روستای فیلبند
روستای فیلبند

سفر به روستای فیلبند ، بهشتی در مازندران | Filband

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

روستای فیلبند

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره روستای فیلبند صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این روستای رویایی در استان مازندران در ادامه با ما همراه باشید.

فیلبند روستایی در شهرستان بابل در استان مازندران است. اهالی به این روستا فلبن می‌گویند که کوتاه شده فیل‌بند است. دسترسی به روستای فیلبند از جاده هراز و سنگچال آمل آسان‌تر می‌باشد زیرا مسیر بابل آسفالت نبوده و پیچ و شیب‌های زیادی دارد و با ماشین غیر آفرود رفتن کمی مشکل می‌باشد لذا برای رسیدن به این روستا مسیر هراز و سنگچال بسیار آسان‌تر می‌باشد.

روستای فیلبند در گویش مازندرانی فل به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن و نتوانستن است. علت نام گذاری این عنوان برای آن ارتفاع بالای ییلاق است که مسیر رفت و آمد آن را دشوار می‌کرده. این منطقه در فصل بهار و پاییز آب و هوای متنوعی دارد، در یک نیم روز می توانید بر فراز ابرها قرار بگیرید، در میان مه قدم بگذارید، به زیر باران بروید یا در آسمان صاف و آفتابی به تماشای کرانه دریای خزر بنشینید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


روستای فیلبند
روستای فیلبند

روستای فیلبند از چشمه‌های کوچک و بزرگ متعددی بهره‌مند است، چشمه کوچک موسوم به لار دارای املاح معدنی فراوانی است که برای درمان درد کلیه مفید است. وجود فلوئور کافی در آب چشمه‌های این منطقه در استخوان‌بندی مردمش تأثیر بسزایی گذاشته است.

روستای فیلبند
روستای فیلبند

بهترین و دلچسب ترین کاری که می توان در سفر به روستای فیلبند انجام داد، عکاسی از مناظر مختلف طبیعت بکر و تماشایی اینجاست. بیشتر از همه دریای ابر فیلبند گردشگران را برای ثبت تصاویر زیبا به اینجا می کشاند. اقیانوس ابری که به آرامی از مقابل تان گذر می کنند و در ترکیب با خانه های روستایی، جنگل و کوه چشم اندازهای بدیعی به وجود می آورد. در کنار این منظره طلوع و غروب آفتاب از فراز کوه ها و جنگل ها در این گوشه از بهشت خدا به شدت تماشایی است.

روستای فیلبند
روستای فیلبند

کی به فیلبند برویم؟

ییلاق فیلبند از اواسط بهار تا ابتدای پاییز آب و هوای خوبی دارد. روستای فیلبند به دلیل مرتفع بودن، انتخاب دلچسبی برای رهایی از تابستان‌های گرم است. ییلاق فیلبند در فصول دیگر هم زیبایی‌های خاص خود را دارد اما مسیر رفت و آمد آن بسیار دشوار خواهد بود. فیلبند زمستان‌های سرد و پربرفی دارد و به دلیل رفت و آمد دشوار آن در این فصل خالی از سکنه است.

روستای فیلبند
روستای فیلبند

اقامت در فیلبند

روستای فیلبند در شش ماه اول سال تا سه و چهار برابر ظرفیت خود پذیرای میهمان می شود و به همین دلیل پیدا کردن مکانی مناسب برای اقامت در فیلبند در این موقع از سال به ویژه تعطیلات کار آسانی به نظر نمی رسد. در این منطقه خبری از هتل و مهمانخانه نیست؛ اما می توانید با اجاره خانه های محلی و ویلاهای تازه ساخت، شب در روستا بمانید. البته هزینه ویلاها و خانه های نوساز به نسبت دیگر خانه های معمولی بسیار بیشتر است.

اگر هم اهل کمپ زدن هستید می توانید در فصل های گرمتر سال در زمین های اطراف روستا کمپینگ کنید؛ اما توجه داشته باشید که هوای شب روستا بسیار سرد است، پس لباس و پتوی گرم به همراه ببرید.

روستای فیلبند

جنگل‌های چلاو و سنگ‌چال

پس از گشت و گذار در روستای فیلبند و عکاسی از مناظر تکرارنشدنی، می‌توانید مسیر خود را به جنگل‌های چلاو سنگ‌چال ادامه دهید و با تماشای مناظری از کلبه‌های چوبی، دشت‌های سرسبز و گله‌هایی که برای چرا آمده‌اند دل را به طبیعت بسپارید. اما دقت کنید که این راه را بدون راهنمای محلی و تجهیزات و آمادگی قبلی طی نکنید که ممکن است بعدا دچار مشکل شده یا گم شوید.

روستای فیلبند

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

  الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨