صومعه سومولا
صومعه سومولا

صومعه سومولا ، ترابزون ترکیه | Soumela Monastery

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

صومعه سومولا

شهر زیبای ترابزون در شمال شرق ترکیه در کنار سواحل دریای سیاه واقع شده است و از جمله شهرهای تجارتی ترکیه به حساب می آید که خرید مسکن در آن نسبتآ ارزان است. این شهر زیبا مکان های گردشگری زیادی دارد که یکی از آنها صومعه سومولا می باشد. این صومعه قدمت تاریخی زیادی دارد و از جمله عبادتگاه برای مسیحیان نیز شمرده میشود. در ادامه همراه مجله تاپ توریست باشید تا با این صومعه تاریخی و زیبا بیشتر آشنا شوید.

صومعه سوملا ترابزون یک صومعه ارتدکس یونانی است که در منطقه Maçka در استان ترابزون در ترکیه قرار دارد، این مکان واقع در یک صخره شیب دار و در ارتفاعی در حدود 1.200 متر روبروی دره آلتین دره، یک مکان با اهمیت تاریخی و فرهنگی و همچنین یک جاذبه گردشگری مهم در پارک ملی آلتین دره محسوب می‌شود، این صومعه‌ی زیبا سالانه میزبان خیل عظیمی از گردشگران خارجی و داخلی ترکیه می‌باشد.

صومعه سومولا
صومعه سومولا

سومولا که به معنی سیاه و تاریک است و به همین خاطر علت نامگذاری این صومعه را وجود سنگ های سیاه در اطراف آن مینامند و از همین خاطر به اسم صومعه سومولا معروف گردیده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


این صومعه ۳۸۶ سال بعد از میلاد مسیح و در دوره امپراتوری تئوبوسیوس ساخته شده است. طبق افسانه‌ها آمده است که دو کشیش بعد از پیدا کردن یک تندیس از مریم مقدس در یک غار، ساخت این صومعه را به عهده گرفته‌اند. طی سال‌ها و در طول تاریخ این صومعه بارها تخریب شده و توسط پادشاهان بسیاری دوباره باسازی شده است. آخرین باسازی در قرن ۱۳ و در دوره سلطنت الکسیوس سوم انجام شده است.

صومعه سومولا
صومعه سومولا

صومعه سومولا در خود چندین مکان دیگر را جا داده است که با ورود به آن میتوانید از کلیسای سنگی، اتاق شاگردان، اتاق مهمانان و فواره ای که برای جمع آوری آب کوهستان استفاده می شده است نیز دیدن نمائید‌. در بالکن پیش روی آن عمدتآ راهبان در اوقات فراغت جمع می شدند و از مناظر دیدنی پیش رو و اطراف صومعه دیدن میکردند.

صومعه سومولا
صومعه سومولا

ویژگی های منحصر به فردی در این صومعه میتوان دید یکی از آن ویژگی ها نقاشی های دیدنی آن است که روایتگر داستان های از انجیل، حضرت عیسی و حضرت مریم میباشند. امروز صومعه به عنوان یک جاذبه توریستی شناخته می‌شود. محلی مشرف به جنگل و رودخانه و سرشار از زیبایی و جاذبه. همچنین به عنوان محلی فرهنگی و مذهبی حائز اهمیت است.

صومعه سومولا الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)