خانه وارونه چیتگر تهران ، تجربه جهان برعکس | Tehran

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

خانه وارونه چیتگر تهران

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با خانه وارونه چیتگر تهران آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این خانه محبوب در تهران با ما همراه باشید.

خانه وارونه مجموعه شگفت انگیزی است که در آن همه چیز خلاف جاذبه حرکت می‌کند. صندلی‌ها پرواز می‌کنند و تخت خواب از دیوار بالا می‌رود. در این مجموعه بیننده، تجربه‌هایی جدید دارد از تصویر و رنگ. خودش بخشی از این شعبده بازی باشد و آن را در قاب دوربین خودش ثبت کند.

سوژه اتاق های وارونه یا Upside Down در دنیا شناخته شده است و تعداد زیادی از این موزه‌ها در دنیا وجود دارد. با افتخار خانه وارونه تهران اولین تجربه ویژه از این سوژه در ایران است. البته پیش از این سه جاذبه اتاق وارونه در مجموعه رویا پارک در منطقه دارآباد اجرا شده است. اما خانه وارونه تهران اولین مجموعه خاص با محوریت اتاق های وارونه است. بعد از بازدید از این اتاق ها دکورهای جادویی خطای دید قرار گرفته است. آینه جادویی، قاب عکس زنده، کاناپه جادویی و صندلی های نامرئی چند مورد از جاذبه‌ها است.

بدون شک اکثر پایتخت‌نشینان اسم رویا پارک را شنیده یا حتی آن را دیده‌اند. ایده‌های ناب و جدیدی که در این مجموعه وجود داشته، نظر خیلی‌ها را جذب کرده است و حالا شعبه دوم رویا پارک در چیتگر، منطقه 22 تهران، افتتاح شده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


خانه وارونه در منطقه ۲۲ و مجاورت دریاچه خلیج فارس با تلاش شبانه روزی هنرمندان و متخصصان ایرانی در مدت سه ماه طراحی و ساخته شده است. این موزه سرگرم کننده با ده جاذبه اصلی و چندین جاذبه جانبی در بهمن ماه ۱۳۹۸ در زمینی با مساحت ۳۰۰ مترمربع افتتاح شد.

خانه وارونه چیتگر تهران
خانه وارونه چیتگر تهران

درحدود یازده آیتم در این مجموعه وجود دارد که دو تا از این آیتم‌ها ویژه هستند و عکاسی آن به عهده لیدر عکاس این مجموعه است. وارد لابی مجموعه می‌شوید و بعداز تحویل بلیت می‌‌توانید بازدید خود را شروع کنید. البته نمایشگری در لابی وجود دارد که بعداز تماشای آن و آشنایی با نحوه عکاسی و ایده‌های آن می‌توانید وارد مجموعه شوید. البته کنار تمامی آیتم‌ها نمونه عکس این مجموعه وجود دارد که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

خانه وارونه چیتگر تهران
خانه وارونه چیتگر تهران

در انتها از میان هزارتوی بینهایت عبور خواهید کرد که ممکن است در آن گم بشوید. سعی طراح و سازنده این مجموعه ایجاد فضای تجربه محور از پدیده‌های شگفت انگیز خطای دید بوده است. قطعا این مجموعه می‌تواند لحظات جذابی را بازدید کننده ها ایجاد کند.

خانه وارونه چیتگر تهران
خانه وارونه چیتگر تهران

به ‌دلیل مساحت کم این جاذبه که درحدود 300 متر است، این مجموعه را می‌توان جزو مینی‌تم پارک‌ها قرار داد. امیدوارم بعداز بازدید از این مجموعه کلی کیف کنید و عکس‌های جذابی حاصل این بازدید باشد.

خانه وارونه چیتگر تهران
خانه وارونه چیتگر تهران

آدرس: تهران، اتوبان شهید خرازی، دریاچه چیتگر (دریاچه شهدای خلیج فارس)، ضلع شرقی دریاچه جنب چرخ و فلک

ساعت بازدید: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 الی 18:00 – پنج شنبه، جمعه و ایام تعطیل از ساعت 10:00 الی 20:00

هزینه بازدید: بلیت این مجموعه 20،000 تومان است. (محدودیت سنی برای افراد 3 سال به بالا)

در تمام مدتی که لیدر کنار شما قرار دارد، از ژست‌های شما عکس می‌گیرد و در انتهای بازدید می‌توانید هرکدام از آن‌ها را دریافت کنید. قیمت دریافت عکس به‌صورت فایل 20،000 تومان است.

مقالات بیشتر درباره تهران بخوانید : الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨