لیدوما تریپ

برج ایفل

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با برج ایفل آشنا خواهیم کرد.

هیچ بنای یادبودی در پاریس معروف تر از برج ایفل نیست. این برج معروف فلزی نمادی از شهر پاریس است و هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند. اکثر مردم می دانند که این برج به عنوان ساختار مرکزی نمایشگاه جهانی سال 1889 ساخته شد اما چیزی که اکثرا آن را نمیدانند این است که طراحی اصلی آنطور که همه فکر می کنند توسط گوستاو ایفل انجام نشده است بلکه توسط مهندسین اصلی شرکت او یعنی موریس کوئکلین و امیل نوگیر انجام شد اما برج نام خود را از اسم  صاحب شرکت یعنی گوستاو ایفل گرفت.

کار فوندانسیون ساختمان در 28 ژانویه 1887 آغاز شد و کل ساخت فقط دو سال و دو ماه و پنج روز طول کشید و در 31 مارس 1889 به پایان رسید. شاید باور آن سخت باشد اما این برج در ابتدا به عنوان سازه ای موقت برای نمایشگاه جهانی ساخته شد که قرار بود بعد از پایان نمایشگاه جمع و برداشته شود.

برج ایفل
برج ایفل

برج ایفل چه سبک معماری را نشان می دهد ؟

به سختی می توان ساختار برج ایفل را به یک سبک معماری ربط داد زیرا این برج یک ساختار مهندسیبا برخی ویژگیهای معماری در بالای آن است. موریس کوئکلین و امیل نوگیر از ژوئن 1884 برای ایده یک برج به شدت بلند بسیار تلاش کردند و نمایشگاه جهانی فرصت و شانسی را برای آنها فراهم کرد تا آن را امتحان کنند.

این مطلب را هم مطالعه کنید
کاخ کرملین مسکو ، روسیه | Moscow
برج ایفل
برج ایفل

چشم اندازهایی زیبا از برج ایفل

چمپ د مارس (Champ de Mars) یک باغ بزرگ عمومی درست در کنار برج ایفل، محلی محبوب برای جوانان در شب و یک مکان فوق العاده برای مهمانی های فضای باز است که شما ویویی زیبا از برج را هم خواهید داشت.

برج ایفل
برج ایفل

به بالای کلیسای سکره کور یا قلب مقدس (Sacré-Cœur Basilica) بروید تا منظره ای زیبا از کل شهر پاریس و همینطور برج ایفل داشته باشید.

برج ایفل
برج ایفل

با داشتن یک تور قایق در طول رودخانه سن (Seine River) منظره هایی دیدنی از برج ایفل را داشته باشید.

برج ایفل

6 دلیل برای بازدید نکردن از برج ایفل

صف های طولانی

شما زمان زیادی را باید در صف باشید، حدود 1 تا 3 ساعت! و تنها یک صف وجود ندارد بلکه چندین صف انتظار شما را می کشد، صف خرید بلیط، صف کنترل امنیتی، صف آسانسوری که به طبقه دوم می رود، صف آسانسوری که به بالای برج می رود و دوباره صف آسانسور برای برگشتن به پایین برج.

برج ایفل
برج ایفل

کمبود فضا

باید با حریم شخصی و اینکه آزادانه راه بروید خداحافطی کنید زیرا شما با انبوهی از جمعیت احاطه می شوید که در کل مسیر از آسانسورها گرفته تا نوک برج با شما هستند.

برج ایفل
برج ایفل

بسته شدن غیرمنتظره

بعضی اوقات ناگهان ورودی های برج بسته می شود که اغلب به دلایل آب و هوایی و یا تهدیدهای امنیتی است. بنابراین این امکان وجود دارد که شما ساعت ها در صف بوده اید اما در نهایت ورود به برج تعطیل می شود.

این مطلب را هم مطالعه کنید
کریسمس در پاریس | Christmas Day
برج ایفل
برج ایفل

سرما

طبقه دوم برج 115 متر و بالای برج 276 متر ارتفاع دارد. این به این معنی است که زمانی که روی زمین هوا سرد است بالای برج هوا بیار سرد است و ممکن است برخی لباس مناسب نداشته باشند. حتی در ماه های گرم تر سال هم هوا در بالای برج سردتر و بادی است.

برج ایفل
برج ایفل

منظره نوک برج

شما در نهایت به بالای برج می رسید، بعد از تمام آن صف ها، و الان زمان آن است که منظره ای زیبا از پاریس را داشته باشید. با اینکه منظره نفس گیری است اما ممکن است با هوا و منظره ای پر از دود رو به رو شوید. اما بزرگترین مشکل نوک برج ایفل حصار فلزی است که در دورتادور آن درست رو به روی شما کشیده شده است. بدیهی است که این یک ویژگی امنیتی است اما منظره رو به بیرون را مخدوش می کند.

برج ایفل
برج ایفل

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید :


   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *