کوهستان تیانزی
کوهستان تیانزی

کوهستان تیانزی؛ عجیب ترین کوهستان دنیا در چین | Tianzi Mountain

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کوهستان تیانزی

در این مطلب از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با کوهستان تیانزی در چین آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

کوهستان تیانزی در سمت شمال شرق پارک ملی ژانگ جیاجیه قرار دارد. چیزی که باعث می شود این کوهستان مورد توجه بازدیدکننده ها قرار گیرد ارتفاع بالای هزار متری کوه های آن است که دریایی از ابر را در زیر پای شما قرار می دهد و برای عکس برداری فوق العاده است.

کوهستان تیانزی

دستیابی به کوه های تیانزی توسط تله کابین امکان پذیر می باشد. از آن بالا تصور می شود نوک صخره ها مانند جزیره هایی از دریای ابرها بیرون زده که با درختان و خزه ها پوشیده شده و منظره زیبایی را ساخته است.کوهستان تیانزی

کوهستان تیانزی یکی از مناظر رویایی است که نظیرش را هیچ جای دیگر کره زمین نمی توانید پیدا کنید. این کوهستان خوش منظره نام خود را از رهبر گروهی که سال ها پیش در این منطقه انقلاب و خود را به این نام معرفی کرد گرفته است تیانزی به معنی پسر آسمان، لقب امپراتور چین است. با بازدید از این منطقه می توانید بسیاری از آثار به جا مانده از آن دوران را ببینید این کوهستان دارای اشکال عجیب و منحصر به فردی است. تیغه های بلند سنگی که در دل مه کوهستانی، مناظری دل فریب و عجیب را به وجود آورده که یادآور افسانه های خدایان در آیین های چینی است به هر طرف که نگاه کنید هر صخره و هر دره برای خود نام و افسانه ای دارد.

آبشارها و غارهای زیبا و عجیب بر جذابیتهای کوهستان تیانزی می افزاید و این منطقه را به یکی از جاذبه های برتر گردشگری کشور چین تبدیل کرده است. مناظر این کوهستان در هر چهار فصل سال دیدنی است مخصوصا بعد از بارندگی چشم نوازی خاصی را به ارمغان می آورد. در این کوهستان می توان با آیین ها و غذاهای محلی چین آشنا شد و از هوای پاک عجیب ترین کوهستان دنیا لذت برد. این کوه برای گردشگرانی که در جستجوی تعادل و آرامش با طبیعت هستند مناسب ترین مکان است.کوهستان تیانزی

اماکن دیدنی در اطراف تیانزی

درصورتیکه قصد اقامت چندروزه در این منطقه را داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم تمامی وقت و انرژی خود را صرف دیدن کوه‌های عجیب و زیبای اینجا نکنید، ما برای شما 2 پیشنهاد جذاب و دیدنی داریم که از دیدنشان لذت خواهید برد.

غار Huanglong

غار Huanglong یک غار تودرتو و هرآنچه از یک غار انتظار دارید می‌باشد. غار‌های این منطقه به دو دسته خشک و آبی تقسیم می‌گردند، در این منطقه غار‌های خشک به نام hangdong و shuidong غار‌های آبی نامیده می‌شوند. هنگام بازدید از غار‌ها سایه‌های موجود در غار شمارا بار‌ها خیره و میخکوب خواهند کرد.

در صورتیکه زمان زیادی برای بازدید ندارید، حتما از Maze دیدن نمایید، ماز بهترین منطقه در غار می‌باشد وجود تاج و تختی برای مار‌های بالدار که توسط ستون‌های متعدد سنگی و استالاگمیت‌ها محصور شده است حس افسانه گونه‌ای به این قسمت از غار داده است.

کوهستان تیانزی
کوهستان تیانزی

دریاچه سنتی یا Baofeng

دریاچه Baofeng اغلب “دریاچه سنتی” نامیده می‌شود، دریاچه، که بازتاب دهنده سبزی کوه‌های اطراف در خود است به مانند آیینه‌ای بزرگ، مناظر زیبا و بدیعی را پیش چشمان شما خلق می‌نماید. آب‌های آرام این دریاچه از محل بارش‌های آسمانی، چشمه‌های زیر زمینی و جریانات زیرزمینی تامین می‌گردد. در اطراف این دریاچه می‌توان به معبد Baofeng اشاره داشت که رعایت سکوت و حفظ آرامش جزئی از قوانین بسیار محکم آنجا می‌باشد.

کوهستان تیانزی
کوهستان تیانزی

بهترین زمان برای دیدن کوهستان تیانزی

ماه‌های سپتامبر و اکتبر بهترین زمان برای بازدید از منطقه دیدنی است، زمانی که شرایط آب و هوایی مطلوب و معتدل است و فصل شلوغی پارک نیست. از دسامبر تا فوریه ممکن است برف یا یخ در سرمای کوهستانی شدید مواجه شوید دراینصورت لغزندگی مسیر و جاده‌ها شرایط را برای شما بسیار نا امن می‌کند. این پارک جنگلی به مدت یک هفته در ماه فوریه تعطیل می‌باشد.کوهستان تیانزی

جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)