لیدوما تریپ

پل معلق بابلسر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پل معلق بابلسر آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این پل تاریخی بر روی رودخانه بابلرود در شهر بابلسر در ادامه با ما باشید.

بابلسر یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران، در شمال ایران، بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان بابلسر است. بابلسر شهری ساحلی با آب و هوایی عالی است که باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است.

پل معلق بابلسر مربوط به دوره پهلوی اول است و در بابلسر، خیابان پاسداران واقع شده و این اثر در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۸۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این پل فلزی معلق در سال ۱۳۱۳، قبل از جنگ جهانی دوم توسط مهندسین و متخصصین آلمانی و سوئدی بر روی بابلرود احداث شد و از مهمترین آثار باستانی و از جاذبه‌های شهر می‌باشد که بر زیبایی بابلرود می‌افزاید.

پل معلق بابلسر
پل معلق بابلسر

این پل اولین پل ماشین رو می‌باشد که قسمت شرقی و غربی بابلسر را بهم پیوند می‌دهد و راه ارتباطی بابلسر، فریدونکنار و در مسیر شاهراه شرقی _ غربی استان می‌باشد و بسیار پرتردد است. طول ان ۸۰ متر، عرض آن ۸ متر و ارتفاع آن ۱۶ متر می‌باشد.

در زمان ساخت این پل مهندسان و متخصصان آلمانی برای 50 سال این پل را گارانتی کرده و چندی پیش در نامه‌ای به نهادهای مربوطه هشدار داده شد که گارانتی این پل به پایان رسیده و برای حفظ و بقای این پل تاریخی از عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین جلوگیری شود.

این مطلب را هم مطالعه کنید
بندر کنگ ، بندری زیبا در استان هرمزگان | Bandar Kong

ویدئو پل معلق بابلسر

 

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *