رزرو آنلاین اقامتگاه بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

کوه تاف لرستان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره کوه تاف لرستان صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با منطقه سرسبز در استان لرستان در ادامه با ما همراه باشید.

استان لرستان یکی از استان های بسیار زیباست که طبیعت بکر آن و مکان های طبیعی این استان باعث شده است که اسم و آوازه آن به عنوان استانی سرسبز و زیبا سر زبان ها باشد و هر ساله گردشگران زیادی به سمت آن جذب می شوند. یکی از دیدنی های بی نظیر استان لرستان کوه تاف است.

استان لرستان آنقدر زیبایی های طبیعی زیادی دارد که قابل شمارش نیستند. گوشه و کنار این استان جاذبه دیدنی است و طبیعت زیبا و بکر آن مثال زدنی است. این استان یکی از مقاصدی ست که اگر تا به حال به آن سفر نکرده اید حتما باید آن را در لیست خود قرار دهید.

بلیط سفر

کوه تاف لرستان منظره ای زیبا و سرسبز را از دور به شما نشان می دهد. شما در مسیر نزدیک شدن به آن محو زیبایی اش می شوید. باید رقص ماهی‌های قزل‌آلا را در استخرهای پرآب پرورش ماهی ببینید و یک بعدازظهر را در دامنه کوه 80 پهلو یا جنگل اسرارآمیز کوه تاف بگذرانید.

بعد پرسان پرسان از شیب ملایم کوه پایین بیایید تا به روستای نوژیان از توابع بخش مرکزی شهرستان خرم‌آباد در استان لرستان برسید و خانه‌های قدیمی را ببینید که با سقف‌های گلی و درهای چوبی و باغچه‌های پرگل، در گوشه به گوشه روستا نشسته اند. آن وقت است که می‌فهمید جاذبه‌های گردشگری روستای نوژیان، فقط آبشار نوژیان در 2.5 کیلومتری روستا نیست و همه جای این منطقه دیدنی است.

کوه تاف لرستان
کوه تاف لرستان

تاریخ سکونت دائمی در روستای نوژیان، به حدود 100 سال پیش بازمی‌گردد. پیش از آن، این روستا به عنوان اتراقگاه عشایر مورد استفاده قرار می‌گرفته است. روستای نوژیان تقریبا در 40 کیلومتری خرم‌آباد واقع شده و بین کوه تاف (در خاور و جنوب شرقی) و کوه 80 پهلو (در جنوب و جنوب غربی) محصور شده است. این روستا از طریق شهر خرم‌آباد با جاده‌ای کامل و آسفالته قابل دسترسی است.

شهرت نوژیان بیشتر به دلیل آبشار نوژیان است که حدود 100 متر ارتفاع دارد و آب را از دل کوهی به همین نام می‌گیرد و آن را در حوضچه عمیق و بزرگ زیر پایش می‌ریزد. پس با رفتن به سمت کوه تاف با یک تیر چند نشان می زنید. هم از منطقه سرسبز و جنگل های زیبای کوه تاف دیدن می کنید و هم از یکی از معروف ترین و زیباترین آبشارهای استان لرستان یعنی آبشار نوژیان بازدید می کنید. نوژیان بعد از آبشار بیشه معروفترین آبشار این استان است.

یکی از مواردی که آبشار نوژیان بابت آن شهرت دارد، وجود گیاهان دارویی در اطراف خود آبشار و بالای کوه تاف است که باعث می‌شود مردم زیادی تنها به همین علت به این منطقه سفر کنند. می توانید در بازدید از این آبشار به جمع آوری گیاهان دارویی نیز بپردازید.

کوه تاف لرستان
کوه تاف لرستان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *