کربلا

هر طور شده خودتان را به کربلا برسانید

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

رفته و نرفته فرقی نمی‌کند، خیلی‌ها دلشان پر می‌کشد به زیارت امام حسین (ع) بروند. اما شاید دغدغه هزینه‌های سفر باعث شده تا همچنان آرزو به دل بمانند. اما همیشه راه حلی وجود دارد.

دل‌های عاشقان زیادی همچنان برای زیارت کربلا و عتبات عالیات پرمی‌کشد و هنوز هم با اینکه سن و سالی از آنها گذشته است، نتوانسته‌اند خودشان را به بین الحرمین برسانند و به زیارت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) مشرف شوند.

کربلا

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


البته این تمام ماجرا نیست، چه بسا عاشقانی که بارها به زیارت عتبات رفته‌اند و هر بار نیز عطش آنها برای زیارت بیشتر شده است. با اینکه ایام اربعین بهترین زمان برای سفر به کربلا و نجف است، ولی خیلی‌ها به دلایل مختلفی چون ازدحام بسیار زیاد جمعیت، شوق و اشتیاق برای زیارت کامل اماکن مقدسه، مشکلات و سختی‌های احتمالی، مشکلات کاری و… نمی‌توانند خودشان را به راهپیمایی اربعین برسانند.

البته نکته مهم اینجاست که وقتی نتوانید در ایام اربعین به کربلا بروید، طبیعتا روزهای دیگر سال باید هزینه بیشتری بپردازید و همین مسئله باعث شده تا همچنان خیلی‌ها در حسرت زیارت بارگاه نورانی اباعبدالله الحسین، حرم امیرالمومنین (ع) و حرم قمر بنی هاشم (ع) همچنان بسوزند و بسازند.

برخی از آنهایی که تصمیم می‌گیرند در روزهای دیگر سال به کربلا بروند، تور کربلا هوایی را انتخاب می‌کنند، ولی با توجه به هزینه‌های سنگین قطعا همه نمی‌توانند سراغ تور هوایی کربلا بروند که قیمت آن بیش از 3.5 میلیون تومان است.

اما راه دیگر برای اینکه هر طور شده خودمان را به کربلا برسانیم این است که سراغ تور کربلا زمینی برویم که به مراتب هزینه کمتری دارد. البته هزینه‌های تور به موارد مختلفی چون محل اسکان، نوع پرواز، مرز خروج زمینی، خدمات ویژه، غذا و… بستگی دارد.

اما از آنجایی که مهمترین هدف ما رسیدن به کربلاست و هر طور که بشود می‌خواهیم خودمان را به زیارت امام حسین (ع) برسانیم، بهترین گزینه‌ای که پیش‌روی عشاق قرار دارد تور کربلا ارزان زمینی است. تورهای زمینی با اتوبوس و معمولا از مرز مهران انجام می‌شود و بستگی به اینکه از چه مبدایی حرکت کنید، مدت زمان رسیدن به کربلا متفاوت خواهد بود.

تور کربلا ارزان زمینی به این معنی نیست که قرار است حسابی به شما سخت بگذرد و نتوانید از سفر زیارتی خود لذت ببرید، بلکه فقط محل اقامت و برخی سرویس‌ها طبیعتا با هتل‌های 5 ستاره متفاوت خواهد بود.

برخی از تورهای زمینی کربلا توسط موسسات خصوصی و اشخاص انجام می‌شود، ولی بهتر است از تور کربلا ارزان زمینی استفاده کنید که زیر نظر سازمان حج و زیارت باشد. چرا که در صورت بروز هرگونه مشکل امکان پیگیری‌های بعدی وجود دارد.

البته می‌توانید از تورهای اقساطی هم استفاده کنید که توسط برخی از آژانس‌های مسافرتی و موسسات به عاشقان زیارت امام حسین (ع) ارائه می‌شود. معمولا قیمت تور کربلا ارزان زمینی از 1.5 میلیون تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است که شامل هزینه رفت و آمد، ویزا، اسکان، غذا و زیارت دوره در عتبات عالیات می‌شود.

به نظر می‌رسد کم کم باید بار سفر ببندید و حتی شده پول قرض کنید، ولی هر طور شده خودتان را به کربلا برسانید.

منبع : آگهی‌های تورهای زیارتی سایت شیپور