معرفی مکان های دیدنی انار | Anar

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

دیدنی های انار

شهر انار در شهرستان انار استان کرمان قرار دارد که در ۳۰ درجه و ۵۳ دقیقه عرض شمالی و ۵۵ و ۱۸ دقیقه طول شرقی واقع شده‌است. این شهر در بین جاده یزد – رفسنجان و بر سر دوراه تهران – بندرعباس و تهران – کرمان قرار گرفته و به علت همین وضعیت از موقع نسبی ویژه‌ای برخوردار است. فاصله این شهر تا مرکز استان (شهر کرمان) ۲۱۰ کیلومتر می‌باشد. یک چهارم پسته ایران از این شهر صادر می‌شود.قدمت انار بر اساس آثار باستانی موجود به قبل از دوره اسلام می‌رسد.آب و هوای شهرانار در تابستان‌ها گرم و در زمستان‌ها سرد است.در ادامه مطلب همراه تاپ توریست باشید تا درباره دیدنی های شهر انار بیشتر بدانید.

ارگ انار

در مرکز این شهر کهن یک ارگ تاریخی قرار دارد. مساحت این ارگ ۱۱هزار و ۱۷۹ متر مربع است. این بنا در دوره ساسانی شکل گرفته و در دوره اسلامی تکمیل شده است، یعنی مجموعه‌ای از دوران‌های مختلف را در خودش دارد. پلان ارگ به شکل مستطیل می‌باشد که در جهت شرق به غرب کشیده شده‌است. این پلان مستطیل شکل بر روی تپه‌ای واقع شده که توسط شش برج و بارو، محصور گردیده است. این ارگ متشکل از فضاهای یک طبقه و دو طبقه‌ای است که فضاهای یک طبقه عمدتاً در حاشیه ارگ قرار گرفته‌اند و دارای کاربری خدماتی، مسکونی بوده‌اند و در واقع بخش عامه‌نشین آن محسوب می‌شود که شامل فضاهای خدماتی نظیر اصطبل‌ها، طویله‌ها و … و همچنین محل سکونت مردم عادی و خدم و حشم می‌باشد.

دیدنی های انار
دیدنی های انار

امام زاده محمد صالح انار

مقبره امامزاده محمد صالح که دارای قدمتی بیش از ۸۰۰ سال می باشد و یکی از بهترین و قدیمی ترین امامزاده های استان کرمان است که در لیست آثار ثبتی سازمان میراث فرهنگی قرار دارد و شجره نامه این امامزاده با چندواسطه متصل به امام علی (ع)می باشد سقف و گنبد داخلی ایوان این امامزاده توسط سازمان میراث فرهنگی استان کرمان مرمت گردیده است . و مزار شهداي گرانقدر زينت بخش صحن امامزاده مي باشد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دیدنی های انار
دیدنی های انار

یخدان انار

یخدان انار در شمال شرقی این شهر واقع شده است . این بنای قدیمی مربوط به دوران قاجار می باشد و از خشت خام ساخه شده است.

دیدنی های انار
دیدنی های انار

خانه ابوالحسن‌خانی

ابولحسن خان اناری یکی از حامان شهرستان انار بوده که از او خانه ای به جا مانده است. قدمت این خانه بیش از ۱۹۰ سال است. سبک ساخت این خانه متعلق به دوره قاجاریه است. این خانه جزء بناهایی است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

دیدنی های انار
دیدنی های انار الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)