چادگان اصفهان 
چادگان اصفهان 

دهکده تفریحی چادگان | اصفهان

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

چادگان اصفهان 

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با دهکده تفریحی چادگان اصفهان آشنا خواهیم کرد . با ما همراه باشید .

مختصری درباره چادگان اصفهان بدانید :

یکی از قشنگ ‌ترین جاهای دیدنی اطراف اصفهان چادگان است. چادگان اصفهان با خود اصفهان ۱۲۸ کیلومتر فاصله دارد. نزدیک به دو ساعت در راه هستید و بعد به دهکده‌ای سرسبز می‌رسید که پشت سد ساخته شده و همه چیز را باهم دارد، هم طبیعتی سرسبز، هم دریاچه زاینده رود و هم امکانات تفریحی متنوع.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


سابقه تاریخی

قدیم‌ها به چادگان پاراتاک می‌گفتند. آخرین پادشاه هخامنشی برای فراهم کردن سپاه به این ناحیه آمده و بعدها، شاه عباس صفوی نیز به واسطه آباد بودن این ناحیه ترک ها را به سمت این منطقه فرستاد. سابقه تاریخی پاراتاک به همینجا ختم نمی‌شود. اسکندر مقدونی نیز در این محل اقامت داشته و به واسطه نفوذش، هنوز هم روستای مجاور چادگان به اسکندری معروف است. چادگان از دو بخش چاد و گان تشکیل شده. چاد به معنی شیار، شکاف و دره است و گان پسوندش است. بعد از سالیان که پاراتاک به کلی از میان رفت، مردم در جایی نزدیک به آن خانه‌هایش را بنا کردند. جایی نزدیک به رودخانه زاینده رود که در دره‌ای قرار داشت و به همین دلیل هم اسم چادگان رویش گذاشته شد.

موقعیت جغرافیایی دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود

دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود در ۱۲۰ کیلومتری غرب استان اصفهان در حاشیه رودخانه زاینده رود و در ۲ کیلو متری شهر چادگان در منطقه فریدن بزرگ واقع شده است. دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود از سمت شمال با شهرستان فریدن ،از سمت غرب با شهرستان چادگان، از سمت شرق با شهرستان تیران و کرون ، از سمت جنوب با استان چهارمحال و بختیاری و از سمت غرب با بخش چنارود همجوار می باشد.

چادگان اصفهان 
چادگان اصفهان

امکانات رفاهی

مجموعه تفریحی چادگان با سکوهای نشیمن خانوادگی، باشگاه سوارکاری برای آموزش و سوارکاری میهمانان، اسکله قایقرانی دهکده با دستگاه‌های قایق پدالی، قایق موتوری و یک دستگاه اتوبوس دریایی مجهز شده است. از دیگر امکانات موجود می‌توان به احداث رستوران برای پذیرایی میهمانان، تجهیز و راه‌اندازی استخر مطابق استانداردهای معمول در سانس‌های مختلف جهت استفاده خانم‌ها و آقایان، احداث زمین‌های ورزشی فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس و پینگ پنگ، تله کابین و پیست‌های دوچرخه‌سواری، باند فرود هلکوپتر و پروازهای نمایشی نیز اشاره کرد.

از آنجایی که شهر چادگان روی تپه‌های کم ارتفاع بنا شده است، سیمای خاصی در شکل‌گیری شهر ارائه می‌کنند. همینطور این اختلاف ارتفاع، عامل مهمی در جهت حفظ مزارع و باغات و کنترل توسعه مناطق مسکونی در بافت کشاورزی شهر به‌شمار می‌آید.

چادگان اصفهان 
چادگان اصفهان

مجموعه اقامتی چادگان

مجموعه ی تفریحی-اقامتی چادگان، مملو از ویلاهای مختلف و کاملا مجهز است. این ویلاها در اندازه و اشکال مختلف و رنج های قیمتی کاملا متفاوتی هستند و اشخاص با توجه به سلیقه، تعداد و بودجه ی خود می توانند ویلای مورد نظرشان را انتخاب کنند. بهترین ویلاها آن هایی هستند که در حاشیه ی زاینده رود قرار گرفته اند و از چشم اندازی بی نظیر برخوردارند. این مجموعه از امکانات رفاهی فوق العاده ای برخوردار است و می تواند لحظات شاد و فرح بخشی را به شما و خانواده تان هدیه دهد.

چادگان اصفهان 
چادگان اصفهان

نزدیک ترین مکانهای گردشگری

“مارکده ” به عنوان یکی از زیبا ترین مقاصد پیاده روی حاشیه زاینده رود شناخته شده و در ۸ کیلومتری دهکده تفریحی واقع است. همچنین منطقه زیبای “بن” (Ben) در چهار محال و بختیاری، در ۲۰ کیلومتری جنوب دریاچه زاینده رود، با دهکده فاصله اندکی دارد. چشمه سلیمان نیز در ۷ کیلومتری غرب دهکده تفریحی واقع شده و چشمه وقا، چشمه خوانسارک، چشمه مرغاب در جاده تیران به داران قرار دارد (حدود ۴۰ کیلومتری دهکده تفریحی)، رودخانه اسکندری (پلاسگان) که یکی از منابع مهم آب زاینده رود است در ۱۷ کیلومتری غرب دهکده تفریحی قرار دارد. چشمه دیمه، سرچشمه اصلی زاینده رود، با ۷۲ کیلومتر رانندگی، در جاده غربی دهکده تفریحی واقع شده است.

چادگان اصفهان 
چادگان اصفهان

“چنارود” و “چهل چشمه” نیز در ۳۸ کیلومتری غرب دهکده تفریحی، از مراکز مهم عشایری محسوب می شود. در اواخر بهار برای دیدار از عشایر و رسوم آنان می توانید به این منطقه سفر کنید.

چادگان اصفهان 
چادگان اصفهان

مقالات بیشتر بخوانید : الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)