آبشار ازنادر (دره اسپر) دورود ، لرستان | Lorestan

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار ازنادر دورود

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آبشار ازنادر دورود صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با طبیعت زیبای این آبشار در استان لرستان در ادامه با ما همراه باشید.

استان لرستان یکی از استان های بسیار زیباست که طبیعت بکر آن و مکان های طبیعی این استان باعث شده است که اسم و آوازه آن به عنوان استانی سرسبز و زیبا سر زبان ها باشد و هر ساله گردشگران زیادی به سمت آن جذب می شوند. یکی از جاهای دیدنی این استان آبشار ازنادر دورود است.

آبشار ازنادر یا آبشار دره اسپر یکی از آبشارهای زیبای شهر دورود می‌باشد. این آبشار در روستایی به نام دره اسپر از توابع شهر دورود و در ۷ کیلومتری شهر قرار گرفته ‌است. اطراف آبشار را کوهستان عظیمی فرا گرفته و مملو از درختان است.

آبشار ازنادر دورود
آبشار ازنادر دورود

آب آبشار از دل کوهستان فوران کرده و مسیر پر پیچ خمی را طی کرده و به صورت آبشار سرازیر می‌شود. اطراف منطقه آبشار دره‌ اسپر را کوهستانی عظیم و زیبا احاطه کرده است که دامنه‌های آن محل جوشش چشمه‌های فصلی و دائمی متعددی است.

اگر تمایل به بازدید از آبشار ازنادر را دارید از روستای دره اسپر نیز دیدن کنید و از طبیعت بی همتای آن بهره ببرید. مجاورت روستای دره اسپر، با انبوه جنگل‌ های بلوط و کوه ‌های مرتفع و دره ‌های عمیق تنوع زیستی نادری را ایجاد نموده که نظر گردشگران و مسافران را به خود جلب کرده است.

روستای دره اسپر به علت قرارگیری در پیرامون روستاهای استان مرکزی، خصوصیات منحصر به فردی دارد که در بین آنها می توان به ترکیبی از خصوصیات روستانشینان لر و روستانشینان اطراف استان مرکزی از جمله تنوع آداب و رسوم، رقص ‌های محلی، پوشش زنان و نیز تنوع غذایی آنها اشاره کرد.

آبشار ازنادر دورود
آبشار ازنادر دورود

مسیر دستیابی به آبشار دره اسپر (ازنادر) از شهر دورود و از پارک جنگلی و تپه شهدای گمنام است، در طول مسیر می‌توانید از آن همه زیبایی و بکر بودن محیط اطرافتان استفاده کرده و لذت ببرید. پس از رسیدن به روستای دره اسپر با یک ساعت پیاده روی می توان به آبشار رسید. همچنین جاده ارتباطی دورود به درب آستانه، پیش از روستای درب آستانه، مسیر فرعی روستای دره اسپر برای دسترسی به این آبشار قابل استفاده است.

آدرس: ایران، لرستان، ۷ کیلومتری جنوب شرقی دورود

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨