کافه عمادیه
کافه عمادیه

کافه‌رستوران عمارت عمادیه ، تهران | Emarate Emadieh

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کافه عمادیه

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با کافه رستوران عمارت عمادیه در تهران آشنا خواهیم کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

کافه عمادیه
کافه عمادیه

کافه‌ رستوران عمارت عمادیه یک بنای قدیمی و به‌جامانده از دوران فتحعلی شاه قاجار می باشد. این بنای تاریخی تا مدت‌ها به عنوان حمام عمومی استفاده شده است با این تفاوت که در دوره‌ی پهلوی، خزینه و بعضی از قسمت‌ها حذف شد. اما هنوز شکل قدیمی خودش را حفظ کرده هست و حتی در مصالحی که برای ساخت ساختمان استفاده شده، تغییرات زیادی اعمال نشده است.

کافه عمادیه
کافه عمادیه

این حمام تا سال 1384 هنوز کاربری حمام رو داشته است. دلیل بودن واژه‌ی «عمارت» در اسم این کافه‌ رستوران به دلیل دو بخشی بودن فضا می باشد و «عمادیه» اسم یکی از قدیمی‌ترین دژهای دزاشیب می باشد که در آن زمان دژها برای حفاظت از منطقه ساخته می‌شدند.

فضا و دکوراسیون عمارت عمادیه

با ورود به کافه عمادیه ، خودتان را در فضایی خنک با یک حوض کوچک و پر از گل پیدا می‌کنید. دیوارها از آجرهای سه‌سانتی پوشیده شده اند و در قسمت‌های مختلفی از دیوارها و کف، کاشی‌های رنگی و جذابی نصب شده که به حس‌وحال سنتی آنجا اضافه کرده است. در وسط فضا یک حوض کوچک پر از ماهی قرار دارد که کف حوض هم کاشی‌های رنگی را می توانید ببینید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


کافه عمادیه
کافه عمادیه

در و پنجره‌های چوبی با پرده‌های سفید و گلدان‌های سرسبز، هارمونی خیلی خوبی را ایجاد کرده است. دو نورگیر حمام که شکلی شبیه گنبد دارد در قسمتی از فضا قرار دارد که در آن زمان نور حمام را تامین می‌کرده است. فضای بسته‌ی کافه کوچک و دنج می باشد. وسایل قدیمی در تمام قسمت‌های کافه عمادیه استفاده شده تا حق مطلب ادا شود و حس‌ و حال تاریخی فضا حفظ شود.

برای رسیدن به رستوران عمادیه باید پله‌ها را پایین بروید که قسمتی از پله‌ها هم کاشی‌ کاری‌های زیبایی شده است. بعد از پله‌ها به سالنی می‌رسید که قبلا «سر حمام» بوده و دو میز بزرگ و VIP در این قسمت قرار دارد. لوسترهای لاله و ترازوی قدیمی بزرگی که در این قسمت قرار گرفته توجه همگان را جلب می‌کند.

کافه عمادیه
کافه عمادیه

بعد از این قسمت به فضای بزرگتری از عمارت عمادیه می‌رسید که تعداد زیادی میز و صندلی در این قسمت قرار دارد. از وسایل دکوری سنتی هم در این قسمت استفاده شده است . یک ظرف مسی بزرگی در وسط این فضای کافه عمادیه قرار دارد که درون آن پر از آب و سکه‌های متفاوتی داخل آن انداخته شده است.

 

جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)