میدان رومی در رم ، ایتالیا | Roman Forum

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

میدان رومی ایتالیا

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره میدان رومی صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این میدان که میدان اصلی رم باستان است در ادامه با ما باشید.

رومن فروم یا همان میدان رومی (Roman Forum) مکانی تاریخی در دل شهر رم در ایتالیا است که نشاندهنده شکوه و عظمت امپراطوری رم است. شما می‌توانید با خرید بلیط کولوسئوم از این مکان نیز بازدید کنید. پیاده‌روی در کوچه‌ها و خرابه‌های ساختمان‌ها، شما را به حال و هوای روم باستان برمی‌گرداند.

در اکثر شهرهای امپراطوری روم یک فضای روباز و میدان مانند بزرگ به نام فروم، وجود داشته است. مردم در این مکان‌ها برای انجام معاملات تجاری، خرید و فروش اشیا و حیوانات و مسکوکات، ملاقات با دوستان و افراد مهم، اطلاع از اخبار شهر، تماشای مسابقات گلادیاتورها و حیوانات وحشی، جشن گرفتن پیروزی‌ها و جشن های ملی و مذهبی، شرکت در انتخابات و محاکمه‌ها و در آخر رفتن به کلاس های درسی، استفاده می‌کرده اند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


معمولاً زمین فروم‌ها سنگفرش بوده و اطراف آن ساختمان‌های باشکوهی با معماری های سبک رومی به عنوان هایی به طور مثال مقبره‌ها، کلیساها و گاهی فروشگاه‌های زیبا وجود داشتند.

میدان رومی
میدان رومی

رومن فروم ایتالیا، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فروم در کل شهرهای امپراطوری روم، به ابعاد ۲۵۰ در ۱۷۰ متر که امروز یکی از پر بازدیدترین مناطق جهان به شمار می‌رود، قبلاً قبرستان مردمان «اتروسکان» بوده است که  در قرن هفتم قبل از میلاد ایجاد شده و با رشد تدریجی و پیدایش نیازهای مردم، به مرور زمان به قطب اجتماعی، سیاسی و تجاری امپراطوری رم تبدیل می‌شود. مانند بسیاری از سازه‌های شهری بزرگ رومی، این فروم هم پس از سقوط امپراطوری روم رو به خرابی رفت.

میدان رومی
میدان رومی

در طول تاریخ سه طاق‌نما به رومن فروم اضافه شد. طاق‌نمای اول در سال ۲۹ قبل از میلاد توسط آگوستوس ساخته شد که امروزه اثری از آن نیست، طاق‌نمای دوم که «تیتوس» نام دارد در سال ۸۱ پس از میلاد ساخته شد و طاق‌نمای سوم یعنی «سپتیمیوس سوروس» (Septimius Severus) که در سال ۲۰۳ پس از میلاد بنا نهاده شد.

میدان رومی
میدان رومی

یادمان‌هایی که آخرین سازه‌های باستانی جهان در نظر گرفته می‌شوند در رومن فروم قرار دارند و اهمیت ویژه‌ای به این یادگار دوران شکوه امپراطوری روم می‌افزایند. هر ساله چهار و نیم میلیون گردشگر از این سازه با شکوه دیدن می‌کنند. رومن فروم یکی از مکان‌هایی است که هر انسان در زندگی خود حتماً باید یک بار آن را از نزدیک ببیند.

میدان رومی
میدان رومی

آدرس رومن فروم: Via della Salara Vecchia, 5/6, 00186 Roma RM, Italy

ساعت بازدید از رومن فروم: همه روزه از ساعت 08:30 تا ساعت 19:15

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

  الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨