متل چیست؟
متل چیست؟

متل چیست ؟ ، تفاوت هتل با متل

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

متل

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره اینکه متل چیست خواهیم کرد. برای آشنایی با اینکه متل چیست و تفاوت هتل و متل در ادامه با ما باشید.

حتما شما هم هنگام رزرو جایی برای مسافرت با واژه های مختلفی همچون هتل، متل، هتل آپارتمان و… آشنا شده اید که خیلی وقت ها اصلا نمیدانید چه تفاوتی بین هتل و متل است از لحاظ قیمت، راحتی و …. گاهی نمیدانید کدام بهتر است و بدون اینکه سوالی کنید به متصدی آژانس های مسافرتی می گویید هرکدام خودتان خواستید اما بهتر است با فرق این ها آشنا شوید تا از این به بعد خودتان انتخاب کنید.

متل تلفیقی است از دو واژه Motor و Hotel و اساساً ماهیت بین راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قراردارد . در تعریف متل می توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند . یکی از مشخصه های اصلی متل ها عدم وجود لابی در آنهاست چرا که میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی می نمایند.

متل چیست
متل چیست

متل‌ها با توسعه سفرهای جاده‌ای در اوایل دهه ۱۹۰۰ شکل گرفتند. متل‌ها بیشتر برای اقامت رانندگان بین‌راهی به وجود آمده بودند، ازاین‌رو نام‌گذاری این مراکز اقامتی نیز بر همین اساس صورت گرفته است.

طراحی

هتل‌ها می‌توانند یک طبقه، چندطبقه یا در طرح‌های مختلف دیگری بنا شوند. فصل مشترک تمامی هتل‌ها، اتاق‌هایی است که ورودی آن‌ها داخل ساختمان قرار گرفته و کل ساختمان نیز یک یا چند ورودی بیشتر ندارد. متل‌ها اما بیشتر یک طبقه یا نهایتاً دو طبقه‌اند. ورودی اتاق‌های متل معمولاً رو به بیرون ساختمان است تا اقامت‌کنندگان به‌راحتی به اتومبیل‌هایشان دسترسی داشته باشند. متل‌ها معمولاً فاقد راهرو بوده و پیاده‌رویی خارج از ساختمان دارند.

متل چیست
متل چیست

پیشنهاد رزرو هتل

سایت علی بابا تمام اطلاعاتی که درمورد هتل‌های داخلی و خارجی نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. اطلاعاتی مانند ستاره‌های هتل، امکانات رفاهی هتل و اتاق موردنظر شما، میزان محبوبیت هتل بر اساس تجربه و امتیاز کاربران، دسترسی هتل به جاذبه‌های گردشگری معروف، قیمت هتل و تمام نکاتی که باید قبل از عزیمت به هتل بدانید. با داشتن این اطلاعات درمورد هرکدام از هتل‌های مقصد و امکان مقایسه آنها و در نهایت پرداخت با کارت‌های شتاب در ایران، علی بابا به یکی از سایت‌های پیشرو در رزرو آنلاین هتل تبدیل شده است.


موقعیت هتل و متل 

هتل‌ها در همه جا یافت می‌ شوند، به‌ویژه در مراکز شهرها، نزدیکی فرودگاه‌ ها، اماکن گردشگری، نزدیک بزرگراه‌ ها. حتی برخی از ساکنان شهرها نیز برای لذت بردن از اوقات فراغت خود به هتل‌های نزدیک محل سکونت خود می‌ روند. اما متل‌ ها بیشتر در حومه‌ شهرها و بخصوص در نزدیکی آزادراه‌ ها بنا می‌ شوند، همچنین رد پای متل‌ ها را در اطراف اماکن گردشگری که نیاز به مسافرت‌ های جاده‌ ای دارند، می‌ توان یافت.

متل چیست
متل چیست

امکانات

در هتل‌ها انواع امکانات در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد؛ استخرهای داخل و خارج از ساختمان، جکوزی، باشگاه بدنسازی، اتاق‌های تفریح و بازی، خشک‌شویی داخل ساختمان، خدمات داخل اتاق، اتاق‌های پذیرایی و گردهمایی و مراکز تجاری از معمول‌ترین امکانات هتل‌ها هستند.

درحالی‌که متل‌ها از ارائه بسیاری از امکانات ذکرشده صرف‌نظر می‌کنند. اگر متلی دارای استخر باشد، در فضای خارج از ساختمان قرار گرفته و حتی در بیشتر متل‌ها تهیه غذا به عهده خودتان است.

متل چیست
متل چیست

هزینه

هتل‌ها به دلیل امکانات و خدماتی که ارائه می‌کنند، هزینه بالاتری نیز دریافت می‌کنند. با پول بیشتری که برای اقامت در هتل پرداخت می‌کنید، از امکانات مجلل و خدمات باکیفیت‌تری هم استفاده می‌کنید. متل‌ها به‌طورکلی بسیار ارزان‌تر هستند. متل‌ها امکانات زیادی در اختیارتان قرار نمی‌دهند و در مقابل انتظار دریافت هزینه زیادی هم از شما ندارند. در اصل هدف از ساخت متل‌ها، ارائه خدمات بهتر به کسانی بود که در بین راه برای اقامت چادر می‌زدند.

متل چیست
متل چیست

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨