چشمه آبگرم فلکده تنکابن ، مازندران | Falakdeh

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبگرم فلکده تنکابن

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با آبگرم فلکده تنکابن آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این چشمه آب گرم در استان مازندران با ما باشید.

تنکابن یکی از شهرستان‌های استان مازندران در شمال ایران است. این شهرستان از سمت غرب به شهرستان رامسر، از شرق به شهرستان چالوس، از جنوب به رشته‌کوه‌های البرز و از شمال به دریای خزر متصل است. شهرستان باصفا و زیبای تنکابن با زیبایی های وصف ناپذیر طبیعت خود که در آن رودخانه ها، آبشارها، چشمه ها و سرسبزی و شگفتی خودنمایی می کند، یکی از بهترین انتخاب ها برای تجربه سفر به طبیعت است. یکی از مکان های محبوب در نزدیکی این شهر چشمه فلکده است.

آبگرم فلکده (Falakdeh) از مقاصد گردشگری و دیدنی های تنکابن در نزدیکی روستای فلکده است و در فاصله ۳۳ کیلومتری شهر تنکابن قرار دارد. این چشمه آب گرم با درجه حرارت متوسط، در کنار رودخانه لیره سر قرار گرفته است و از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به عدم وجود گوگرد در آب آن اشاره کرد. بدین ترتیب می‌توانید از آب این چشمه به‌راحتی برای شنا و آشامیدن استفاده کنید. همچنین مناظر زیبا و خیره‌کننده این منطقه از دیگر ویژگی‌های جالب و مورد توجه آن محسوب می‌شوند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


آب گرم فلکده یکی از جاذبه‌های گردشگری و طبیعی تنکابن است که گردشگران زیادی برای بازدید و شنا در آن به این منطقه می‌آیند. همچنین بر اساس اعتقاد مردم به خواص درمانی چشمه‌های آبگرم، برخی برای استفاده از خواص درمانی به این نقطه سفر می‌کنند و می‌توان در درمان برخی از بیماری‌ها مانند دردهای مفصلی، نتیجه‌ی مناسبی را شاهد بود.

آبگرم فلکده تنکابن
آبگرم فلکده تنکابن

روستای فلکده

این روستا در منطقه لیره سر قرار گرفته که مسیر آن از سه راهی خرم‌آباد در داخل شهر تنکابن است. با توجه به قرارگیری روستای فلکده در نزدیکی جنگل‌های دوهزار استان مازندران، یکی از بهترین مناظر روستایی پیش روی گردشگران قرار می‌گیرد. این روستا مخصوصا در فصول بهار و تابستان با داشتن آب و هوایی معتدل، همواره توجه مسافران زیادی را جلب می‌کند.

به دلیل واقع شدن این محل در نزدیکی رودخانه لیره سر، چشمه‌ای با آب سرد نیز در نزدیکی آن وجود دارد که استفاده از آن به خصوص در فصول گرم بسیار خوشایند است و گردشگران زیادی از آن استقبال می کنند.

آبگرم فلکده تنکابن
آبگرم فلکده تنکابن

چطور به چشمه آب گرم فلکده برویم ؟

فلکده در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب تنکابن و در بخش خرم آباد قرار گرفته است. برای رسیدن به فلکده، باید از شهر تنکابن راهی خرم آباد شد و تا قلعه گردن رفت تا به جاده دو هزار رسید. در ادامه، جاده دو هزار را به سمت جنوب ادامه میدهید تا به دو راهی جاده سه هزار – روستای لیره سر برسید. روستای لیره سر در فاصله حدودا ۷ کیلومتری شمال روستای فلکده قرار دارد. مسیر لیره سر را پیش بگیرید تا به ایست بازرسی جنگل‌ بانی برسید.

ادامه مسیر دسترسی به روستا خاکی و برای رانندگی کمی نامناسب است. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم فاصله ۷ کیلومتری روستای لیره سر تا فلکده را به صورت پیاده از دل این جاده جنگلی، پیمایش کنید و از زیبایی محیط پیرامون نهایت لذت را ببرید.

عکس از: wikimapia.org
عکس از: wikimapia.org

آدرس: استان مازندران، شهرستان تنکابن، بخش خرم‌آباد، روستای فلکده

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

 

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨