دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

شهر زیبا و دیدنی رودسر ، استان گیلان | Rudsar

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

دیدنی های رودسر

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با دیدنی های رودسر شهر زیبای استان گیلان آشنا خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید .

رودسر در استان گیلان قرار دارد و محل پیوستن جنگل و دریا به یکدیگر است. شهری بسیار زیبا با تاریخ قدیمی که علاقه‌مندان به طبیعت و تاریخ را جذب زیبایی‌های خودش می‌کند. سفر به رودسر سفر به دنیایی پر از زیبایی است که پایان ندارد. بازار محلی، عطر چای و برنج،‌ رودهای خروشان، ساحل خزر و جنگل‌های سربه‌فلک‌کشیده از جاذبه‌های دیدنی شهر رودسرند.

ساحل رامدشت و رودسر

این ساحل زیبا با چشم اندازهای طبیعی خود از مکان های دیدنی رودسر به شمار می رود که بیشتر گردشگران از آن دیدن می کنند پارک ساحلی که در اطراف این سواحل قرار دارد نیز از امکانات مهم در این منطقه است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

جاذبه گردشگری جواهردشت

دشتی وسیع مثل مخمل سبز در ارتفاعات سماموس رودسر با نام جواهردشت قرار دارد. ییلاق زیبای جواهردشت با کلبه‌های زیبا منظره‌ای رویایی را به‌ وجود آورده است. قدم زدن در ییلاق زیبای جواهر دشت مانند پرواز روی ابرهاست. چشمه‌های منطقه آب آشامیدنی ساکنین را تأمین می‌کنند. مرتع سرسبز با صدای زنگوله گله‌، پیاده‌روی در کوچه‌‌پس‌کوچه‌های مه‌آلود روستا و تماشای طبیعت بکر جواهردشت تجربه‌ای ناب از بازدید این منطقه خواهد بود.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

کوه عروس و داماد

وه عروس و داماد یکی از عجایب اشکورات است که در روستای زیاز واقع شده است. این روستا با روستاهای آغربن کندسر، گرمابدشت، دیورود و سجیران همسایه بوده و در ۲۶ کیلومتری بخش رحیم آباد و ۴۱ کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده است.

در شمال منطقه سی پل، کوه سنگی با شیب بسیار تند واقع شده است که در بالاترین نقطه آن دو مجسمه سنگی به شکل عروس و داماد قرار دارد. کوه عروس و داماد به واسطه اینکه در بین کوه‌های دیگر اشکور از زیبایی و شکوه خاصی برخوردار است، نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب نموده و ناخودآگاه متوجه عظمت خالق هستی که باعث این همه زیبایی است، می‌کند.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

آبشار سجیران از شاهکارهای بی بدیل الهی

آبشار سجيران در 20 کيلومتري جنوب رحيم آباد، يکي از جلوه هاي ويژه طبيعت اين منطقه است که با به هم پيوستن چشمه هاي زلال و متعدد آن به وجود آمده است. اين آبشار در دامنه هاي غربي کوه سماسوس قرار گرفته است.”آبشار سجیران” در منطقه نمونه ملي گردشگري سجيران زياز قرار دارند، ارتفاع اين آبشار به بيش از 60 متر مي رسد. سجیران روستایی از توابع دهستان اشکورسفلی بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر در استان گیلان است.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

آبشار میلاش

آبشار سحر انگیز میلاش شاخص ترین، بزرگترین و زیباترین آبشار منطقه رحیم آباد است که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه میلاش قرارداشته و از کوه بندبن سرچشمه می گیرد ودرارتفاع 800 متری از سطح دریا و در 700 متری غرب رودخانه پلورود قرار دارد.

این آبشار به ارتفاع 25 متر، عرض هشت متر و مساحت 150 متر است، آب از شیب 85 درجه به پایین بافـشار سرازیر می شود. در تابستان هفت پره آبی دارد و عمق استخر آن تا70 سانتی متر متغیر است. چون آب آن بصورت پلکانی سقوط می کند استخری عمیق پای آن ایجاد نشده است.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

جاذبه توریستی و تفریحی قلعه گردن

قلعه گردن رودسر بنایی کهن و ارزشمند از دوران سلجوقیان است. قلعه گردن یکی از جاذبه‌های تاریخی رودسر است، که بعد از مرمت مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. باستان‌شناسان در هنگام کاوش به یک گور دسته جمعی نیز دست یافته‌اند که نشان‌دهنده تاریخی بودن این قلعه است. قلعه در محیطی سرسبز بنا شده و از جنس سنگ و ساروج است، با توجه به مصالح سازنده آن به‌عنوان یکی از اولین ساختمان‌های گیلان شناخته می‌شود.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

گنبد پیر محله رودسر

گنبد پیر محله، یکی از نقاط تاریخی شهرستان رودسر می‌باشد. بنای این گنبد در ۷ کیلومتری جاده رحیم آباد واقع در جنوب شرقی شهرستان رودسر قرار دارد. ساخت گنبد مربوط به دوره کیانیان و به صورت هشت ضلعی می‌باشد.در زیر این گنبد خانه سردابی قرار دارد که گویی محل برداشت آب بوده است. این بنا در سال ۱۳۵۶ توسط سازمان میراث فرهنگی کشور با شماره ۱۵۴۲در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

بنای تاریخی شهرداری

شهرداری رودسر در استان گیلان نمونه ای از دوره تحول در معماری ایران است بنای تاریخی شهرداری رودسر در جنوب غربی میدان امام رودسر واقع شده است شهرداری رودسر بنایی است مربوط به دوره پهلوی اول که دارای گچبری های بسیار زیبایی می باشد که در دهه اول دوره پهلوی با الهام از مغرب زمین و اکثرا توسط معماران آلمانی یا ارمنی بنا گردیده است .

این مجموعه به دلیل اهمیت آن که بازگوی خاص از یک دوره تحول معماری ایرانی است که به شماره 1519در سال 1336هجری شمسی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

پل تاریخی تمیجان

پل تاریخی تمیجان، از آثار دوره صفوی، مسجد تمیجان از آثار دوره خاندان کیا، گنبد پیر محله در روستای پیر محله ماچیان و قلعه بندبن، واقع در قاسم آباد علیا از مهمترین آثار باستانی شهر رودسر می‌باشند.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر

بازار هفتگی رودسر

رودسر در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر رشت قرار دارد و در همین فاصله، دو بازار هفتگی دیگر در روز یکشنبه برگزار می‌گردد که هیچ‌کدام رونق و گستردگی بازار رودسر را ندارند. در بازار رودسر معاملات کلی بر روی برنج، چای، ابریشم و مرکبات می‌باشد اما محصولات فصلی مانند فندق و گردو و گیاهان دارویی و نهال‌های مختلف نیز در آن به فروش می‌رسد.

دیدنی های رودسر
دیدنی های رودسر الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)