چرا عمان یک مقصد محبوب برای مهاجرت ایرانیان است؟

چرا عمان یک مقصد محبوب برای مهاجرت ایرانیان است؟

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور ترکیه سلام پرواز
 

در سال‌های اخیر تب مهاجرت بیشتر از همیشه داغ شده است و افراد سعی می‌کنند به بهترین کشورها مهاجرت کنند. کشورهای حوزه خلیج فارس همیشه یکی از انتخاب‌های محبوب برای ایرانیان بوده است. از آن جایی که امارات متحده عربی به تمکن مالی زیادی نیاز دارد، مهاجرت به عمان به یکی از محبوب‌ترین مقاصد بعدی ایرانیان تبدیل شده است. این کشور همسایه جنوبی ایران است و در قسمت پایین خلیج عمان قرار دارد. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا عمان یکی از مقاصد ایرانیان برای مهاجرت محسوب می‌شود و شرایط مهاجرت به عمان چیست؟ برای پاسخ این سوالات در ادامه با ما همراه باشید.

چرا عمان یک مقصد محبوب برای مهاجرت ایرانیان است؟

عمان چگونه کشوری است و در کجا قرار دارد؟

همان طور که اشاره شد، این کشور در جنوب خلیج عمان قرار دارد و از غرب همسایه امارات متحده عربی است. از آن جایی که بخش اعظمی از عمان را بیابان تشکیل می‌دهد، جمعیت آن نسبتا کم است و بیشتر افراد گرایش بیشتری به شهرنشینی دارند. نیروی کار خارجی که از کشورهای اندونزی، فیلیپین، مصر و نپال به عمان سفر می‌کنند، بخش مهمی از اقتصاد عمان را تشکیل می‌دهند. جمعیت افراد آمریکایی و اروپایی در این کشور بسیار کم است.

ثبت شرکت در دبی چگونه است؟ | کلیک کنید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


با این که زبان رسمی عمان عربی است، اما اکثر مهاجرانی که به این کشور می‌آیند نگرانی زیادی ندارند، زیرا زبان انگلیسی توسط افراد محلی به طور گسترده صحبت می‌شود. این امر مهاجرت به عمان را بسیار راحت کرده است. عمان کشور نسبتا امنی است. به هر حال بهتر است نکات امنیتی را مخصوصا در شب رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

مزایای مهاجرت به عمان چیست؟

زندگی و مهاجرت به عمان مزایای زیادی دارد و با این که کشوری عرب زبان است، اما باز هم افراد زیادی آن را انتخاب می‌کنند. اگر در عمان زندگی کنید و به طور ناگهانی لاستیک خودروی شما پنچر شود، می‌بینید که افراد به سرعت به کمک شما می‌شتابند. بنابراین، صمیمیت بین شهروندان بسیار زیاد است. در مقایسه با کشورهای دیگر می‌توان مزایای زیر را برای زندگی در عمان بیان کرد:

داشتن فرصت زیاد برای سفر

زندگی در کشورهای اروپایی یا آسیایی ممکن است از نظر کاری بسیار دشوار باشد و شما فرصت چندانی برای سفر نداشته باشید، اما زندگی در عمان این گونه نیست و فرصت‌های بسیار بیشتری برای سفر به مکان‌های مختلف خواهید داشت. تعطیلات مدرسه زمان خوبی برای یک سفر خاطره‌انگیز با خانواده است. افرادی که در مسقط زندگی می‌کنند به راحتی می‌توانند به کشورهایی مانند هند، تایلند و مصر سفر کنند.

ماجراجویی و تفریحات مختلف

از آن جایی که عمان سواحل زیادی دارد فرصت‌های بسیاری برای غواصی، پیاده‌روی و تفریحات آبی خواهید داشت. برخی از زیباترین و خاص‌ترین سواحل در این کشور قرار دارند. بزرگ‌ترین مزیت مهاجرت به عمان رایگان بودن سواحل آن است که برای ورود به آن‌ها نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

مشاوره تحصیلی کانادا چگونه است؟

فرصت‌های ایده آل برای پس انداز

بسیاری از افراد به دنبال کشورهایی هستند که بتوانند با پرداخت مالیات کمتر، پس انداز بیشتری داشته باشند. دریافت حقوق بدون مالیات یا به مقدار بسیار کم بدین معنی است که شما فرصت خوبی برای ذخیره خواهید داشت. اگر قصد دارید پس انداز زیادی در حساب بانکی خود داشته باشید، باید تلاش زیادی کنید. سعی کنید در بدو ورود خود و با مستقر شدن مقدار کمی از درآمد ماهیانه خود را به عنوان پس انداز کنار بگذارید. در این صورت، همین قدم‌های کوچک تبدیل به یک عادت بزرگ خواهند شد.

بررسی شرایط مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان مانند هر کشور دیگری شرایط خاص خود را دارد و بسته به مسیر مهاجرتی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. برخی از شرایط مهاجرت به عمان به شرح زیر هستند:

داشتن تمکن مالی

هر کشوری که برای زندگی یا تحصیل انتخاب می‌کنید، هزینه‌های زندگی متفاوتی دارد. عمان، یکی از کشورهایی است که ممکن است هزینه‌های زندگی در آن برای ایرانیان کمی بالا باشد. به طور متوسط شما برای زندگی به 1000 تا 1500 دلار در ماه نیاز خواهید داشت. اگر روش مهاجرت تحصیلی را انتخاب می‌کنید، باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای هزینه‌های زندگی و تحصیلی خود را دارید. هر مقطع تحصیلی هزینه‌های مربوط به خود را دارد و برای بررسی دقیق‌تر باید اطلاعات مرتبط با مقطع موردنظر خود را مطالعه کنید.

چرا عمان یک مقصد محبوب برای مهاجرت ایرانیان است؟

اگر قصد شما مهاجرت کاری از طریق سرمایه گذاری است، باید تمکن مالی بالایی را ارائه دهید، زیرا پوشش هزینه تاسیس شرکت یا کسب‌وکار و هزینه‌های زندگی ممکن است برای همه افراد امکان‌پذیر نباشد. اگر بتوانید به خوبی شرایط خود را در عمان پایدار کنید، یک زندگی نسبتا آرام و مرفه خواهید داشت.

داشتن مدرک زبان

زندگی در یک کشور خارجی منوط به دانستن زبان آن است. از آن جایی که عمان یک کشور عربی است، ممکن است برخی افراد به زبان عربی مسلط نباشند. خوشبختانه اگر به انگلیسی مسلط باشید هیچ مشکلی برای ورود به عمان نخواهید داشت. برای مهاجرت تحصیلی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 و برای مهاجرت کاری حداقل نمره 5 را ارائه دهید. با این کار دیگر نیازی به یاد گرفتن زبان عربی ندارید، اما همچنان توصیه می‌کنیم برای ارتباط با افراد محلی سعی کنید پس از مستقر شدن در عمان این زبان را فرا بگیرید.

داشتن شرایط سنی مناسب

با توجه به این که مسیرهای متفاوتی برای مهاجرت به عمان وجود دارد، شرط سنی برای هر کدام نیز متفاوت است. اگر قصد دارید فرزند خود را از دوران ابتدایی و متوسطه به عمان بفرستید، باید از 6 تا 18 سالگی برای این کار اقدام کنید. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند، باید از 18 تا 35 سالگی برای این کار اقدام کنند. برای سرمایه‌گذاری در این کشور محدودیت سنی خاصی ندارید و چیزی در این مورد مشخص نشده است. برای مهاجرت کاری نیز باید بین 21 تا 60 سال داشته باشید.

دریافت مشاوره جهت مهاجرت به عمان

عمان یکی از مقاصد محبوب است که هر ساله ایرانیان زیادی تصمیم می‌گیرند که به آن مهاجرت کنند. این کشور شرایط خوبی را برای مهاجرین خارجی فراهم کرده است. بنابراین، روز به روز به محبوبیت آن افزوده می‌شود. قطعا مهاجرت و زندگی جدید در یک کشور تصمیم بزرگی است.

به همین جهت، باید کشوری را انتخاب کنید که ارزش این تصمیم را داشته باشد. قبل از هر گونه اقدام بهتر است تحقیقات خود را در زمینه شرایط مهاجرت به عمان انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید. موسسه مهاجرتی ما آماده هر گونه تماس از سمت شما برای دریافت مشاوره مهاجرتی است. برای مشاوره می‌توانید با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. الی گشت    

                تور کیش