لیدوما تریپ

تور مجازی مسجد آبی استانبول

مسجد آبی استانبول (The Blue Mosque) یا مسجد سلطان احمد یکی از مهمترین مراکز تاریخی استانبول است و بخش مهمی از خط آسمان شهر را با شش مناره باشکوه خود شکل داده است. هزاران توریست در طول روز از این مسجد و مناره های آن عکس می گیرند. این مسجد مجموعه ای مذهبی تاریخی و نیز یکی از مهمترین مکان هایی است که شش بار در روز صدای اذان از آن در استانبول طنین می اندازد. در این مقاله از معرفی تورهای مجازی در وب سایت مجله گردشگری و سفر تاپ توریست شما را با تور مجازی مسجد آبی استانبول آشنا خواهیم کرد. پس اگر تا به حال موفق نشدید تور ترکیه رزرو کنید در این با سفر مجازی با ما همراه باشید.

تور مجازی مسجد آبی استانبول

مسجد آبی – با پنج گنبد اصلی، شش مناره و هشت گنبد ثانویه – آخرین مسجد بزرگ دوره کلاسیک محسوب می شود. معمار Sedefkâr Mehmed Aga، عناصر معماری مسیحی بیزانس و اجزای معماری اسلامی سنتی را برای ساخت یک کار با اندازه و جلال و شکوه خیره کننده ترکیب کرده است.

چرا مسجد سلطان احمد را با عناون مسجد آبی نیز نام می برند؟ از آنجا که فضای داخلی آن با بیش از 20،000 کاشی دست ساز ایزنیک (یک سرامیک که همیشه رنگ آن فیروزه ای با طرح های لاله قرمز است) پر شده است. همچنین سطوح بالای مسجد نیز با رنگ آبی نقاشی شده است و نور طبیعی از بیش از 200 پنجره شیشه ای طرحدار به داخل نفوذ می کند.تور مجازی مسجد آبی استانبول

فقط سه مسجد در ترکیه وجود دارد که دارای 6 مناره هستند که یکی از آنها مسجد آبی است. گفته می شود که معمار آن درخواست سلطان احمد را اشتباه شنیده و ببه جای “altın minareler” (مناره طلایی)، “altı minareler” (شش مناره) را از حرف او برداشت کرده است. در آن زمان فقط مسجد کعبه دارای 6 مناره بود و به همین دلیل سلطان احمد به منظور احترام و جلوگیری از گستاخی دستور داد مناره دیگری به مسجد مکه اضافه شود.

آدرس مسجد آبی (سلطان احمد)؛

Sultan Ahmet Mahallesi, Atmeydanı Cd. No:7, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

ساعات بازدید از مسجد آبی؛

از نماز صبح تا نماز مغرب (در طول ساعات نماز برای غیرنمازگزاران بسته است).

قیمت بلیط ورودی مسجد آبی؛

رایگان

امیدواریم که از تور مجازی مسجد آبی استانبول لذت برده باشید. لطفا در بخش نظرات، نظرات خود را درباره این مسجد با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *