موزه هالیم

موزه شیشه و ساعت هالیم | Halim Time & Glass Museum

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

موزه هالیم

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با موزه هالیم شیکاگو ، یکی از بی نظیر ترین موزهای جهان آشنا خواهیم کرد . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

موزه هالیم

این موزه دو مجموعه باشکوه از قطعات زمان و شیشه های رنگ آمیزی شده توسط بزرگترین هنرمندان آمریکا را به نمایش می گذارد. همچنین این موزه با بیش از 11000 قطعه از سراسر جهان ( از جمله ساعت های برج ، chronometers ، اتومات ، ساعت جیبی و ساعت های بلند)  گسترده و متنوع بودن این مجموعه را در ایالات متحده به نمایش می گذارد.

موزه هالیم
موزه هالیم

بیش از 30 پنجره  شاهکار داستان های آمریکایی را روایت می کنند. تیفانی ، Tillinghast ، بره ، Sperry  این ها تنها تعداد کمی از هنرهای استادان در این زمینه می باشد که در این مجموعه در معرض نمایش هستند.این مجموعه با زیبایی خیره کننده خود یکی از بهترین ها در جهان می باشد .

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


موزه هالیم
موزه هالیم

در دهه 1960 کارهای حلیم به ویژه پنجره های شیشه ای رنگ آمیزی شده تعجب بسیاری را برانگیخت . سپس او شروع به جمع آوری تکه شیشه های دور ریختنی از ساختمان های تخریب شده در آن زمان کرد و یک مجموعه چشمگیری از شاهکارهای شیشه های رنگ آمیزی شده در قرن نوزدهم و بیستم گرد هم آورد.

موزه هالیم
موزه هالیم

هالیم علاوه بر مجموعه دائمی از ساعت و شیشه رنگی ، فضای ویژه ای را برای نمایشگاه های موقت که با همکاری سایر موسسات برگزار شده است ، تعیین کرده است. یک سالن ضیافت با سقف تیفانی که دستگیر می شود برای رویدادهای خصوصی در دسترس است و این موزه میزبان برنامه های فرهنگی عمومی در محل است.

موزه هالیم
موزه هالیم

اکثر مجموعه حلیم از ساعتهای دیدنی تشکیل شده اند که با کمک یک متخصص محافظت می شوند. این موزه دارای هشت اتاق است که به طور خاص به نمایشگاه ساعت ها و ساعت های بین المللی اختصاص داده شده است که هر یک توسط کشور مبداء خود سازماندهی شده است.

موزه هالیم

چهار گالری این موزه شیشه های رنگ آمیزی Halim را به نمایش می گذارد ، از یک پنجره 85000 دلاری Louis Comfort Tiffany تا کارهای شیشه ای ساخته شده توسط استودیوی رقیب تیفانی ، جان لا Farge .

منابع گسترده هالیم موزه نامگذاری شده که در پاییز سال 2017 در شهر اوانستون – واقع در شمال شیکاگو – در معرض دید عموم قرار گرفت. این موزه حدود 80 اثر فنی از شیشه آغشته به رنگ و بیش از 1100 ساعت از سراسر جهان را در یک فضای 5 طبقه گسترده نمایش می دهد. موزه تایم و شیشه هالیم نخستین در نوع خود در جهان می باشد. الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)