزی درختان می گذرد و در ابتدای ورودی این محل، محدوده ای میدانی شکل وجود دارد که خانه ی محلی گیلانی و کوچک به عنوان نماد در این محل قرار داده شده است و حوضی از آبشار و پر از انواع ماهیان زینتی نیز در آن وجود دارد. سرتاسر این محوطه با صدای پرندگان، بلبل ها و … پر شده است که آرامشی خاص را به ما هدیه می دهد.

پارک جنگلی توسکا چمخاله
پارک جنگلی توسکا چمخاله

امکانات پارک جنگلی توسکا

به محض ورود به محوطه پارک جنگلی توسکا، از روی پل چوبی عبور خواهید کرد که این پل های چوبی، معبر کل محوطه را تشکیل می دهند. در ابتدای این پارک، نورپردازی های زیبایی که انجام شده است، چشم همگان را به خود جلب می کند که این محدوده خصوصا در ساعاتی که هوا رو به تاریکی می رود، زیبایی بی نظیری را ایجاد می کند.

پل چوبی چمخاله شامل چندین آلاچیق (سرپوشیده و ساده) نیز می باشد که می توانید ساعت ها در آنجا مانده و استراحت کنید و در کنار خانواده از محیط جنگلی زیبا و دلنشین آن استفاده نمائید.

در انتهای این پارک نیز به محوطه ای باز می رسید که انتهای آن به رودخانه ختم می شود. پارک جنگلی توسکا دارای امکاناتی ضروری نظیر پارکینگ و سرویس بهداشتی، حفاظ و نرده های چوبی جهت جلوگیری از سقوط احتمالی نیز می باشد.

دسترسی

پارک توسکا در کنار جاده ساحلی چمخاله قرار گرفته است که پس از گذر از پل اصلی و بزرگ چمخاله (پل فلزی)، حدودا 1 کیلومتر به راه خود ادامه دهید و پس از رسیدن به دوربرگردان، دور بزنید.

پارک جنگلی توسکا چمخاله
پارک جنگلی توسکا چمخاله

آدرس: استان گیلان، چمخاله، جاده ساحلی

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

مقالات بیشتری بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *