دهکده Matamata
دهکده Matamata

دهکده Matamata ، دهکده هابیت ها در نیوزلند

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

دهکده Matamata 

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با دهکده Matamata نیوزلند آشنا خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

ماتا ماتا ( Matamata )  نام روستایی در شهر کوچک وایکاتو (Waikato) در کشور نیوزیلند است که دارای جمعیتی حدود ۷،۵۰۰ نفر است.

یکی از مزارع اطراف این روستا جایی است که قسمت هایی از فیلم سینمایی هابیت به کارگردانی پیتر جکسون در آن فیلمبرداری شده است. خانه هایی که در تصاویر می بینید مربوط به روستای شایر در سری فیلم های سینمایی ارباب حلقه ها و هابیت است. خانه هایی در دل تپه های کوچک  با ورودی های مدور کوچک و بسیار گرم و صمیمی که نشان دهنده بخشی از شخصیت هابیت ها نیز هستند ، انسانهایی کوتاه قد ، صمیمی و مهربان که در کنار طبیعت با صلح زندگی می کنند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دهکده Matamata 
دهکده Matamata
دهکده Matamata 
دهکده Matamata

نیوزلند همان جایی که دهکده کوچک، هابیتون ساخته شده، جایی که عناصر و المان های اصلی داستان را با گستره ی متنوعی از مظاهر طبیعت بکر و دلنشین، با آب و هوای اقیانوسی معتدل بود و برای هر ببینده ای جالب و شگفت آور است.

دهکده Matamata 
دهکده Matamata

در فیلم خانه “بیلبوبگینز” به گونه ای به تصویر کشیده که گویی برای هابیت ها یا کوتوله ها ساخته شده اما امروزه تعدادی زیادی از گردشگران جذب این دهکده بی مانند می شوند و اوقات فراغت به یاد ماندنی ای را در آن می گذرانند. درواقع آنها این دهکده را به عنوان یک جاذبه گردشگری نیوزلند که در دنیا بی نظیر بوده، حفظ و آن را برای بازدید عموم نگهداری می کنند.

دهکده Matamata 

دهکده Matamata 
دهکده Matamata

حتی تابلویی در این محل نصب شده که روی آن نوشته “به هابیتون خوش آمدید”. قرار گرفتن در فضای زندگی هابیت ها، میتونه تجربه ای باشد که در هیچ کجای دنیا جز نیوزلند، شبیه آن پیدا نمی شود.

 

جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)