پارک گل آشیکاگا ژاپن
پارک گل آشیکاگا ژاپن

آشنایی با پارک گل آشیکاگا ، ژاپن | Japan

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

پارک گل آشیکاگا ژاپن

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پارکی رویایی و زیبا به نام پارک گل آشیکاگا ژاپن آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

ژاپن به‌ واسطه‌ی درختان پرمهر گیلاس که از شکوفه پوشیده شده‌اند، معروف است اما این مورد با تمام زیبایی‌های مسحورکننده‌ی این کشور، فرق می‌کند.یکی از بهترین مکان ها برای تماشای گل های فوجی، پارک گل آشیکاگا (Ashikaga Flower Park) در شهر آشیکاگا، استان توچیگی است.

پارک گل آشیکاگا دارای انواعی از فوجی های آبی، سفید و صورتی و همچنین درخت پروانه ای Yellow Laburnum زرد رنگ است (ژاپنی: کینگوساری) که بسیار شبیه به فوجی زرد رنگ به نظر می رسد.

سه شبکه ی بزرگ ویستریا در مساحتی بالغ بر 1000 متر مربع گسترش یافته، ضمن اینکه یک شبکه ی بزرگ از ویستریا با گلبرگ های مضاعف نیز در کنار این مجموعه قرار دارد. یکی از درختان فوجی این قسمت 100 سال قدمت دارد و شاخه های آن تحت حمایت قرار گرفته اند تا چتر بزرگی از گل های آبی رنگ فوجی ایجاد شود.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


پارک گل آشیکاگا ژاپن

در این پارک همچنین تونلی 80 متری از گل های سفید فوجی وجود دارد و این در حالی است که تونلی از کینگوساری های زرد رنگ به مدت زمان بیشتری برای تبدیل شدن به یک تونل واقعی نیاز دارند. در این پارک همچنین گونه ی دیگری به نام یائه فوجی Yae-fuji که نسبت به گونه های معمول گلبرگ های بیشتری دارد نیز قابل رویت است.

در کنار فوجی، انواع دیگری از گل ها، رستوران ها و مغازه ای برای فروش گیاهان و محصولات محلی وجود دارد. در این پارک هیچ گونه توضیحاتی به انگلیسی وجود نداشته و تعداد بازدیدکنندگان خارجی بسیار اندک است. ورودیه این پارک بستگی به زیبایی فصلی داشته و در طول فصل اصلی گل های فوجی حدود 1000 ین برای هر بزرگسال است.

پارک گل آشیکاگا ژاپن

گل های فوجی پارک آشیکاگا معمولا در اوایل ماه می شکوفه می دهند که این زمان یک یا دو هفته بعد از فوجی های توکیو است. از آنجا که این پارک یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده ی گل های فوجی در ژاپن است، می تواند در طول فصل گل دادن این درختان حتی در روزهای هفته نیز بسیار شلوغ باشد.

درختان ویستریا با انگورهایی که به‌صورت آبشاری از آن آویخته شده‌اند، علاوه بر منظره‌ی پدید آمده، تصویری حیرت‌انگیز خلق می‌کنند که گویی به افسانه‌ی پریان تعلق دارد. این گیاهان زیبا در رنگ‌هایی متنوع رشد می‌کنند: رایج‌ترین رنگ، ارغوانی است، اما شما می‌توانید شکوفه‌هایی به رنگ صورتی، آبی، سفید و حتی زرد را در آن پیدا کنید که از شاخه‌های درختان ویستریا آویخته شده‌اند.این پارک خانه‌ی بیش از ۳۵۰ درخت ویستریاست که یکی‌از آن‌ها حدود ۱۵۰ سال عمر دارد. الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)