سوغات بلاروس
سوغات بلاروس

بهترین سوغاتی های بلاروس | Belarus

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

سوغات بلاروس

فرهنگ مردم بلاروس در طی سالهای روسی شدن تغییرات زیادی کرده است اما مردم این کشور هنوز صنایع دستی خود را زنده نگه داشته اند و شما به عنوان یک توریست میتوانید با خرید این صنایع هم به زنده ماندن این فرهنگ کمک کنید هم سوغاتی های اصیلی را برای عزیزان خود تهیه نمایید. در ادامه مطلب همراه تاپ توریست باشید تا با سوغات بلاروس بیشتر آشنا شوید.

کتان طبیعی بلاروس

در بلاروس از قرون وسطی  کتان کشت می شود. الیاف کتان برای تولید لباس و دیگر لوازم خانه و هم چنین عروسک برای کودکان استفاده میشده است. از دانه های کتان برای نان و همچنین کیسل ( نوشیدنی شیرین ) استفاده میشد. کتان ماده ای فوق العاده اس : الیافی که می تواند هم  زمخت ( حوله های سونا) و نرم و لطیف (لباس های تابستانی ) باشد. اما چیزی که همیشه در مورد الیاف کتان تغییر نمی کند این است که همیشه برای سلامت  و محیط زیست مفید بوده است.سوغات بلاروس

هنر سرامیک بلاروسی

از زمان قدیم  کارگاه های سفال منحصر بفرد زیادی در مناطق مختلف بلاروس بوده است. هر هنرمند روش مخصوص خودش را برای ترکیب گل بکار رفته یا برای شکل دادن و رنگ کردن سرامیک ها داشته است. زنان بلاروسی ازظروف سرامیکی برای تازه نگه داشتن شیر استفاده می کردند.سوغات بلاروس

والنکی و کلاه پشمی بلاروس

ساخت کلاه و بوت از پشم گوسفندان از دیرباز جز صنایع دستی بلاروسی ها محسوب می شود. در هوای سرد استفاده از آن ها بسیار کاربردی خواهد بود. شهر Dribin از قرن هجدهم برای ساخت بوت های پشمی معروف بوده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


سوغات بلاروس
سوغات بلاروس

هنر چوبی بلاروس

در بلاروس،سرزمین جنگل ها، چوب مصارف زیادی در ساخت و ساز خانه ها و وسایل هنری دارد. از چوب برای ساخت مبلمان و وسایل دکوری جذاب نیز استفاده می شود.

سوغات بلاروس
سوغات بلاروس

شیشه و کریستال بلاروس

اولین کارخانه های تولید شیشه و کریستال تقریبا بیشتر از ۱۰۰ سال قبل در بلاروس ساخته شده اند. شیشه سازان بلاروسی برای هنر خاص و کیفیت بالای کارهایشان معروف شده اند. معروف ترین کارخانه های شیشه در بلاروس دو کارخانه ی Neman و Borisov  است.

سوغات بلاروس
سوغات بلاروس

شیرینی و آبنبات بلاروسی

قدیمی ترین شیرینی فروشی بلاروس Krasny Pischevik است. این شیرینی فروشی بیش تراز صد سال است که  برای مارمالاد های طبیعی و پاستیل هایش معروف است. مارشمالو های بلاروسی که آن ها با عنوان Zefir  می نامند نیز از خوردنی ها و سوغاتی های جذاب بلاروس است. توریست ها عاشق شکلات های تخته ای و آبنبات های شیرینی فروشی های Kommunarka  و Spartak  می شوند.

سوغات بلاروس
سوغات بلاروس الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)