آبشار آب‌ پری شهر نور ، مازندران | Nur

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور ترکیه سلام پرواز
 

آبشار آب‌ پری

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آبشار آب‌ پری صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این آبشار دیدنی در شهرستان نور در ادامه با ما همراه باشید.

آب پری یا آب پری رویان منطقه‌ای گردشگر پذیر و خوش آب و هوا است که در استان مازندران و در فاصله ۱۷ کیلومتری شهر رویان، نزدیکی شهر نور واقع شده ‌است. منطقه آب پری دارای آبشاری به همین نام است. در آب پری درختان با فاصله کم از یکدیگر قرار دارند و بیشتر مناطق بکر و دست نخورده مانده‌است.

آبشار آب‌ پری شبیه به یک یک آبشار نیست. بلکه آب آن از ارتفاع‌ کوه مازندران آرام آرام از بین سنگ‌های کوه پایین می‌آید و به زمین می‌رسد. ترکیب این سنگ‌ها و آبی که از بین‌شان می‌گذرد آب‌پری را به یک آبشار متمایز و منحصر به فرد تبدیل کرده است که با همه آبشارهای دیگر فرق دارد. شکل متفاوت این آبشار، به سنگ‌هایی برمی‌گردد که بر اثر رانش زمین شیب تند کوه را پر کرده‌اند و آن را از شکل دائمی یک آبشار تغییر داده‌اند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


آبشار آب‌ پری
آبشار آب‌ پری

گردشگران پرشماری در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته به این محل می‌آیند. اختلاف درجه حرارت این ناحیه با هوای شهر رویان تقریبا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است. درختان جنگلی در مناطق کم ارتفاع‌تر و درختان کاج در نقاط بلندتر دیده می‌شوند.

اطراف آبشار آلاچیق‌هایی برای پهن کردن زیرانداز و سفره و نشستن ۱۰ نفر جا هست. نزدیک اینجا وسایل بازی برای کودکان هم درست شده تا هر وقت از آب‌بازی خسته شدند، با این وسایل سرگرم شوند. همچنین نگران سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی در نزدیکی آبشار نباید باشیم.

این را هم بگوییم که همیشه زنانی مشغول پختن نان محلی در اطراف این منطقه هستند. چند کیلومتر بالاتر هم دکه‌‌ای میرزاقاسمی خوشمزه می‌پزد. رستوران‌های نزدیک به آبشار، آش‌های محلی خوشمزه و چای زغالی داغ هم می‌فروشند.

جاذبه های اطراف

در فاصله نزدیکی از این مکان خیره کننده، جاذبه هایی همچون جنگل کشپل نور، دریاچه الیمالات، کاخ تمیشان، آبشار ونوش، یوش و سواحل دریای خزر قرار دارد که مورد توجه توریست های زیادی قرار می گیرد.

چگونه به آبشار آب پری برویم؟

اگر پنج کیلومتر فاصله نور تا رویان را طی کنیم و از خیابان اصلی شهر بگذریم، از روی یک پل می‌گذریم که جاده فرعی به سمت جنوب دارد. این خیابان اصلی دقیقا مقابل بازار اصلی رویان است. هشت کیلومتر که این مسیر را برویم به آبشار می‌رسیم. این جاده به گلندرود معروف است. در مسیر از روستاهای حسین آباد، علم ده، تاشکوه و شهرک سرودشت می‌گذریم تا به جنگل‌های رویان برسیم. از ابتدای جنگل تا آبشار پنج دقیقه بیشتر راه نیست.

آبشار آب‌ پری
آبشار آب‌ پری

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨