چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کانادا کشوری در آمریکای شمالیست که طرفداران بسیاری دارد. اگر به مهاجرت فکر کنید، احتمالا یکی از گزینه های شما کانادا خواهد بود. سرزمینی دوست داشتنی با مردمانی خوش برخورد که از همه ملیت ها و فرهنگ های مختلف. زمستان های سرد و برفی، پاییزی پر از برگ های قرمز رنگ افرا، فستیوال ها و جشن های متنوع، حیات وحشی با گونه های خاص همچون گوزن شمالی و هزاران چیز دوست داشتنی دیگر.

اگر دوست دارید در کشوری امن و آزاد با درآمدی فوق العاده و آینده ای روشن زندگی کنید، کانادا بهترین گزینه است. شاید دانشجو هستید و می خواهید در دانشگاه های بین المللی و معتبر همچون دانشگاه تورنتو، مک گیل، مک مستر، واترلو و … درس بخوانید. شاید هم رویای کار در بازارهای کاری کانادایی را دارید. ممکن است برای سرمایه های خود نقشه های طلایی داشته باشید و بخواهید آن ها را در کشوری مثل کانادا بکار بگیرید. ثبت شرکت، خرید ملک، خرید بیزینس، برنامه ICT، کارآفرینی، راه اندازی استارتاپ، سیستم اکسپرس اینتری و بسیاری موارد دیگر هم از جمله راه ها و روش های مهاجرت به کانادا هستند.

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

کم هزینه ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا کدامند؟

مطمئنا زمانی که از خودتان می پرسید چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ به دنبال راهی هستید که کمترین هزینه، کوتاه ترین زمان و بهترین شرایط برای شما باشد. هزینه مهاجرت، دغدغه ایست که اغلب مهاجران با آن درگیر هستند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


خوب است بدانید که ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا، ازدواج با یک شهروند کانادایی است. البته این روش تنها درباره کانادا صدق نمی کند و تمامی کشورها برای مهاجرینی که از طریق ازدواج وارد خاکشان ی شوند، شرایط کم هزینه ای دارند. دلیل این امر آن است که شریک زندگی شما در خاک کانادا همه هزینه های شما را تقبل می کند و شما می توانید به واسطه او با پرداخت اندک هزینه ای اقامت و در نهایت شهروندی این کشور را بدست بیاورید.

پس از روش ازدواج روش تحصیلی دارای هزینه کمی است. کسانی که می خواهند تحصیل در کانادا را تجربه کنند، تنها باید شهریه یکسال دانشگاه و خوابگاه خودشان را جور کنند. به این ترتیب می توانند پس از ورود به کانادا با انجام کار دانشجویی مخارج زندگی و تحصیل ترم های بعدی را کسب کنند. برخی از دانشگاه ها برنامه کوآپ (CO-OP) یا تحصیل با تضمین کار را دارند. دانشجویان می توانند با آموزش و شرایط خاصی به بازار کار کانادا وارد شوند و کسب درآمد کنند.

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

بعد از تحصیل نوبت به روش کاری می رسد. اگر قصد کار در کانادا را داشته باشید ، دولت فدارل کانادا از شما به خوبی استقبال می کند و راه های مهاجرتی ویژه ای را برایتان در نظر گرفته است. از آنجایی که این کشور با توجه به وسعت و فرصت های شغلی بسیار، نیروی کاری بسیار کمی دارد، از همه متقاضیان کار که دانش و تخصص لازم را داشته باشند، استقبال می کند. اشتغال در شرکت های کانادایی می تواند به روش های گوناگونی حاصل شود. شاید شما با گذاشتن رزومه کاری خود در لینکدین بتوانید توجه کارفرمایی را در کانادا جلب کنید و دعوت نامه همکاری بگیرید. شاید هم با ویزای توریستی، زمانی که برای گردش و تفریح در کانادا هستید، یک کارفرما تحت تاثیر مهارت کاری و تخصص شما قرار بگیرد.

شرایط و مدارکی که باید برای مهاجرت به کانادا داشته باشید

همانطور که می دانید کانادا کشوریست که در آن زبان انگلیسی رایج است. بنابراین شما برای برطرف کردن نیازهای روزانه خود و همچنین برقراری ارتباط با افراد و زندگی در این کشور، نیاز به تسلط زبان انگلیسی دارید.

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

نکته جالب اینجاست که زبان فرانسه نیز در کانادا رایج است و برخی از استان های آن همچون کبک با زبان فرانسوی ارتباط برقرار می کنند. بنابراین از ابتدایی ترین شرایطی که باید داشته باشید، این است که مدرک زبان IELTS (مدرک معتبر و بین المللی زبان انگلیسی) یا TEF (مدرک مهارت زبان فرانسه) را کسب کرده باشید.

نکته دیگر داشتن تمکن مالی مورد نیاز است. باید توان پرداخت مخارج و هزینه هایی همچون تهیه ویزا، انگشت نگاری، اخذ مدارکی همچون زبان، گرفتن وکیل مهاجرتی، بلیط هواپیما و … را در این سوی مرز کانادا داشته و در خاک کانادا، توانایی خرید یا اجازه مسکن، خوراک و پوشاک، مالیات و … را داشته باشید.

اگر برای تحصیل می روید، مدارک و سوابق تحصیلی، نمرات، تحقیق ها و پروژه ها و بسیاری موارد دیگر را باید ارائه دهید. اگر هم برای کار می روید، باید سوابق کاری، مهارت و تخصص لازم و غیره را داشته باشید. در صورتی هم که از سایر روش ها مثلاً روش سرمایه گذاری در کانادا استفاده کنید، باید مدارک و شرایط ویژه آن روش را تهیه کنید.

مثلا در صورتی که سرمایه داشته باشید، داشتن مدرک زبان با نمره بالا چندان مهم نیست و می توانید حتی به کمک برنامه ICT مهاجرت کنید. این برنامه امکان مهاجرت بدون داشتن مدرک زبان را برای فرد متقاضی محیا می کند. اما شرط آن این است که سرمایه کافی، شرکتی ثبت شده در ایران، شعبه ای از شرکت خود در کانادا با عمری 18 تا 24 ماهه و نیروهای بیمه شده و گردش مالی مناسب داشته باشد. پس می بینید که راه های فراوانی وجود دارد و مهم این است که کدام یک برای شما مناسب ترند.

چنانچه نمی دانید از کجا شروع کنید و چه اقداماتی را انجام دهید، توصیه می کنیم که از مشاوره رایگان کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان استفاده کنید. وکلای این مجموعه دارای بیشترین تجربه و سابقه هستند. راهنمایی های سودمند آن ها شما را به خوبی در امر مهاجرت تان به کانادا یاری می کند و باعث می شود بهترین روش را در پیش بگیرید و زودتر به آرزوهایتان برسید. الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید