ساحل چمخاله ، مجهزترین ساحل توریستی کشور | Chamkhaleh

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

ساحل چمخاله

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با ساحل چمخاله ، در استان گیلان آشنا خواهیم کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا درباره مجهزترین و زیباترین ساحل توریستی گیلان بیشتر بدانید.

ساحل چمخاله، یکی از معروف ترین سواحل ایران و شمال کشور است و در سال ۱۳۹۰ به عنوان بهترین ساحل استان گیلان برگزیده شد. چمخاله پس از بندر انزلی، دومین قطب توریستی گیلان لقب گرفته است. این ساحل امکانات بسیار خوبی را در خود دارد و مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته است.

این ساحل زیبا، نزدیکترین ساحل به شهر لنگرود است و جزو مناطق توریستی استان گیلان محسوب میشود. از مهمترین ویژگیهای این ساحل کم خطر بودن آن است به طوریکه وزارت کشور در سال ۱۳۹۰ این ساحل را بعنوان بهترین ساحل ایران انتخاب کرد. علاوه بر آن این ساحل دارای تجهیزات مناسبی بوده و از زیباترین ساحل های کشور محسوب میشود.

تفریحات ساحل چمخاله

  • تفریحات آبی

در این ساحل می توانید تفریحات متنوع آبی را امتحان کنید و در میان دریای خزر از لحظات خود لذت ببرید. تفریحات موجود در این ساحل شامل قایق سواری، جت اسکی، شاتل، بنانا و رایج ترین و محبوب ترین تفریح یعنی شنا کردن است.

  • دوچرخه سواری و موتور چهارچرخ

مجتمع های تفریحی در این ساحل به شما دوچرخه اجاره می دهند و می توانید در مسیرهای مشخص شده رکاب بزنید و لذت ببرید. در اینجا فرصت سوار شدن بر موتورهای چهارچرخ را نیز دارید.

  • فوتبال و والیبال
ساحل چمخاله
ساحل چمخاله
  • پارک بازی کودکان
  • اسب سواری

  • پیاده روی، پیک نیک و عکاسی

امکانات ساحل

در این ساحل زیبا امکانات خوبی در اختیار گردشگران قرار دارد که برخی از آنها عبارتند از؛ سوییت های اقامتی، آلاچیق های اختصاصی و عمومی، باربیکیو، سرویس بهداشتی، پلاژ شنا و … .

چطور به ساحل چمخاله برویم؟

شهر چاف و چمخاله در شهرستان لنگرود، واقع در استان گیلان قرار دارد. شما می‌توانید برای سفر کردن به این ساحل وارد شهر رشت شوید و 50 کیلومتر به سمت استان مازندران حرکت کنید تا به لنگرود برسید. فاصله شهر چمخاله تا شهر لنگرود، 10 کیلومتر بوده و شما با یک جاده مستقیم تا رسیدن به این ساحل روبه‌رو خواهید بود.

در صورتی که قصد دارید از سمت استان مازندران به چمخاله سفر کنید، کافی‌ست از شهر چابکسر که نخستین شهر گیلان از سمت شرق استان شناخته می‌شود، مسافت 50 کیلومتر را طی کنید و به لنگرود برسید. در ادامه مسیر 10 کیلومتری لنگرود به چمخاله را طی کرده و با این ساحل زیبا مواجه شوید.

مقالات بیشتری بخوانید :

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨