لیدوما تریپ

کاخ تمیشان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره کاخ تمیشان صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این جاذبه تاریخی در شهرستان نور در ادامه با ما همراه باشید.

کاخ تمیشان (Tamishan) که در ۵ کیلومترى شرق شهر نور در استان مازندران واقع شده؛ در دوران سلطنت پهلوى به دستور اشرف خواهر محمدرضاشاه بنا گردیده است. ساختمان این بنا از نظر طراحى و تزئینات، زیبایى خاصى دارد و با سایر ارزش‌هاى هنرى و معمارى آن برابرى مى‌‌کند و در فاصله بسیار کوتاه از ساحل دریای خزر قرار گرفته است.

کاخ تمیشان داراى یک اتاق پذیرایى زیبا و مجلل، اتاق خواب یا استراحت‌گاه، حمام و آشپزخانه ای ست که با مدرن ‌ترین دکور وسایل آشپزى تجهیز شده است. محوطه کاخ بسیار بزرگ و داراى استخر، اصطبل و محل اقامت نگهبانان است. روبروى آن بناى زیبا و بزرگ دیگرى وجود دارد که در کنار ساحل دریاى خزر ساخته شده و به عنوان پلاژ اختصاصى مورد استفاده قرار مى‌گرفته است.

کاخ تمیشان - Photo: Reza Asvad
کاخ تمیشان – Photo: Reza Asvad

بنای فعلی این کاخ در اختیار دانشکده منابع طبیعی و دریایی نور می باشد و به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی و مهم این منطقه شناخته می شود. این کاخ در دوره های مختلف مورد بازسازی واقع شده و از مدرن ترین و لوکس ترین متریال ها و دکوراسیون داخلی برخوردار می باشد.

کاخ تمیشان - Photo: Reza Asvad
کاخ تمیشان – Photo: Reza Asvad

آدرس: استان مازندران، 5 کیلومتری شرق نور

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 12:00 الی 24:00

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *