بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما چه موقع است؟

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما چه موقع است؟

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

شاید ندانید که خرید بلیط هواپیما هم مانند سایر وسایل در زمان های خاصی مقرون به صرفه تر است. و یا حتی اگر قیمت بلیط برایتان اهمیت ندارد و مواردی مانند سریعتر انجام شدن کارتان مدنظر است چه وقتی بهتر است بلیط تهیه کنید. گاهی با خرید بلیط هواپیما می توانید در زمان خلوت تری به فرودگاه برسید. گاهی نیز شاید ترجیح دهید کسان دیگری این کار را برای شما انجام دهند.

به گزارش فرارو بهترین زمان خرید بلیط هواپیما با توجه به شرایط، برای هرکسی متفاوت است. در این مقاله بهترین زمان خرید بلیط هواپیما را در شرایط مختلف بررسی می کنیم.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما چه موقع است؟

بلیط هواپیما در چه فصلی ارزانتر است؟

قیمت بلیط هواپیما نه تنها در ماه های سال بلکه در روزها و ساعات یک روز متغیر است. کاملا مشخص است که اگر تقاضا برای خرید بلیط کم شود، قیمت کاهش پیدا می کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که نوروز و تابستان انتظار کاهش قیمت بلیط را نباید داشته باشیم! البته موقعیت جغرافیایی و آب و هوا نیز تاثیر دارد. مثلا شهرهای جنوبی کشور در تابستان بسیار گرم و طاقت فرسا هستند. شاید به همین دلیل است که انواع جشنواره های مختلف در تابستان برای مسافران جنوب کشور طراحی می شود تا حجم مسافران کاهش پیدا نکند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


اگر برایتان قیمت بلیط اهمیت ندارد، بهتر است هر شهری را متناسب با آب و هوایش بسنجید. البته نوع سفرتان هم اهمیت دارد. مثلا در اسفند عموما قیمت تور استانبول کاهش میابد و در نتیجه علاوه بر بلیط هواپیما ارزان هتل های ارزانتری به این مقصد پیدا می شود، اما در زمستان هوا سرد است و ممکن است بسیاری از تفریحاتی که متناسب با هوای گرمتر یاشد در دسترس شما نباشد.

مثلا اگر طوری بلیط تهیه کنید که با پروازهای صبح زود به مقصد بروید عموما کارهای شما در فرودگاه سریعتر و راحتتر انجام می شود.

به صورت کلی قیمت بلیط و سفر در ماه های مهر و یا بعد از تعطیلات نوروز و به طور کلی تعطیلات کاهش پیدا می کند. زمانی که فصل گردشگری یک شهر نیز کاهش پیدا کند نیز همین اتفاق می افتد.

البته در ماه های پر سفر عموما نباید منتظر کاهش قیمت بلیط بود.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما چه موقع است؟

آیا همیشه بلیط هواپیما چارتر را می توان ارزانتر خرید؟

مردم بلیط چارتر را عموما به نام بلیط های ارزان قیمت می شناسند. اما آیا واقعا این بلیط ها همیشه ارزان تر هستند؟ چه مواقعی می توان بلیط چارتر را ارزانتر تهیه کرد؟

نکته جالبی که در مورد بلیط های چارتر وجود دارد این است که در همه مسیرها وجود ندارد و بیشتر در مسیرهای پر ترافیک دیده می شوند. دلیل این موضوع هم این است که بلیط های چارتر، بلیط هایی هستند که توسط آژانس ها از ایرلاین ها پیش خرید می شوند و آنها رغبت بیشتری برای فروش بلیط های مسیرهای شلوغ دارند.

بلیط هواپیما چارتر را گاهی می توان با قیمت بسیار مناسب تهیه کرد. گاهی با نزدیک شدن به ساعت پرواز و پر نشدن هواپیما، آژانس چارتر کننده برای کاهش میزان ضرر اقدام به کاهش قیمت بلیط می کند. این نوع بلیط ها در بین مردم به بلیط های لحظه آخری نیز معروفند. در این زمان می توانید بلیط هواپیما خود را با قیمت مناسب خریداری کنید.

البته در مورد بلیط های خارجی و یا در ایام شلوغ گردشگری اصلا پیشنهاد نمی شود که صبر کنید. در این ایام عموما نه تنها کاهش قیمت بلیط را نداریم بلکه معمولا قیمت بلیط هواپیما، هتل و سایر وسایل نقلیه نیز به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.

چگونه از قیمت بلیط اطلاع پیدا کنیم؟

شاید جرو افرادی باشید که علاقمند به سفر با هواپیما باشید اما قیمت بلیط هواپیما در حال حاضر بیشتر از بودجه ای که برای رسیدن به مقصد در نظر گرفته اید باشد. شاید در روز مدام در حال مقایسه قیمت بلیط ها در سایت های مختلف هستید تا قیمت بلیط را بررسی کنید.

در سایت سفرمی صفحه اطلاع رسانی قیمت ایجاد شده است که مسافران را از قیمت بلیط هواپیما مسیر موردنظرشان آگاه می کند. در این صفحه تنها کافیست مبدا، مقصد و زمان سفر را تعیین کرد. سپس قیمت مدنظر خود را وارد می کنید. به محض رسیدن قیمت به بازه مدنظر شما، از طرف سایت به صورت پیامک اطلاع رسانی می شود. الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید